Katka Králová

Katka Králová

Speciální pedagožka, autorka principů Nevýchovy.

Autorka principů Nevýchovy, speciální pedagožka, lektorka, ale především člověk s láskyplným a respektujícím přístupem k dětem i dospělým.

Zkušenosti

Více než 15 let se věnuje dětem a rodičům. Pracovala s dětmi s postižením, dětmi v terminální fázi nemoci, dětmi z prostředí sociálně vyloučených skupin, nadanými dětmi, ale i s dětmi zcela zdravými a tzv. normálními.

  • Jako šéfredaktorka v České asociaci pro psychické zdraví koordinovala projekty týkající se problematiky duševního zdraví a nemoci.
  • Jako učitelka nadaných dětí se věnovala problematice vzdělávání dětí s mimořádným kognitivním nadáním z pohledu celkového rozvoje jejich osobnosti.
  • Působila jako terénní sociální pracovník ve Fondu ohrožených dětí a v letech 2010–2012 vedla jeho pobočku ve Zlíně.
  • Od roku 2013 pracuje na Nevýchově, kde učí rodiče a děti, jak spolu vytvořit harmonický partnerský vztah.

Vzdělání

Vystudovala dva obory zaměřené na speciální pedagogiku: učitelství na speciálních školách a poradenství ve speciální pedagogice. Prošla sebezkušenostním výcvikem Komplexní krizové intervence v pražském Remediu.

Trvale se vzdělává a hledá nové cesty, jak pomoci dětem a rodičům vidět jednoduchost ve výchově a najít řešení i tam, kde už to vzdávají. Největší inspirací v práci i v životě jsou jí děti jejího muže, od kterých se nepřetržitě učí.

Katka Králová

Články a videa od autora

Mnozí rodiče žijí v mylném přesvědčení, že ke svým dětem mají partnerský přístup.

Katka Králová

Rodina a děti

Poradna

Autor nemá žádné odpovědi v poradně.