Disqus návod

Pojďme si povídat jinak

Diskuse na novém webu Psychologie.cz jsou založeny na platformě Disqus. Jedná se o systém, který ke komentování článků využívají například některé velké zpravodajské servery. Je tedy možné, že jej už budete znát odjinud. Pokud ne, není čeho se bát: přidávání komentářů je intuitivní a je možné několika způsoby. Pojďme se na ně nejprve podívat.

 1. Pokud máte účet na Disqus.
 2. Pokud máte účet na sociální síti Facebook, na Twitteru nebo Google+.
 3. Založení účtu na Disqus.
 4. Proč Disqus?
 5. Řešení potíží.

1. Možnost: máte účet přímo na Disqus

Pak není nic jednoduššího než se přihlásit prostřednictvím údajů, které pro svůj účet využíváte. U políčka pro komentář k tomu slouží rozbalovací lišta vpravo nahoře či tlačítko, které se objeví, když kliknete do komentářového pole. První z nabídky v liště i z tlačítek je Disqus.

2. Možnost: máte účet na sociální síti Facebook, na Twitteru nebo Google+?

Potom můžete využít další volby v rozbalovací liště či tlačítka pod komentářovým polem. Úplně první přihlášení prostřednictvím sociálních sítí vyžaduje několik kroků. Ukážeme si to na Facebooku.

 1. Kliknete na tlačítko, a pokud nejste v jiném okně prohlížeče do Facebooku přihlášeni, přihlásíte se svým e-mailem a heslem do Facebooku.
 2. V dalším okně dostanete upozornění, co vše Disqus z vašeho Facebooku získá. Kliknutím na „OK“ dialog odsouhlasíte.
 3. Následuje registrace do platformy Disqus. Z Facebooku budete mít předvyplněné jméno, případně i e-mail. Zvolte si heslo a klikněte na „Register“.
 4. Na e-mail vám přijde žádost od Disqus o ověření (verifikaci) vašeho e-mailu. Stačí kliknout na modré tlačítko v mailu a můžete začít diskutovat.

A to je vše. Podobně pak probíhá první přihlášení přes Twitter nebo Google+. Při dalším přihlášení už to bude rychlejší – přihlašovací mechanismus těchto sítí zvládne vše potřebné za vás.

3. Možnost: založení účtu na Disqus

Pokud ani jednu z předchozích možností zatím nemůžete využít, můžete si hned pod komentářem založit účet Disqus:

 1. Kliknete přímo do okénka, kam se píše komentář.
 2. Vedle ikon sociálních sítí se zobrazí okénko s nápisem „Jméno“. Kliknete na něj a objeví se další okénka. Vyplníte jméno, e-mail a zvolíte si heslo. Klikněte na šipku v šedém rámečku.
 3. Na e-mail vám přijde žádost od Disqus o ověření (verifikaci) vašeho e-mailu. Stačí kliknout na modré tlačítko v mailu a můžete začít diskutovat.

(Pokud se objeví hláška „Uživatelské jméno nebo e-mailová adresa je již používána“, přečtěte si tento návod.)

Hlášení „uživatelské jméno nebo e-mailová adresa je již používána“ znamená, že stejný e-mail jste již vy, nebo někdo jiný použil pro registraci, a zadáváte tedy špatné heslo. V takovém případě (pokud jste vlastníkem daného e-mailu) můžete požádat o zaslání nového hesla – https://disqus.com/forgot/. Do políčka na této stránce vložte svoje uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu, kterou jste použili při registraci, a následně vám na tento e-mail bude odeslána zpráva s návodem, jak postupovat pro změnu hesla.

Proč Disqus?

Víme, že každý systém má své výhody a nevýhody. Příznivce i odpůrce. Disqus jsme zvolili, protože nabízí několik vychytávek pro vás i pro nás:

 • přehlednější grafiku diskusí
 • upozornění na nové komentáře e-mailem
 • oblíbené prvky sociálních sítí
 • možnosti hodnocení komentářů
 • jednodušší moderaci
 • ochranu proti spamu
 • možnost nahlašování nevhodných komentářů

Co se může pokazit…

… to se také pokazí. Důvodů, proč se vám nezobrazují diskuse, může být několik. Ale nezoufejte, tady je řešení.

 • Diskuse se nemusejí zobrazovat správně, pokud používáte starší verzi prohlížeče. V takovém případě doporučujeme aktualizovat prohlížeč na nejnovější verzi. Neměli byste mít problém v prohlížečích Chrome, Internet Explorer 8+, Firefox a Safari v aktuálních verzích.
 • Pro správnou funkci Disqus musíte mít ve svém prohlížeči také povolené cookie a spouštění scriptů Javascript.
 • Diskuse nemusejí fungovat správně nebo vůbec, pokud máte v prohlížeči nainstalovaný jeden z následujících doplňků: Avast Web Reputation, Avast Online Security, Avast Antivirus 2014, Ghostery, KB SSL Enforcer, IE Protected Mode.
 • Diskuse se dále nemusejí zobrazovat v případě, že máte v prohlížeči nainstalovaný nějaký doplněk, který blokuje načítání obsahu z jiných zdrojů. (Například v prohlížeči Firefox se může jednat o doplňky jako AdBlock, Greasemonkey… Obdobně i u prohlížeče Chrome a dalších.)
 • A nakonec: protože se diskuse načítá z externího zdroje, může se stát, že u vašeho poskytovatele připojení je zablokováno načítání takového obsahu. (Často se může jednat o počítače v zaměstnání – pak je to záležitost vašeho IT oddělení.)

Změnili jsme formu diskusí, obsah určujete vy, naši čtenáři. Jsme přesvědčeni, že vaše příspěvky přispívají ke zkvalitnění našeho webu. Těšíme se na komentáře, které nevytrhávají myšlenky z kontextu, soustředí se na podstatu a nabízejí vlastní argumenty, ne jen nesouhlas.

Vaše Psychologie.cz