Nový audiobook: Jednoduše
Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Thinkstock.com

Já, alfa samice

Mužných a plodných samců ubývá. Která chce získat jednoho z posledních, ta se musí stát alfa samicí.

Ze seriálu: Baby on Board

Myslíme si, kdovíjak nejsme chytří a co všechno neumíme zařídit. Ale příroda nám to pěkně natřela a pánům tvorstva hrozí pozvolné vyhynutí. Začíná to nenápadně: muži měknou, zaoblují se, chabnou jim nejen svaly. Najít pořádného samce pro založení rodu je čím dál těžší.

Být zamilovaná není jen tak. Slečny pak mívají obsedantní sklon žvatlat o všech dokonalých tělesných i duševních vlastnostech a výkonech jejich miláčků a se zarputilou setrvačností opakují věty typu Má tak krásný oči! Velký ruce! Jak líbá! Je mužnej! Vysokej! Chytrej! Pět doktorátů!

A což teprve, když se slečna zamiluje do nadsamce! Nezbývá než okouzleně procházet světem a jak zadrhlá gramofonová deska větou jakého mám nadsamce! provokovat ženy, které jsou obšťastňovány jen průměrnými pantáty s průměrnou inteligencí, průměrným penisem a průměrným zaměstnáním.

Naše řeky a stoky se staly hormonální laboratoří, ve které rybí samečkové mutují do podoby androgynních holobrádků s dívčím kukučem.

Příroda je krutá a nespravedlivá, tedy pokud nám opravdu naděluje požehnání řídíc se Gaussovou křivkou. Ta říká, že na širém světě existuje jen zhruba 14,5 % nadsamců, 71 % samců a 14,5 % podsamců. My jsme si ale v zajetí plánovaného rodičovství skóre ještě vylepšili.

Sperma? Nemáme…

Přírodu jsme přečůrali hektolitry antikoncepčních pseudo-estrogenů. Naše řeky a stoky se staly hormonální laboratoří, ve které rybí samečkové mutují do podoby androgynních holobrádků s dívčím kukučem. Zbývá jen pár odolných exemplářů a tisíce poloprázdných varlat s prořídlou armádou netrénovaných pulců.

Za pár let se sperma stane nedostatkovým zbožím. Budeme jezdit žebrat k divochům do Afriky. Má to své nesporné výhody. Naše děti budou sladké a krásné jako mléčná čokoláda. Čím méně testosteronu ve společnosti, tím méně pivních pupků, infarktů, dopravních nehod a násilí. Více empatie. Kosmetiky. Empatického naslouchání. Empatických drbů a intrik. Dívčích špíčků na mužských tělech.

Do našeho života občas přiběhne nějaká bystrá mladá fena v říji a zkouší mi nadsamce nalákat na dobrodružnou a neokoukanou výpravu.

V téhle nehostinné době se mi podařila téměř neskutečná věc. Stát se vyvolenou alfa samicí, hrdou královnou Nadsamce! Nechala jsem za sebou dlouhou řadu rozněžnělých aspirantek a ještě se jim podle vysmála požehnaným pupkem s korunním mládětem uvnitř.

Můj život se právě nachází na jednom z nejhezčích vrcholů štěstí a jakožto nesobecká holka se o něj s vámi ráda podělím. Zamilovanost, tlusté růžové brýle, levitace na obláčku těhotenských hormonů a chvástání vytváří dokonale opojný koktejl.

Vyvolená

28. dubna. - 2. května 2021

Psychická odolnost (seminář)

Psychologie.cz

Ano. Mít doma nadsamce a v břichu jeho mládě je božské! Zaprvé, nepodvádím svoje dítě ani sebe sama tím, že bych souložila a plodila s někým, koho považuju v lepším případě za unylý průměr, v horším případě za nositele chorobných vlastností a neschopnosti.

Moje dítě bude produktem vášně, lásky a mohutného střiku. Zadělávám si na slepou lásku k miminu, které bude úžasné nejen po mně, ale i po něm. Smutná story o rodiči, který místo velkolepého potenciálu vidí ve svém dítěti tragédii poděděnou po nestravitelném partnerovi, mě nečeká.

Pořád lepší být sem tam omámena feromonovým závanem z podpaží, než křičet na pantátu, ze kterého táhne salám a tlačenka: "Smrdíš! Umej se, jinak nic nebude!"

Zadruhé: to, že si mě vybral nadsamec, znamená, že jsem alfasamice! Tenhle velkolepý titul není doživotním cejchem. Nemůžu se rozvalit na gauč a spokojeně vykynout vedle rozbředlého tatina u televize. Musím být neustále ve střehu. Do našeho života občas přiběhne nějaká bystrá mladá fena v říji a zkouší mi nadsamce nalákat na dobrodružnou a neokoukanou výpravu.

Žárlivost se pomalu, ale jistě stává mojí novou přítelkyní. Nudit se s ní rozhodně nebudu. Nedovolí mi zakrnět. Pořád abych byla krásná, vtipná a chytrá. Víc než ona. Pomáhej mi Bůh a skromné sebevědomí.

Zatřetí, testosteron voní. I když prý po čase a dětech odplouvá sexuální touha do neznámých končin, pořád lepší být sem tam omámena feromonovým závanem z podpaží, než křičet na pantátu, ze kterého táhne salám a tlačenka: "Smrdíš! Umej se, jinak nic nebude!"

Využívejte celý web.

Předplatné

Začtvrté, existenciální starosti odpluly. Když mi ke konci měsíce dojdou peníze na jídlo, když sežvýkám poslední nudli, cibuli a ovesnou vločku ze skříně, když i lednička je lakomá a přijde vlčí hlad, stačí pokorně poprosit o pět peněz a Nadsamec s výrazem profesionálního živitele vytasí z peněženky nějakou bankovku, která se pod mýma slintajícíma rukama rychle změní v košík plný jídla. Moje dítě bude mít co jíst! Jedna z mála věcí, kterou bych si jako matka samoživitelka nebyla moc jistá.

A tak je ze mě jídlokopka!

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Články k poslechu

Pod nánosem traumatu

V terapii hledáme autentickou osobnost. Tu, kterou se někdejší dítě marně chtělo stát.

34 min

Kdy je konflikt zdravý

Co nám brání jít do konfliktu? Nevěříme vzájemnému vztahu, nevěříme ani sami sobě.

9 min

Já to vzdávám

Vytrvalost a odhodlání vedou k úspěchu – nebo do slepé uličky.

10 min

Autogenní trénink a uvolnění

Psycholog Dalibor Špok představuje svoji oblíbenou relaxační techniku.

32 min

Psychologie a politika

Většinou píšu tak, abych vás povzbudil, inspiroval. Dnes vás chci zneklidnit.

65 min

Otevřít audio sekci