Nový audiobook: Milování
Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Thinkstock.com

Já, alfa samice

Mužných a plodných samců ubývá. Která chce získat jednoho z posledních, ta se musí stát alfa samicí.

Ze seriálu: Baby on Board

Myslíme si, kdovíjak nejsme chytří a co všechno neumíme zařídit. Ale příroda nám to pěkně natřela a pánům tvorstva hrozí pozvolné vyhynutí. Začíná to nenápadně: muži měknou, zaoblují se, chabnou jim nejen svaly. Najít pořádného samce pro založení rodu je čím dál těžší.

Být zamilovaná není jen tak. Slečny pak mívají obsedantní sklon žvatlat o všech dokonalých tělesných i duševních vlastnostech a výkonech jejich miláčků a se zarputilou setrvačností opakují věty typu Má tak krásný oči! Velký ruce! Jak líbá! Je mužnej! Vysokej! Chytrej! Pět doktorátů!

A což teprve, když se slečna zamiluje do nadsamce! Nezbývá než okouzleně procházet světem a jak zadrhlá gramofonová deska větou jakého mám nadsamce! provokovat ženy, které jsou obšťastňovány jen průměrnými pantáty s průměrnou inteligencí, průměrným penisem a průměrným zaměstnáním.

Naše řeky a stoky se staly hormonální laboratoří, ve které rybí samečkové mutují do podoby androgynních holobrádků s dívčím kukučem.

Příroda je krutá a nespravedlivá, tedy pokud nám opravdu naděluje požehnání řídíc se Gaussovou křivkou. Ta říká, že na širém světě existuje jen zhruba 14,5 % nadsamců, 71 % samců a 14,5 % podsamců. My jsme si ale v zajetí plánovaného rodičovství skóre ještě vylepšili.

Sperma? Nemáme…

Přírodu jsme přečůrali hektolitry antikoncepčních pseudo‑estrogenů. Naše řeky a stoky se staly hormonální laboratoří, ve které rybí samečkové mutují do podoby androgynních holobrádků s dívčím kukučem. Zbývá jen pár odolných exemplářů a tisíce poloprázdných varlat s prořídlou armádou netrénovaných pulců.

Za pár let se sperma stane nedostatkovým zbožím. Budeme jezdit žebrat k divochům do Afriky. Má to své nesporné výhody. Naše děti budou sladké a krásné jako mléčná čokoláda. Čím méně testosteronu ve společnosti, tím méně pivních pupků, infarktů, dopravních nehod a násilí. Více empatie. Kosmetiky. Empatického naslouchání. Empatických drbů a intrik. Dívčích špíčků na mužských tělech.

Do našeho života občas přiběhne nějaká bystrá mladá fena v říji a zkouší mi nadsamce nalákat na dobrodružnou a neokoukanou výpravu.

V téhle nehostinné době se mi podařila téměř neskutečná věc. Stát se vyvolenou alfa samicí, hrdou královnou Nadsamce! Nechala jsem za sebou dlouhou řadu rozněžnělých aspirantek a ještě se jim podle vysmála požehnaným pupkem s korunním mládětem uvnitř.

Můj život se právě nachází na jednom z nejhezčích vrcholů štěstí a jakožto nesobecká holka se o něj s vámi ráda podělím. Zamilovanost, tlusté růžové brýle, levitace na obláčku těhotenských hormonů a chvástání vytváří dokonale opojný koktejl.

Vyvolená

Ano. Mít doma nadsamce a v břichu jeho mládě je božské! Zaprvé, nepodvádím svoje dítě ani sebe sama tím, že bych souložila a plodila s někým, koho považuju v lepším případě za unylý průměr, v horším případě za nositele chorobných vlastností a neschopnosti.

Moje dítě bude produktem vášně, lásky a mohutného střiku. Zadělávám si na slepou lásku k miminu, které bude úžasné nejen po mně, ale i po něm. Smutná story o rodiči, který místo velkolepého potenciálu vidí ve svém dítěti tragédii poděděnou po nestravitelném partnerovi, mě nečeká.

Pořád lepší být sem tam omámena feromonovým závanem z podpaží, než křičet na pantátu, ze kterého táhne salám a tlačenka: „Smrdíš! Umej se, jinak nic nebude!“

Zadruhé: to, že si mě vybral nadsamec, znamená, že jsem alfasamice! Tenhle velkolepý titul není doživotním cejchem. Nemůžu se rozvalit na gauč a spokojeně vykynout vedle rozbředlého tatina u televize. Musím být neustále ve střehu. Do našeho života občas přiběhne nějaká bystrá mladá fena v říji a zkouší mi nadsamce nalákat na dobrodružnou a neokoukanou výpravu.

Žárlivost se pomalu, ale jistě stává mojí novou přítelkyní. Nudit se s ní rozhodně nebudu. Nedovolí mi zakrnět. Pořád abych byla krásná, vtipná a chytrá. Víc než ona. Pomáhej mi Bůh a skromné sebevědomí.

Zatřetí, testosteron voní. I když prý po čase a dětech odplouvá sexuální touha do neznámých končin, pořád lepší být sem tam omámena feromonovým závanem z podpaží, než křičet na pantátu, ze kterého táhne salám a tlačenka: „Smrdíš! Umej se, jinak nic nebude!“

Využívejte celý web.

Předplatné

Začtvrté, existenciální starosti odpluly. Když mi ke konci měsíce dojdou peníze na jídlo, když sežvýkám poslední nudli, cibuli a ovesnou vločku ze skříně, když i lednička je lakomá a přijde vlčí hlad, stačí pokorně poprosit o pět peněz a Nadsamec s výrazem profesionálního živitele vytasí z peněženky nějakou bankovku, která se pod mýma slintajícíma rukama rychle změní v košík plný jídla. Moje dítě bude mít co jíst! Jedna z mála věcí, kterou bych si jako matka samoživitelka nebyla moc jistá.

A tak je ze mě jídlokopka!

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Články k poslechu

Postavy vnitřního světa

Pochopení našich skrytých představ o druhém pohlaví nás chrání před závislými vztahy.

10 min

Rozhodnutí: potrat

Ničivé morální dilema přechází do období úzkosti. Výčitky míří i na muže, často oprávněně, říká …

26 min

Pravdy tak akorát

Naučte se dětí správně ptát a podporovat je s citem pro jejich prožívání.

8 min

Strach být sám

Co když si vážně nikoho nenajdu? Je se mnou něco špatně? Jaký život mě čeká …

9 min

Proč tak koukají?

Pocit nedokonalosti může člověka zcela ochromit. Jak nás vidí lidé kolem nás?

5 min

Otevřít audio sekci