Jak klejete v autě? — archivovaná diskuse

Zpět na novou diskusi

František Růžička 6. 5. 2011 11:06
Vazeny pane doktore, Vaseho vyzkumu se rad zucastnim: zanadavam si rad...Ale jeste otazka - mohu tlumocit nadavky zizkovskych zedniku, kteri doma nemaji net ? Budete , hezky receno, mozna "cubrnet". S pozdravem vas f.r.
František Růžička 6. 5. 2011 11:17 +6
...jak rkam, rad Vam napisu, co jsem kde slysel i pouzivam, pane doktore...: Jen ukazka, abyste se prilis nevylekal, byt vim, ze toho mate za sebou taky dost. Vzal jsem do takovy ty klasicky ctyrky, jmenuje se U pupkounu, v Borivojce na Zizkove , otviraj tam uz v sest rano, v pul sesty pred hospou fronta jak bic, tedy vzal jsem tam svyho priele ucitele: "ze se prej rad podiva na delnickou tridu", cha cha. No a jeden ze stamgastu ho tam, jak si nes vod snytu pivo, vohodil penou...bylo tak sedm, ctvrt na osm rano. Muj kultivovany spolecnik pysny na to, ze si nenecha nic libit, item hodil na prochazejiciho:"Co to delate, vy osle?" Reakce:" Drz picu, ty kundo z ryby!" No neni to sileny? zravi Frantisek
František Růžička 6. 5. 2011 11:19 +1
p.s. omlouvam se za preklepy, ale takovato sprostota by rozhodila snad kazdyho...o))
Eva Boriová 22. 1. 2016 16:59
Pane doktore, v běžném životě vulgarismy neužívám, jsem hrdá na svoji spisovnou češtinu, avšak za volantem jsem fakt hustááá. Stydím se, ale používám běžně: "Nojóóó, chlap za volantem, auto bez řidiče" "Ježíšmarjááá, blondýna. Ty krávo barvená, tobě řidičák koupil tvůj starej, cóóó ?" Nebo: "Ty sis ten řidičák vyšukala v autoškole !?" No a nejhorší věci chrlím v případě, že mne někdo zběsilou a nebezpečnou jízdou ohrožuje: "Debilééé, Kurva. Pičo. Volééé. Ses posssral, nééé ?!" Slova házím nahlas přesně v tomto pořadí, neb takto poskládaná mají super kadenci a líbeznou melodii. A slovo Piča záměrně vyslovujeme "kratce". Jak libozvučné. Pokud na mě nějaký frajer agresivně najíždí, je nedočkavý a chce mě nesmyslně předjet: "Ty vole, komu tím prospěješ? /má oblíbená citace z filmu Pelíšky/ a samozřejmě pokračuji v hlášce v případě, kdy mě s vítězoslavným šklebem předjíždí: "No tak to máš dneska první výstřik! Tvoje stará ti ráno nedala, udělal ses teď. Předjel jsi ženskou. Ať ti č..ák vodpadne, ty nadrženej frajere. Fotr ti půjčil auto, tak machruješ." A slušnější hláška: "Tak to ses posssral, vole, ne?" Tuto hlášku mám v oblibě v situacích, pokud muž ve velkém drahém autě předvádí špatný parkovací manévr /parkuje hůř než my, ženy/ a nebo mi nedá přednost zprava - parkoviště před nákupními centry. Což se stává často. Udělám-li chybu při řízení já a někdo si t´uká na čelo, tak si klíďo sypu popel na hlavu a s úsměvem a roztomile odvětím: "Sorrry, pane, to víte, ženská." Mějte se.