Jak klejete v autě? Takhle... — archivovaná diskuse

Zpět na novou diskusi

sýkorka 19. 10. 2015 13:12 +7
Tohle je naprosto nejlepší: ¨"Bodaj by sa ti kokot na opačnú stranu postavil!" Přemýšlela jsem, jak kleju v autě. Myslím, že si vystačím prostým označením "debil" a občasnými řečnickými otázkami na okolní řidiče jako "Tak jedeš nebo nejedeš?", "Proč zase brzdíš?"
Julie Jungvirtová 19. 10. 2015 13:50 +5
Mě mnohem víc než vulgarismy baví poznámky typu: "Tady nejsi v Praze, chlape!" nebo Ááá… dědovi se svezl klobouček do očí! Sama jsem spíš na opačné straně barikády, protože moc neřídím, takže vlastní troškou do mlýna bohužel nepřispěju, ale díky za pobavení :D
Kristina 19. 10. 2015 14:48 +3
Nedavno meho muze rozesmalo, kdyz jsme stali v kolone aut a jedna ridicka z vedlejsiho pruhu drze najela "cumakem" auta pred nas a ja na ni zarvala : "Jestli sem vjedes, tak ti urvu toho tvyho umelyho kacirka!" (silikonovyho horni ret) A navic jsem dostala pochvalu, jak jsem vsimava, co vsechno postrehnu za zatmavenym sklem. (Netusil, ze mam extra oko na vsemozne upravy zevnejsku, jako vetsina zen...)
Lukáš 19. 10. 2015 15:09 +2
:-) Uvedená pozvánka pod daným článkem skutečně sedí jako prdel na hrnec. :-) I když vím, že pan doktor nemá rád smajlíky v komentářích ( cha, cha ) , nemůžu si pomoci, musím ještě dodat, že si právě vybírám některé z nadávek a posunků zde podle částky v eurech. To proto, abych zahojil svoje rozhořčení z toho, že nebudu moci zajít na to vykládání o syndromu vyhoření v akademii věd. Zůstanu tedy stále u svého studia akademie vět a budu doufat, spolu s Komenským, že mi nevyhoří , tak jako jemu, tenkrát v Lešně. ( cha, cha )
Hanča 19. 10. 2015 17:12 +5
No....při "dýchání na záda" přestávám sledovat zrcátko na čelním skle, abych se zbytečně neznervózňovala nervózním řidičem za mnou a sleduji krajinu, jedu si své. Předpokládám, že ten za mnou si ve skutečnosti své auto rozbít nechce. :-) A má Škoda 120 nějaký ten případný rýpanec klidně snese. :-) Netuším, proč mě prostě na té široké a přehledné cestě prostě nepředjel. Co pronáší řidiči kolem mě, netuším, protože si ráda u jízdy zpívám. :-) Pokud nebudete mít čas a prostor na přednášku o vyhoření, která je zmíněna v závěru článku, zkuste tenhle malý trik, který vám v akutní situaci může pomoci se stresu zbavit. A smajlíky v textu? Pravda, jsem sice na tenkém ledě pod článkem Radkina Honzáka, ale podle jeho pravidla "koho je území, toho jsou pravidla" tak činím ve svém textovém poli. :-)
Just Jane 19. 10. 2015 17:15 +12
Řízení vozidla, když jedu sama, považuji za velmi terapeutickou a uvolňující činnost. Nadávám hodně a nestydím se za to. Jednou měl můj výbuch vzteku za volantem charakter aha momentu, který mě velmi kvalitně posunul dál v seberozvoji. Podle stylu řízení se pozná hodně, měla jsem nedávno tu čest svézt se s jedním člověkem, který řídil velmi, ale opravdu velmi dobře. Nezaváhal, zároveň pocit z jízdy byl velmi dobrý, vůbec jsem se nebála, byl svižný a sebejistý. Ale- neustále mu něco vadilo u ostatních řidičů a to i věci, které bych vůbec nepovažovala za hodné si jich vůbec všímat. Každý byl prostě podle něj nějak vyšinutý. Posléze jsem zjistila, že to tak opravdu nemá jen za volantem. Velmi sebevědomý člověk, pro kterého není nikdo dost dobrý. A ženy, všímejte si řidičských schopností svých potenciálních milenců ;)
HanaG 19. 10. 2015 22:27 +1 v reakci na Just Jane 19. 10. 2015 17:15
Výborné Just Jane...Naprostý souhlas. Včetně poslední věty. - Když byly děti malé, tak jsme se s několika maminkami střídaly v dovozu a odvozu dětí na různá místa a děti velmi ochotně vzájemně maminkám sdělovaly, jak maminky nadávají - myslím, že jsem si doplnila některé chybějící kousky skládanek o povahách několika vážených a zralých žen v mém okolí. :-) (ps. nepřestala jsem je mít ráda). - A je zajímavé, že přesto, že jsem žena, tak častěji nadávám v autě ostatním řidičkám - teda hlavně ve městě...na dálnici spíš chlapům...teď mi to došlo. Štastnou cestu.
Markéta-trollinkA 20. 10. 2015 02:48 +2 v reakci na Hanča 19. 10. 2015 17:12
Hanča, my dvě máme asi podobný styl, chichi: https://www.youtube.com/wat....
mmm 20. 10. 2015 10:06 +1
Preferuji všechny pěkné nadávky s "er" a nejvíc asi sraní, chybí vám tam "DI SE VYSRAT" :-! :-) používám nejen při řízení ;-), díky za pobavení :-D.
L. Havlová 20. 10. 2015 12:40
Líbí se mi ta poznámka o zprovozněných tankodromech vydávaných za silnice; jako spousta jiných, i já jsem názoru, že místo placení dáln. známky by měl naopak člověk dostat zaplaceno, že si na tom, čemu se u nás říká dálnice, huntuje auto.... U jedné takové "kvalitní" silničky jsem viděla na sloupech u cesty nápisy ve stylu, že o údržbu této cesty se stará japonská firma SAMA JAMA.; některé silnice jsou jimi jen podle názvu, případně dopr. značek při jejich ústí do jiné; po jedné takové bych se byla bála hnát i dobytek, aby si tam v těch dírách nezlámal nohy, to člověk jede krokem a ještě má oči jak šnek při odhadování průjezdnosti děr, kterým se v hojném počtu a šíři vyhnout nelze. V tom výčtu mi chybí kdysi oblíbené (u semaforu) "Jeď vole, zelenější už to nebude." Zajímavé jsou i různé cedulky na vozidlech - to by mohl být třeba další průzkum.
Petra 99 20. 10. 2015 15:47 +3 v reakci na HanaG 19. 10. 2015 22:27
HanaG: Ano, v náročných dopravních situacích se lidé sami odkopou, ty chvíle pohltí veškerou jejich energii a na udržení (sebe)obrazu se ji pak chvilkově nedostává. Prozradí na sebe i to, co sami nevědí...
jitka_cholastova 20. 10. 2015 16:11 +5 v reakci na Petra 99 20. 10. 2015 15:47
Nesouhlasím tak docela (i když chápu návaznost na příspěvek HanyG). Já jsem ve chvíli, kdy jsem začala řídit, začala být celkově - i v jiných situacích než za volantem - o něco ráznější a ano, taky říznější. Je fakt, že část své slovní zásoby využívám zejména za volantem, ale neberu to jako narušení svého sebeobrazu, spíš jako jeho součást. Jinde většinou nejsem sprostá, ale taky nikde jinde většinou nezpívám nahlas. Taky třeba nikde jinde než v autě neposlouchám rádio. Ale od té doby, co jezdím autem, jsem mimo jiné člověk, co poslouchá rádio, častěji si zpívá a víc mluví sprostě. A dělám to v autě, protože třeba ve vlaku to prostě není ono.
Petra 99 20. 10. 2015 17:33 v reakci na jitka_cholastova 20. 10. 2015 16:11
Jitka Cholastová: Nebo při řízení auta člověk v sobě něco objeví či osvobodí a není to zas tak na škodu, hodí se to i v jiných situacích...
ased 20. 10. 2015 21:27 v reakci na mmm 20. 10. 2015 10:06
kuRva, jeď do pRdele zmRde! tam je ještě víc R
Danica 21. 10. 2015 00:19 +3
Vážený pane doktore, hlásim sa dobrovoľne ako respondent, do prípadného pokračovania výskumu - agrese za volantem. Myslím, že nebudete sklamaný. :) Na prečítané si spomeniem, dnes v skorých ranných hodinách, počas cesty do Viedne. Ako sa poznám, nepochybne sa sem-tam i pousmejem. Fajn štart do nového dňa. Ďakujem! Vás čítam obzvláště ráda, a nie iba na týchto stránkach.
galiea 28. 10. 2015 11:26
Bohužel často jsem nucena použít: "Blinkr, vole, nemáš? To u vás ještě nevynalezli?" - při předjíždění na dálnici, odbočování ve městě, sjíždění z kruháče - jak málo řídím, tak při každé své cestě potkám několik řidičů ignorující směrová světla.
xxxxx 14. 12. 2015 02:38
Ano to je tak strašná agrese si zanadávat že se za to bude zavírat do basy na 100 a více let ! nevím co nadavaní společného z agresi ? asi nic jen že to by páni psichologové umřely hlady a tak vymýšlejí kraviny :))) JE VIDĚT že autor/ka neseděla za volantem bud vubec nebo nejezdi dlouho ! že někdo za volantem nadavá je podle mně zcela normální reakce na to když mu někdo další za volantem něco vyvede ! až autor/ka potká opravdu agresivného řidiče tak se nebude stačit divit když na ni bude najíždět nebo před ni prudce brzdit a další naschvály ! a nebo připadně psychopata kterému je malo jet 260kmh ! a je schopen vas z cesty sundat ! nebo takový čerstvy řidičak v kombinaci z velikým egem a hecujici kamarady , to je trpeve radost potkat na cestě !! Autor/ka by si mněla uvědomit co je agrese za volantem a co není !! a nadavaní když vám něco někdo vyvede neni agrese ! A neni se čemu divit že lidé nadavaji když jim někdo něco vyvyde za volantem ! např stačí se projet po D1 a počítat kolikrát vas ohrozi na životě řidič kamionu který se nahle rozhodne bez blinkru předjíždět další kamion ! a vleti vá m do rechleho pruhu aniž by se podival do spět zrcátka !!! to je agrese !! ane to že začnete nadávát ne jeho adresu když vás malem zabil ! resp mám dojem že tady umyslně dochazi k vnucovaní nazoru že cokoliv určíta skupina řekne že je agrese je pravda :) ale bohužel si pletou hrušky z jahodama !!!
Radka 20. 12. 2015 01:38
Náš táta kleje formou komentářů, pořídili jsme si na ně sešitek. namátkou vybírám: Vymaštěnec se senem v hlavě, nebo delší: Nějaký hňupík mne chce předjet."Tak si jeď, debile! Ty drsnější se stydím napsat.
raho 30. 12. 2015 18:14 +1
People who curse have a better vocabulary, according to a new study that looked at the theory that people swear only because they don't have the words to express themselves otherwise. Not true, as it turns out, say U.S. psychologists Kristin Jay and Timothy Jay in the Language Sciences journal. Cursers tend to understand "nuanced distinctions" in their language, which indicates increased vocabulary overall, the study concluded.