Nový audiobook: Jednoduše
Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Thinkstock.com

Jak vzrušit ženu

Co ženě pochválit, proč jít před sexem běhat a dalších osm tipů, jak si víc užít společné chvíle.

Nechala jsem se inspirovat dotazem návštěvníka mého kurzu, který se mě zeptal při debatě o romantických potřebách úspěšných žen, jaké činy tedy odlišují dokonalého milence od toho zcela průměrného.

Zalistovala jsem magazíny pro muže i ženy a zkoumala, jaké rady kolují mezi lidmi. Nakonec  jsem za sebe vybrala TOP TEN těch nejlepších triků, jak ženu uvolnit a dopřát jí pocit hýčkané a milované princezny.

1. Sex není závod

Pochopitelně, není. Ale je-li vytyčen cíl i seznam překážek, zkuste dělat, že se je nepokoušíte překonat a že se nesnažíte zvítězit. Ať už je soupeřem příliš rychlé vzrušení (nebo naopak přiliš pomalé) na to, abyste se vůbec mohli kvalifikovat, je-li pro vás sex boj, pak ztrácíte energii zápolením sami se sebou a nikdy nevyhrajete.

Věnujte se erotice ne minuty, ale hodiny. Ti nejlepší milenci dokáží ženám pomoci úplně zapomenout, že nějaký čas vůbec existuje.

Ten nejlepší milenec dokáže uvolnit své vnitřní dítě, které si rádo hraje a objevuje. A také dokáže zpomalit a věnovat se erotice ne minuty, ale hodiny. Je to přeci hra. Z mé zkušenosti nám ti nejlepší milenci dokáží pomoci úplně zapomenout, že nějaký čas existuje.

2. Masáž hlavy dělá divy

Podle britského Maximu si ženy celkem nečekaně v hitparádě nejrůznějších doteků velmi užívají masáž hlavy. Možná nám to připomíná relaxaci u kadeřnice, možná mají doteky efekt na uklidnění naší žensky multitaskingové mysli, možná je to připomenutí vískání ve vlasech, když jsme byly malé holčičky. I když to podle mužské sexuální logiky nedává smysl, masáž hlavy může mít veliký erotický účinek.

3. Sport před sexem nám voní

I když časopis Men´s Health uvádí společné sportování před sexem jako jedno z nejlepších afrodisiak pro oba partnery, osobně bych dala chvíli před sexem přednost spíše józe. A to nikoli jako sportu, ale jako formě meditace či uvolnění těla na další vzrušení.

V potu mužů se po sportu objevuje androstadienon, derivát testosteronu, který nás ženy vzrušuje.

U mužů ale běhání dává smysl v souvislosti s odbouráváním stresu a zvýšením hladiny pro muže tolik potřebného testosteronu. Navíc v potu mužů se po sportu objevuje androstadienon, derivát testosteronu, který nás ženy prý vzrušuje. Jako majitelka citlivého nosu dodávám, že zřejmě ano, ale, pánové, až po návštěvě sprchy.

4. Deset komplimentů denně jako základ

Tenhle bod je stejně pravdivý jako problematický. Takřka v každém kurzu pro muže vyrukuje některý z účastníků s tím, že jeho partnerka prostě neumí přijímat komplimenty. Ano i ne. Schopnost přijímání souvisí s tím, čemu se říká „otevřené srdce“.

Možná vaše partnerka nepřijme standardní kompliment typu „Tobě to dneska ale sluší, miláčku“, protože je příliš povrchní a obecný. A ještě hůře možná přijme komplimenty zaměřené na ty oblasti svého těla či života, kde si sama věří nejméně.

Můžete ale využít zadní vrátka a ocenit něco velmi specifického, konkrétního a nečekaného právě v té oblasti, kde o sebe pečujeme a kde jsme sebevědomé. Pochvalte, jak hezky voníme, jaké máme krásné ruce, zápěstí nebo kotníky. Oceňte náš smích, zvědavý pohled nebo jamku na šíji. Možná budete překvapeni, jak to funguje.

28. dubna. - 2. května 2021

Psychická odolnost (seminář)

Psychologie.cz

5. Chodidla jsou branou k rozkoši

Zaprvé, studené nohy nás ženy opravdu nebaví. Jestli nevíte, co věnovat vaší věčně zmrzlé partnerce k Valentýnu, kupte jí něžné jemné angorové podkolenky. Zahřátá a plně prokrvená chodidla bývají často branou do světa rozkoše.

Vnitřní klenba chodidla je propojena s klitorisem a čím tepleji bude nožkám, tím otevřenější a lačnejší budeme.

Masáž teplým olejíčkem se zaměřením nejen na veliké části chodidla, ale i na meziprstí, je specialitou těch opravdu velmi dobrých milenců, kteří dobře vědí, že vnitřní klenba chodidla je propojena s klitorisem a čím tepleji bude nožkám, tím otevřenější a lačnejší budeme.

6. Pomalý tanec alias ploužák

Kdy jste si naposledy se svou druhou polovičkou zatančili? Na svatbě? Na diskotéce ještě za školních let? Možná vás překvapí, že ploužák je na seznamu důležitých pravidel předehry, jež nám ženám dovolují se nejen uvolnit a zrelaxovat od každodenního stresu, ale někdy nám umožní zcela pragmaticky zvlhnout ještě dřív, než se do čehokoli pustíme. A muži, kteří to vyzkouší, najednou zjistí, jak je to vlastně fajn mít doma romantičku.

7. Předstírejte

Tím „předstírejte“ nemyslím orgasmus nebo vzrušení, ale dovolte si na chvíli být v posteli někým jiným. Říká se tomu hraní rolí. Mnoho žen hraní rolí osvobozuje, protože si mohou dovolit vystoupit z tradiční role manželky a rozehrát v sobě jiné struny.

8. Vybírejte správnou hudbu

Většinu žen nepotěšíte Metallikou ani Ozzym, na to zapomeňte. Je potřeba začít s jemnými ploužákovými beaty, a pak ještě zpomalovat a zjemňovat. Záludné může být to, že ženám v běžném stavu vnímání vyhovuje jiná hudba než ta, která je v intimních chvílích vzrušuje. Je dobré si efekt skladby vyzkoušet předem a držet se určitého emočního ladění, které nemusí být vždycky přeslazené a durově veselé.

„Spontánní rychlovka“ může být něco, co ženy naladí víc než extrémně dlouhá předehra.

9. Povzbuďte přirozenost

Spontaneita bývá to první, co se v dlouhodobém vztahu většinou ztratí. I když čteme ve všech lifestylových médiích, jak je důležitá, málokdy narazíme na použitelnou radu, jak ji dostat zpět do rutinou prolezlého vztahu plného stereotypů. Tak tedy:

  • Zbavte se očekávání, že to, co bylo v sexuální oblasti automatické na začátku vztahu, tam vydrží nebo se to tam samo nějak vrátí.
  • Uvědomte si, že váš vztah je zahrada a když do ní nebudete přinášet vláhu vzrušení, na záhonku vašeho erotického života poroste brzy jenom plevel. Až když se naučíte sobě přirozeným způsobem vlastní vzrušení oživovat a kombinovat ho se vzrušením partnera, bude váš vztah mít šanci probouzet se a znovu prožívat spontánní chvíle.
  • Osobně doporučuji po delší době zvolit jiné prostředí.
  • „Spontánní rychlovka“ může být něco, co ženy naladí víc než extrémně dlouhá předehra. Pak je ale třeba se ženou sdílet intimitu i dál, když už je pro muže takzvaně po všem. Tam bývá často slabé místo, na které muži hřeší, a také jeden z důvodu, proč se spontánní rychlovky v určitou chvíli začnou vytrácet.

10. Dovolte nám luxus volby

Luxusem volby mám na mysli pohodu na vaší straně, i když NEMÁME orgasmus. Ve velmi kvalitních sexuálních partnerstvích není orgasmus nutnou tečkou, ale volitelným příjemným vedlejším efektem vzrušení.

Pro nás ženy mají hluboké pocity sdílené při intimním spojení mnohdy větší cenu než klasický klitoridální orgasmus. Zkuste nám někdy nabídnout možnost volby a zeptat se: „Přeješ si teď pokračovat a domilovat se, nebo máš chuť úplně na něco jiného?“ A vnímejte naši volbu jako plnohodnotnou v obou případech. Nakonec není nic hezčího, než mít orgasmus, po kterém skutečně z duše prahneme.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Články k poslechu

Já to vzdávám

Vytrvalost a odhodlání vedou k úspěchu – nebo do slepé uličky.

10 min

Autogenní trénink a uvolnění

Psycholog Dalibor Špok představuje svoji oblíbenou relaxační techniku.

32 min

Psychologie a politika

Většinou píšu tak, abych vás povzbudil, inspiroval. Dnes vás chci zneklidnit.

65 min

Mark Manson: Tři rady do života

Kdybych měl svým dětem předat jen tři životní zkušenosti, byly by to tyto.

12 min

Duševní úrazy

Pokud porozumíme způsobům, jak náš organismus reaguje na trauma, můžeme se postupně zotavit.

12 min

Otevřít audio sekci