Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné
Foto: Thinkstock.com

Jsem jeho malá holčička a to mě vzrušuje

Páry s velkým věkovým rozdílem opovrhujeme. Ony ale existují a fungují. Někdy velmi dobře.

Ze seriálu: Psycho

Je snadné ohrnout nos nad dívkou, která se ukazuje na veřejnosti s o mnoho let starším milencem. Je takový vztah opravdu tak zavrženíhodný, jak jsme zvyklí ho vnímat?

Vítejte v rubrice Psycho, která přináší krátké provokativní podněty k zamyšlení a diskusi.

V dětství mi babička vyprávěla opakující se příběhy nešťastných lásek. Dva mladí milenci žili jeden pro druhého, ale rodiče jejich lásce nepřáli. Dívka byla donucena vzít si starého ovdovělého sedláka a vychovávat mu děti. Chlapec se buď oběsil ve stodole, nebo zůstal dokonce života sám.

Od dob mládí mé babičky se svět změnil. Dnes nejsou dívky do vztahů s výrazně staršími partnery nuceny, samy do nich dobrovolně vstupují. Dokonce jsou v nich šťastné.

A platí to i opačně – vzpomínáte na film Lepší pozdě nežli později? Při sledování celého příběhu důchodkyně Dianne Keatonová nepůsobila v náručí mladého Keanu Reevese tak skandálně, jak bychom čekali.

Sexy mozek, pro některé i tělo

První typ mladých lidí randí s milenci v důchodovém věku pro jejich moudrost, inteligenci. Často v nich hledají otce nebo matku, kteří o ně pečují a pomáhají jim. Druhý typ vyhledává penzisty, protože je sexuálně vzrušuje jejich staré vrásčité tělo. V tomto případě se jedná o gerontofilii.

Gerontofilie je termín označující pohlavní úchylku, kdy mladý jedinec vyhledává jako sexuálního partnera osobu pokročilého věku s výraznými znaky stáří. Gerontofila nepřitahuje nikdo, kdo nemá tělesné znaky stáří.

Eva (23) v žádném vztahu nedokázala vydržet déle než měsíc. Dávala to za vinu nudnému milostnému životu. Sex ji nebavil. Pak potkala Jaroslava (67), který je v důchodu. Díky němu změnila svůj postoj k sexu, přiznala, že se konečně našla. Na otázku, co se jí na Jaroslavovi nejvíc líbí, řekla: Není nijak zvlášť chytrý ani zábavný, ale je sexy. Oslovuje mě moje malá holčičko…

29. dubna. – 3. května 2020

Neúspěch jako součást životní cesty (seminář)

Psychologie.cz

Jak nahlížíme na lidi jako je Eva? Tomáš Petr ve své diplomové práci na téma Názory veřejnosti na sexuální deviace zjistil, že většina lidí chápe v obecné rovině sexualitu jako věc osobní volby a vzájemného souhlasu zúčastněných. Když ale zjistí, že jejich známý trpí úchylkou, přestane pro ně být tím, kým byl doposud.

Co by s vaším pohledem na blízkého člověka udělalo zjištění, že ho sexuálně uspokojuje něco velmi netradičního?

Psycho
Seriál

Vítejte v rubrice Psycho, kde se laskavý obor psychologie potkává s každodenní realitou a nabízí čtenářům krátké provokativní podněty k zamyšlení a diskusi.

Více autorů

  • Štěstí