Letní seminář:  Tři dny pohybu a relaxace
Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Thinkstock.com

Jsem jeho malá holčička a to mě vzrušuje

Páry s velkým věkovým rozdílem opovrhujeme. Ony ale existují a fungují. Někdy velmi dobře.

Ze seriálu: Psycho

Je snadné ohrnout nos nad dívkou, která se ukazuje na veřejnosti s o mnoho let starším milencem. Je takový vztah opravdu tak zavrženíhodný, jak jsme zvyklí ho vnímat?

Vítejte v rubrice Psycho, která přináší krátké provokativní podněty k zamyšlení a diskusi.

V dětství mi babička vyprávěla opakující se příběhy nešťastných lásek. Dva mladí milenci žili jeden pro druhého, ale rodiče jejich lásce nepřáli. Dívka byla donucena vzít si starého ovdovělého sedláka a vychovávat mu děti. Chlapec se buď oběsil ve stodole, nebo zůstal dokonce života sám.

Od dob mládí mé babičky se svět změnil. Dnes nejsou dívky do vztahů s výrazně staršími partnery nuceny, samy do nich dobrovolně vstupují. Dokonce jsou v nich šťastné.

A platí to i opačně – vzpomínáte na film Lepší pozdě nežli později? Při sledování celého příběhu důchodkyně Dianne Keatonová nepůsobila v náručí mladého Keanu Reevese tak skandálně, jak bychom čekali.

Sexy mozek, pro některé i tělo

První typ mladých lidí randí s milenci v důchodovém věku pro jejich moudrost, inteligenci. Často v nich hledají otce nebo matku, kteří o ně pečují a pomáhají jim. Druhý typ vyhledává penzisty, protože je sexuálně vzrušuje jejich staré vrásčité tělo. V tomto případě se jedná o gerontofilii.

Gerontofilie je termín označující pohlavní úchylku, kdy mladý jedinec vyhledává jako sexuálního partnera osobu pokročilého věku s výraznými znaky stáří. Gerontofila nepřitahuje nikdo, kdo nemá tělesné znaky stáří.

Eva (23) v žádném vztahu nedokázala vydržet déle než měsíc. Dávala to za vinu nudnému milostnému životu. Sex ji nebavil. Pak potkala Jaroslava (67), který je v důchodu. Díky němu změnila svůj postoj k sexu, přiznala, že se konečně našla. Na otázku, co se jí na Jaroslavovi nejvíc líbí, řekla: Není nijak zvlášť chytrý ani zábavný, ale je sexy. Oslovuje mě moje malá holčičko…

30. července. – 2. srpna 2020

Pohybový a relaxační seminář

Jan Smetánka

Jak nahlížíme na lidi jako je Eva? Tomáš Petr ve své diplomové práci na téma Názory veřejnosti na sexuální deviace zjistil, že většina lidí chápe v obecné rovině sexualitu jako věc osobní volby a vzájemného souhlasu zúčastněných. Když ale zjistí, že jejich známý trpí úchylkou, přestane pro ně být tím, kým byl doposud.

Co by s vaším pohledem na blízkého člověka udělalo zjištění, že ho sexuálně uspokojuje něco velmi netradičního?

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Články k poslechu

Pohoda bez svědků

Příliš mnoho slov a neustálé sdílení nás ve skutečnosti od zážitků vzdalují.

11 min

Na hranici komfortu

Najděte správný bod, odkud začít pracovat na rozvíjení vaší bezpečné bubliny.

11 min

Nenechte se unést

V návalu emocí řekneme nebo uděláme něco, čeho vzápětí litujeme. Jak emoční únosy zvládat?

19 min

Rozchod s psychopatkou

K rozchodu dochází po sérii konfliktů. Jednoho dne se smíření nedostaví.

6 min

Vnitřní kritik

Odkud se vzal ten hlas, který vám neustále říká, že všechno děláte špatně?

10 min

Otevřít audio sekci
Psycho
Seriál

Vítejte v rubrice Psycho, kde se laskavý obor psychologie potkává s každodenní realitou a nabízí čtenářům krátké provokativní podněty k zamyšlení a diskusi.

Více autorů

  • Štěstí