Seminář pro ženy: Leona Dyrehauge
Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné
Foto: Thinkstock.com

Jsem jeho malá holčička a to mě vzrušuje

Páry s velkým věkovým rozdílem opovrhujeme. Ony ale existují a fungují. Někdy velmi dobře.

Ze seriálu: Psycho

Je snadné ohrnout nos nad dívkou, která se ukazuje na veřejnosti s o mnoho let starším milencem. Je takový vztah opravdu tak zavrženíhodný, jak jsme zvyklí ho vnímat?

Vítejte v rubrice Psycho, která přináší krátké provokativní podněty k zamyšlení a diskusi.

V dětství mi babička vyprávěla opakující se příběhy nešťastných lásek. Dva mladí milenci žili jeden pro druhého, ale rodiče jejich lásce nepřáli. Dívka byla donucena vzít si starého ovdovělého sedláka a vychovávat mu děti. Chlapec se buď oběsil ve stodole, nebo zůstal dokonce života sám.

Od dob mládí mé babičky se svět změnil. Dnes nejsou dívky do vztahů s výrazně staršími partnery nuceny, samy do nich dobrovolně vstupují. Dokonce jsou v nich šťastné.

A platí to i opačně – vzpomínáte na film Lepší pozdě nežli později? Při sledování celého příběhu důchodkyně Dianne Keatonová nepůsobila v náručí mladého Keanu Reevese tak skandálně, jak bychom čekali.

Sexy mozek, pro některé i tělo

První typ mladých lidí randí s milenci v důchodovém věku pro jejich moudrost, inteligenci. Často v nich hledají otce nebo matku, kteří o ně pečují a pomáhají jim. Druhý typ vyhledává penzisty, protože je sexuálně vzrušuje jejich staré vrásčité tělo. V tomto případě se jedná o gerontofilii.

Gerontofilie je termín označující pohlavní úchylku, kdy mladý jedinec vyhledává jako sexuálního partnera osobu pokročilého věku s výraznými znaky stáří. Gerontofila nepřitahuje nikdo, kdo nemá tělesné znaky stáří.

Eva (23) v žádném vztahu nedokázala vydržet déle než měsíc. Dávala to za vinu nudnému milostnému životu. Sex ji nebavil. Pak potkala Jaroslava (67), který je v důchodu. Díky němu změnila svůj postoj k sexu, přiznala, že se konečně našla. Na otázku, co se jí na Jaroslavovi nejvíc líbí, řekla: Není nijak zvlášť chytrý ani zábavný, ale je sexy. Oslovuje mě moje malá holčičko…

11. května 2019

Žena a její role (seminář)

Leona Dyrehauge

Jak nahlížíme na lidi jako je Eva? Tomáš Petr ve své diplomové práci na téma Názory veřejnosti na sexuální deviace zjistil, že většina lidí chápe v obecné rovině sexualitu jako věc osobní volby a vzájemného souhlasu zúčastněných. Když ale zjistí, že jejich známý trpí úchylkou, přestane pro ně být tím, kým byl doposud.

Co by s vaším pohledem na blízkého člověka udělalo zjištění, že ho sexuálně uspokojuje něco velmi netradičního?

Psycho
Seriál

Vítejte v rubrice Psycho, kde se laskavý obor psychologie potkává s každodenní realitou a nabízí čtenářům krátké provokativní podněty k zamyšlení a diskusi.

Více autorů

  • Štěstí