Kurs negativního myšlení — archivovaná diskuse

Zpět na novou diskusi

Petr 8. 3. 2012 07:09 +29
Výborný článek zvlášť v dnešní době. Přidal bych drobný poznatek. Na NatGEO TV běží již dlouho pořad Znalec psí duše s Milanem Cesarem. Já s oblibou říkám, že to není pořad o psech ale o lidech. To co tam Milan předvádí se psy, techniky komunikace s nimi, techniky zvládání jejich agresivity (většinou), zkuste aplikovat do lidských vztahů. Budete šokováni, jak se lidé chovají a především jak reagují ve většině případů stejně. Ale co je důležité, po opadnutí prvotního šoku, že to, co funguje na psy, funguje i na lidi, se najednou zaměříte chtě nechtě i na sebe a začnete se pozorovat z tohoto "živočisného" úhlu pohledu. A to je druhý, daleko větší šok. Je to jako by jste prošli očistnou lázní ... nebo očistcem? :-) ale rozhodně na druhé straně je jiný člověk
pnchkin 8. 3. 2012 10:26
skvely clanok, dakujem. a hlavne mi pomohol otvorit oci a pochopit niektore veci.
Veronika 8. 3. 2012 10:42 +2
Článek se mi moc líbí, jasně a srozumitelně popsané. Děkuji za něj.
Zuzka 8. 3. 2012 16:09
Děkuji za tento článek. Jsem ráda, že jsem konečně našla odpověď na to, že co poslední dobou procházím, je v pořádku, děkuji :-).
Olga Trampotová 8. 3. 2012 19:51 +1 v reakci na Petr 8. 3. 2012 07:09
Cesara mám moc ráda, práve proto, ze klade duraz na interakce, který v psovi vyvolávají urcitou odevzu. Zodpovednost prinálezí majiteli psa, nikoliv vina. Negativní stav se udrzuje v jejich ustáleným zpuzobu vztahování se. Prerusení negativních interakcí, prerusí nevhodný chování psa. Prícina není zabednená ani v jednom z nich. Je mezi nima. Je v tom podobnej systemickým terapeutum ze starý skoly a na tech ted frcím.
Marek 8. 3. 2012 20:55 +3 v reakci na Petr 8. 3. 2012 07:09
Díky za zmínku o Cesarovi, je báječný.
Marek 8. 3. 2012 20:55 +1
To je výborný článek. Název mi k němu přijde trochu matoucí, třebaže vtipný. Nějak se mi to taky prolíná s tématem traumatu jak ho popisuje Levin v Probouzení tygra?
Ivuk 9. 3. 2012 13:46 +1
Ano, právě jsem opravdu v období, kdy se snažím více negativní pocity nahrazovat pozitivními, než si je uvědomovat. Článek mi padl do noty:)
Jana Krausová 22. 4. 2012 14:37 v reakci na Veronika 8. 3. 2012 10:42
Velice pravdivé a dokonale poznané popsání problémů. Děkuji za takové články. Jana Krausová
Robert 25. 6. 2012 23:54
Autor článku popisuje v jeho část funkce určitých čaker - srdeční jsou emoce - 2. a 3. čakra jsou dá se říci pudové čakry. Jejich harmonizací a pochopením daného psychického bloku lze dosáhnout velké úlevy a zároveň osobního rozvoje.
Michaela 7. 10. 2012 13:08
Pane Jílku.Udělal jste mi obrovskou radost tímto článkem. Je opravdu skvěle a pochopitelně napsaný. Znám film Kurz negativního myšlení a znám šamanské techniky. Nebít této vnitřní "síly", nepřežila bych to co jsem přežila a nedostala bych se tam, kde jsem teď. Jsem celistvá, protože jsem přijala všechny složky svojí "nové"osobnosti a umím s nimi(doufám) zacházet. Mám dost přátel, kteří mají ten přiblbě sladký úsměv a se slovem na rtech "láska,láska" vše překoná, se nechají týrat, ponižovat,nechají si ubližovat a vysílají k tyranovi lásku a pozitivní energie,aby se změnil a pochopil. Nechtějí přijmout, že oni sami se musí změnit.Je to pro ně pohodlnější. Odmítají pomoc odborníků-těch,kteří jim vysvětlí jak je to vlastně s tím Zlem. Mrzí mne to,protože je mám ráda a jsou to vesměs hodní lidé. Doba je náročná a oni si vytvořili virtuální svět lásky a bezpečí,jehož hranice jsou velmi křehké pro přejití někam,odkud často není návratu. Moc děkuji a zdravím
Blanchette Whitefinally 14. 11. 2012 15:06 +1 v reakci na Michaela 7. 10. 2012 13:08
Paní Michaelo, a kdo je to vlastně ten tyran?...Jen člověk jako Vy či já, vnitřně dobrý člověk, který měl tu smůlu, že se vlivem určitých okolností dostal do psychických problémů, se kterými si neví rady, a aby přežil, tak zapojil jen jeden z nejstarších známých obranných mechanismů ega, resp. vůči problémům zvenčí se začal bránit agresí. A právě na tomto je mimochodem postavena celá psychologie a potažmo tedy také kurz pozitivního myšlení. Opravdová víra v sílu lásky není otázkou přístupu pomatených jedinců, žijících ve svém světě...je to životní filozofie, která vyvěrá z kvalitního sebepoznání, které jako takové umožňuje i nalezení sebe sama u druhého člověka, tedy schopnost empatie, která člověku umožní pochopit, že právě ti, kteří "ubližují", potřebují pochopení a podporu svého okolí možná nejvíc, a to právě proto, aby u toho psychologa skončit nemuseli - ne, že by na tom bylo něco špatného, ale není snad úlohou blízkých takového člověka podpořit na prvním místě?
Pete 7. 4. 2013 21:43
Nevíte někdo o dobrym terapeutovi zabývající se totemovými zvířaty? děkuji
Rychlík 12. 4. 2014 11:53
Mám trochu rozdílené zkušenosti, centrum emocí je u mě spíš v břiše, ne v srdci. Z břicha se pak emoce rozbíhají do zbytku těla. Také agresi bych vyloženě sílou nenazval, může mít jak konstruktivní, tak destruktivní dopad, sílou bych nazval spíš způsob, jak s ní zacházíme. Sílu bych tedy viděl jako určitou formu postoje, přístupu, sebe-koučingu. (sebe koučing může být i o postoji ne-znásilňování se někam, kde nejsem) Zrovna včera jsem si kurz negativního myšlení pustil, téma je opravdu potlačení své vlastní negace, "přeprogramování se, čili jakýsi brainwashing - viz hezký strunulý úsměv Marty do momentu, než už to nevydrží a "bouchnou jí saze". Jiak smysl filmu jsem viděl v tom, že autor ukazuje smysl a přirozenost bolesti a toho, že všechno má svůj čas. A taky to, že co funguje jednomu, nemusí fungovat druhému. A že život je plný paradoxů, protože nejśpěšnějším terapeutem se vlastně nakoenc stal ten, který byl na začátku nejvíc "v prdeli". ;)