Máte svůj čas pod kontrolou? — archivovaná diskuse

Zpět na novou diskusi

Barbora Romanovská 19. 6. 2010 18:31 +1
Musím se přiznat, že jsem typickým "deníčkovým" typem (můj otec používá zásadně termín "debilníčkovým"). Když jsem začala chodit na střední školu, zjistila jsem, že organizování času je pro me stále a stále složitější (spousta domácích úkolů, termínů odevzdání prací, akcí s kamarády). Deníku se nedalo vyhnout. Časem jsem zjistila, že když mám před sebou na každý den nějaký ten úkol poznamenaný, dělá mi obrovskou radost na konci udělat za úkolem fajfku. Mám dobrý pocit z rozvrhu svého času, nezapomínám na schůzky s přátely, nemusím si aktuálně všechno pamatovat. Základem je naučit se nenakládat si obrovské množství úkolů, které nesplnitelné, to totiž opravdu vede jen ke stresu. Už několik let se bez něj neobejdu, při plánování času si konečně připadám, že jsem jeho pánem... a ne jen otrokem!
Marta Císařovská 28. 6. 2010 07:40 +1 v reakci na Barbora Romanovská 19. 6. 2010 18:31
Stejně, jako Barbora. nejdříve jsem ovšem měla diář jen na to, abych si tam zaznamenávala jen práci - klienty, školení... . Později jsem zjistila, že sem tam si domluvím práci na dobu, kdy mám třeba saunu - a, bohužel, dala jsem přednost práci a výdělku. Teď už delší čas jsou v mém diaři poznámky typu "vlasy, běhání, golf, SMS, kafe, sauna, masáž..." a fakt mi dělá dobře, když si škrtám, co je hotovo. To mi právě dělá dobře na duši, že pracuju i užívám. A když si domlouvám schůzky s klienty a slyším, prosím, zavolejte za týden, zavolejte koncem léta, představuju si už předem, že mluvím s málo schopnými lidmi. Nerozumím argumentu "nestíhám".
Andrej Mikula 1. 7. 2010 01:04
Lenže výskum má úplne chybné predopklady. Produktivita práce, resp. úspech predsa nijak nesúvisí s pamäťou. Človek, ktorý sa snaží schudnúť predsa na tento cieľ/úkol nezabudne. Chudobný človek má nedostatok peňazí nie preto, že zabudol ísť do práce, ale napríklad preto, že nevie ako a kde ich zarobiť viac. K otázkam efektivity plánovania a skutočného vplyvu na dosahovanie cieľov odorúčam skôr výskum Dominican University (http://bit.ly/9coCFI). Celkovo sa do experimentu prihlásilo 267 ludí z rôznych oblastí obchodu a vzdelávania. Avšak len 149 účastníkov, z toho 37 mužov a 122 žien, túto štúdiu aj dokončilo. Vek finálnych účastníkov sa pohyboval v rozmedzí od 27 do 72. Pochádzali z USA, Belgicka, Anglicka, Indii, Austrálie a Japonska. Rozpísal by som tu aj celý postup a záver štúdie, ale... komentár na to asi nie je najvhodnejší. Všetko dôležité ale nájdete v PDFku oficiálneho výskumu na adrese: http://bit.ly/9coCFI
Martin Soldát 31. 8. 2015 19:15
Zdravím, osobně jsem byl například na školení Franklin Templeton ohledně time managementu, pak jsem byl na schůzce s obchodním zástupcem AVG a hrozně dlouho jsem se snažil něco vymyslet, velice mě zaujala myšlenka vytvářet si úkoly podle priority a pak si je tak i řadit. Bohužel osobně jsem asi hloupý nebo nevím, ale nejsem schopen si poctivě psát vše do diáře. Nedávno jsem vyzkoušel pracovní síť Gettick, kde jsou podobné funkce v jejich taskeru. Zatím to testiji, ale vypadá to slibně. Sice mě trochu štvě, že mě to občas prudí, ale nakonec jsem vždycky rád, protože aspoň na nic nezapomenu. Uvidíme, jak to bude postupovat dál a je předčasné dělat nějaké závěry, nicméně pro ty, kteří chtějí pracovat stylem Franklin Templeton a chtějí to mít online, je to docela zajímavá možnost.