Chybí mi sex

Jste rozvedená. Právě teď je čas zkoumat se, experimentovat. Zbavte se strachu ze svobody.

Leona Rajdlová Dyrehauge

Dobrý den, již dlouhou dobu v sobě řeším problém sexuální abstinence. Je mi 36 let, s manželem jsme se nedávno rozvedli a já jsem už skoro rok neměla s žádným mužem fyzický kontakt. Strašně mi to chybí, sice si od přetlaků dokážu sama pomoci, ale často kvůli tomu brečím a někdy propadám zoufalství. Moc bych si přála zažít objetí a vše, co k fyzickému kontaktu mezi mužem a ženou patří.

Je to pro mě velké dilema, jestli nezkusit navázat jen milenecký poměr. Dala jsem si před časem inzerát na seznamku a mám spoustu nabídek k mileneckému poměru. Cítím, že by mě to ale plně neuspokojilo, že bych se pak asi cítila ještě hůř než teď. Platí i tady, že co nezabije, to posílí? Mně to spíš přijde tak, že čím déle to nemám, tím víc to chci. Děkuji za radu a moc zdravím.

Jitka, 36 let

Názor odborníka

Dobrý den Jitko, díky za váš dotaz. Myslím, že se s něčím dost podobným potýká v dnešní době mnoho žen a také mužů. Nechci generalizovat, ale myslím, že muži jsou v této věci k sobě laskavější. Potřebuju sex? Někoho si najdu a potřebu si uspokojím. Ženy jakoby se v tom měly tendenci víc zamotat. Cítí sexuální potřebu, ale zároveň s ní jde i pochybnost o tom, jestli si smí uspokojovat jen sexuální potřebu. Cítí taky potřebu blízkosti a porozumění. Jako by sex měl být jen v rámci vztahu, tedy spojený s láskou a blízkostí.

Tohle, Jitko, vnímám i ve vašem dotazu. Když si najdu milence a uspokojím si sexuální potřebu, bude mi to stačit? A smím to vůbec takhle udělat? Jak budu sama před sebou vypadat? Neřadí mě to mezi kurvy? Promiňte mi to ostré výrazivo, ale někdy si o sobě dokážeme myslet opravdu nepěkné věci. Navíc píšete, že byste se pak možná cítila ještě hůř než teď. Odsoudila byste se? Nebo se bojíte, že byste se při sexu s milencem ještě víc zkonfrontovala se svou bolestí z rozvodu a ze ztráty vztahu? Všechno je možné, logické a srozumitelné.

Skoro mi připadá, jako byste svým dotazem toužila po tom, aby vám někdo vaši volbu potvrdil a podpořil vás v ní. Je těžké se spolehnout na svůj úsudek. Jenže nikdo to neví líp než vy sama! Jste rozvedená, můžete být svobodná, máte právo na sebezkoumání a experimentování. Čeho se tak bojíte? Že se nesrovnáte s bolestí? Nebo se zklamáním? Kdy jindy na to přijít než teď?

Jitko, osvobození, citlivost k sobě a sexu zdar!

Leona