Nový audiobook: Jednoduše
Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné
Poradna
Foto: Shutterstock.com

Droga omezuje náš sex: Nenahrazujte sexuální potřeby s jiným mužem.

Hezký den, před pár týdny mi do života vpadl velmi příjemný kluk. Jelikož jsme oba byli dl…

Zdeněk Krpoun 15. 3. 2013

Poradnu zveřejňujeme bez audio verze.

Hezký den,

před pár týdny mi do života vpadl velmi příjemný kluk. Jelikož jsme oba byli dlouho nezadaní, pustili jsme se do našeho vztahu velice intenzivně.

Trávíme spolu spoustu času, věříme si, nemáme před sebou tajemství, a proto hned od začátku vím o jeho minulosti feťáka a o tom, že si dodnes vaří vývary z makovic. Což nijak nekritizuji a toleruji, v chování ho to nijak neomezuje.

Až na jednu, pro mě důležitou, věc. A tou je sex. Nedokáži bez něj vydržet déle než pár dní, myslím na něj pořád, chybí mi.

Jenomže opium snižuje chuť na sex a vyvolává problémy s erekcí, takže z jeho pohledu mé potřeby vůbec nechápe. Nechci ho podvést, ani nutit, aby přestal, na to jsme spolu krátce. Jen prostě najít nějaké kloudné východisko.

Předem děkuji.

Alena

Názor odborníka


Drahá Aleno,

na začátek chci ocenit vaši toleranci a otevřenost ve vztahu s přítelem. Je skvělé a bohužel ještě ne zcela typické, abyste vy, jako „čistý“ člověk, přijala člověka s minulostí abúzu psychoaktivních látek.

Opiáty mají široké spektrum vedlejších příznaků a díky vašemu příteli víte, o která se jedná. Nebudeme ztrácet čas vysvětlováním a přesuneme se přímo k odpovědi na stěžejní otázku.

Předem vás upozorním, abyste moji radu nevnímala jako bernou minci. Poskytla jste příliš málo informací k tomu, abych mohl pevně stát za jakýmkoli stanoviskem. Ale jako začátek je vaše snaha řešit sexuální problém u odborníka úctyhodná.

V žádném případě si nenahrazujte sexuální potřeby s jiným mužem. Jste‑li natolik upřímní, vyhledejte společně odborníka, nejlépe sexuologa, který naindikuje adekvátní farmakologickou i psychologickou intervenci.

Pokud je váš přítel spolehlivý, miluje vás a věříte mu, pak mu společně s odborníkem ukažte novou cestu, jak problém zvládat. Především se právě vy nechte vést radami a instrukcemi odborníka. Pamatujte, že nejste zdaleka první, a ani poslední případ páru s tímto problémem.

Nejdůležitější informace pro vás je, abyste setrvala. Jestli přítele milujete, přesvědčujte ho každým slovem a dotykem o tom, co pro vás sex znamená. Zároveň mu dávejte prostor pro vyjádření vlastního postoje a chování, které vyjde z jeho vlastní iniciativy a povede k vyléčení.

Jste na správné cestě, nescházejte z ní tím, že byste kompenzovala svá pudová přání jinde.

Hodně štěstí!

Zdeněk K.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Nenašli jste odpověď na svůj problém?

Pokud máte roční nebo dvouleté předplatné, můžete nám poslat svůj dotaz.