Když jsem pod vlivem, chci řídit: Jaký máte vztah k alkoholu? — archivovaná diskuse

Zpět na novou diskusi

MartinM 19. 7. 2013 08:35 +5
Řekl bych, že je v tom skrýtá touha po revoltě, nutkání porušit pravidla. Chcete udělat něco "hodně hustýho a adrenalinovýho", ale zároveň s nízkým nebezpečím (šancí na potrestání). Zjistil jste, že je to snadné, že vás to vzrušuje, a chcete to opakovat. Co s tím, to nevím.
klara o. 19. 7. 2013 17:06 +1
Autor má pravdu. Je to idiot. Sakra chlape nejezděte mi přes Žižkov, mám tam děti!
Ulka 20. 7. 2013 11:49 +5
Pavle, nevím, zda pocit odpovědnosti za svoje chování vůči OSTATNÍM u Vás alkohol ruší, anebo jej nemáte až tak vyvinutý. Nicméně si dokážete věci uvědomit, jak je vidět z Vašeho psaní, a k tomu je krůček si tohle chování zakázat - přece nemůžeme dělat všecko v životě, co nás rajcuje. Právě pro to, že ten odvaz je nebezpečný ostatním. Odpovědnost vůči nim je větší, a musí být, než naše vzrůšo. Asi je to blbé srovnání, ale já třeba jezdím ráda rychle, a rocková muzika to jen umocňuje. Když si v autě pustím našlapaný bigbít, jedu jak ďábel, a to se mi nesmírně líbí. Jenže to přece nemůžu, a neexistuje jediný důvod, proč bych mohla. Protože jsem pak nebezpečná ... takže v autě se mi válí akorát tak Hradišťan a Nohavica. A je klid a já klidný řidič.
Kristina 20. 7. 2013 12:58 +4
Pavle, ja bych rekla, ze tohle alkohol "dela"... nekdo se pod jeho vlivem zase svleka na verejnosti, nekdo se vyspi s kdekym, atd.... Asi jedina rada je nepit, kdyz pod jeho vlivem delate veci, ktere nechcete... :-(
MartinM 20. 7. 2013 21:02 +1 v reakci na Ulka 20. 7. 2013 11:49
"Odpovědnost vůči nim je větší, a musí být, než naše vzrůšo." Právě že "není" a "nemusí", pouze by "měla být". Ale o tom, co by mělo být, už byly popsány stohy papíru, a ví to i autor dotazu. "Neměl bys to dělat, protože je to špatné, ááno", je přesně ta rada, která mu nepomůže, protože mu neříká nic nového. Spíš bude muset zjistit, třeba i s pomocí nějakého terapeuta, proč to dělá (jaká frustrace se tím vybíjí) a jestli by se to případně nedalo nahradit něčím stejně vzrušujícím, ale míň nebezpečným pro okolí.
Ulka 21. 7. 2013 02:20 +1 v reakci na MartinM 20. 7. 2013 21:02
Právě, že ne, Martine. Ta věta je záměrně tak postavená, jako že odpovědnost "je", nikoli "měla by být". Jak sám píšete, je to obrovský rozdíl. Když si to podáte takto, můžete s tím spíš něco dělat, než s tím, že by něco mělo být. Prostě alkohol za volantem nebezpečný JE. Stejně tak naše odpovědnost v této situaci JE potřebná, nebo spíš nutná, ne měla by být. Jsme lidé a máme vůli.
Dája 21. 7. 2013 20:07 +1
Prostě tím, že jste to tenkrát udělal na otcův příkaz poprvé, se prolomilo tabu,které to pro Vás předtím bylo. Bohužel Vám to prošlo, nenaboural jste a nechytli Vás, takže máte zkušenost, že to vlastně "nic neznamená". Nevím, jestli to i souvisí s nějakou frustrací, nebo jestli to souvisí nějak s tím otcovým příkazem, to je téma pro Vás to zkusit zjistit. A taky zkuste popřemýšlet, jestli a jak se změnilo za ty dva roky Vaše pití, jestli nepijete víc, častěji, nebo s větší chutí ( je rozdíl jít na oslavu, tam se napít a mít lepší náladu oproti jít na oslavu, abych se tam mohl napít ABYCH měl lepší náladu) .. jestli ten rozdíl vysvětluji srozumitelně. V tom druhém případě bych uvažovala o návštěvě odborníka- adiktologa s cílem vyhnout se většímu průšvihu..