Nový audiobook: Jednoduše
Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Poradna
Foto: Shutterstock.com

Můj manžel o mě nemá zájem: Hledejte podporu u přátel.

Po rozvodu jsem už nechtěla žádný vztah. Bránila jsem se bezmála 1 rok, náklonnost přítele…

Zdeněk Krpoun 26. 8. 2013

Poradnu zveřejňujeme bez audio verze.

Po rozvodu jsem už nechtěla žádný vztah.

Bránila jsem se bezmála 1 rok, náklonnost přítele a dalo by se říct čisté jednání způsobilo, že jsem dala svolení k důvěrnostem.  Byl to vztah o kterém se mnoha může zdát.

Stále mluvil o svatbě, ale já tak hr nebyla.

V některých chvílích jsem se dozvídala z jeho vyprávění takové věci o různych ženách, jak to dělal aby mu na to žena nepřišla, a že někteří dávají ženám dárky a on rozdával děti, a ještě poněm nic nechtějí. Abych vám řekla, šel mi po zádech mráz.

Jsme manželé 1,5 roku. Jsem na tabletách, jezdí ke mě rychlá a on se ani nezeptá co mi je. Není to tak dlouho, co se choval jako by mě na rukou nosil. Říkal, že nic lepšího by ani nemohl chtít, nosil květiny… Najedou, jako když se přetrhne nit. Ještě je horší to, že já jsem na pokraji zhroucení, ne‑li něco víc.

Už se mi nechce tady být. Už jsem si v životě prošla trochu moc těch ošklivých věcí a v závěru života jsem si myslela, že přišlo sluníčko.

Děkuji

tála

Názor odborníka


Milá Tálo,

životní etapa, ve které se nacházíte, je obvykle klidná a spíše se v ní odráží zkušenosti nashromážděné v průběhu předešlého života. Tím nechci poukázat na nízkou hodnotu navázání nových vztahů, ale snažím se říci, že by většina lidí vašeho věku určitě uvítala klid, jistotu, a především pocit bezpečí a spokojenosti pod vlastní střechou.

Případy změny chování partnerů o 180 stupňů se v praxi někdy stávají, což vrhá negativní světlo na ty, kteří by vás s láskou nosili v náručí po zbytek života. Bohužel je tu i malá skupinka mužů, která potřebu milovat pouze předstírá a skončí s ní, jakmile je „ruka v rukávě“. Recept na zlepšení vztahu s odvrácenou (možná by bylo lepší říci „podvrácenou“) částí mužské populace neexistuje, protože by vymýšlení jeho obsahu bylo ztrátou času.

Pro vás bude jednodušší být nějaký čas sama bez stávajícího partnera. Podle stručného popisu jeho chování nedokážu přesně odhadnout, o jakého člověka se jedná, ale pokud se budu držet vašeho názoru, navrhuji navštívit poradnu a pracovat na tom, abyste byla co nejdříve svobodná žena.

Stát se podruhé svobodnou, při pomyšlení na peripetie, které tento proces doprovází, možná vzbuzuje nejistotu a úzkost, ale překonání původní překážky při hledání odvahy pro rozvod vám postupně otevře nové možnosti navázání dalšího vztahu.

V každém případě si uvědomte, že člověk jako je váš stávající manžel nemá takovou hodnotu, abyste kvůli němu polykala psychofarmaka nebo dokonce uvažovala nad radikálnějším způsobem ukončení trápení. Jediné, co nyní potřebujete, je odhodlání a odvaha k tomu ukončit váš vztah.

Hledejte oporu v rodině a blízkých přátelích. Poskytnou vám potřebný nadhled i kuráž k tomu, udělat krok správným směrem.

Nelitujte toho, co je, ale těšte se na lepší budoucnost bez nynějšího partnera.

S úctou a přáním všeho hezkého,

Zdeněk K.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Nenašli jste odpověď na svůj problém?

Pokud máte roční nebo dvouleté předplatné, můžete nám poslat svůj dotaz.