Vánoční audiobook: volně k poslechu 
Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Thinkstock.com

Studenti sobě: dáme hlavy dohromady?

Má na Psychologii.cz přes léto vzniknout sekce pro studenty psychologie? Rozhodnutí necháme na vás.

Vše je připravené, zbývá poslední, ale nejdůležitější krok: dejte nám jasnou zprávu, že to má smysl.

Před několika týdny jsme na Facebooku ohlásili záměr vytvořit novou část webu Psychologie.cz, kde by mohli studenti publikovat, archivovat a vzájemně konzultovat seminárky, odbornější texty apod.

Vzniklo by místo, kde by studenti z různých ročníků a kateder mohli dát hlavy dohromady a vzájemně se obohacovat o zkušenosti a zdroje.

Co vy na to?

Reakce byly nadšené, přihlásili se nám také dobrovolníci, kteří nám chtějí pomoci o tento jedinečný projekt pečovat.

Proč to chceme my

Během prvního roku naší spolupráce se studenty psychologie se redakčním sítem neprosoukaly desítky vynikajících, ale příliš odborných materiálů. Mixovat akademické texty s běžnými články nejde, byl by to chaos, spokojeni by nebyli ani čtenáři ani odborníci. Proto nabízíme vytvoření druhého levelu Psychologie.cz.

Co na to vyučující

Konzultovali jsme záměr také s lidmi, kteří dobře znají své pappenheimské: „Nevím, nakolik studenti chtějí svou školku,“ napsal nám jeden z šéfů kateder psychologie. „Nebude to podobné jako oplocené hřiště v parku? V tom hřišti se drží dvouleté děti. Jakmile mají tři a více, už expandují za plot,“ varoval nás.

Redakce vazbí

Expanze „za plot“ by byla vítaná. Autorů z řad studentů psychologie si velmi považujeme. Na rozdíl od starší generace psychologů je obor baví, jsou kreativní, čtou a umějí psát. Redakce může v budoucnu z publikovaných seminárních prací vybírat zajímavá témata a aktivně pomáhat jejich autorům s vytvořením časopisecké verze, kterou budeme publikovat v hlavním redakčním obsahu. Ostatně právě takto už s mnohými studenty pracujeme.

Chcete to?

Aby mohla sekce s pracovním názvem Studenti sobě vzniknout, potřebujeme jasný pokyn od vás, budoucích uživatelů. Tedy:

Pokud si myslíte, že je tento projekt dobrý nápad, pošlete prosím do 20. června 2011 jednu svoji povedenou seminární práci, kterou byste u nás chtěli publikovat, k rukám šéfredaktora na mail jan.majer@psychologie.cz. Do předmětu zprávy uveďte heslo STUDENT.

Využívejte celý web.

Předplatné

Pokud nám dorazí dostatek textů, bude to pro projekt znamenat váš palec nahoru. Za týden vám dáme vědět, jak to dopalo.

Díky, že nám pomůžete udělat správné rozhodnutí, přátelé.

Vaše redakce Psychologie.cz

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Články k poslechu

Musíš se posunout

Po letech soužití začnete nesnášet partnerovy nedostatky. Co jde změnit?

10 min

Coming out očima rodiče

Jste otevření a tolerantní. Ale ve chvíli, kdy jde o vaše dítě, je najednou těžké …

7 min

Vyhoření

Co když se syndrom vyhoření týká vašeho blízkého, který si to zatím moc nepřipouští?

8 min

Být vědomě v těle

O vědomém přístupu k tělu s psychologem Michalem Petrem: Nasměrujte pozornost a dívejte se.

22 min

Na vlnách života

Život není hra, ve které postupujeme na vyšší a vyšší level.

10 min

Otevřít audio sekci

Jan Majer

Šéfredaktor a vydavatel Psychologie.cz