Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné
Foto: Thinkstock.com

Studenti sobě: dáme hlavy dohromady?

Má na Psychologii.cz přes léto vzniknout sekce pro studenty psychologie? Rozhodnutí necháme na vás.

Jan Majer

Jan Majer

13. 6. 2011

Vše je připravené, zbývá poslední, ale nejdůležitější krok: dejte nám jasnou zprávu, že to má smysl.

Před několika týdny jsme na Facebooku ohlásili záměr vytvořit novou část webu Psychologie.cz, kde by mohli studenti publikovat, archivovat a vzájemně konzultovat seminárky, odbornější texty apod.

Vzniklo by místo, kde by studenti z různých ročníků a kateder mohli dát hlavy dohromady a vzájemně se obohacovat o zkušenosti a zdroje.

Co vy na to?

Reakce byly nadšené, přihlásili se nám také dobrovolníci, kteří nám chtějí pomoci o tento jedinečný projekt pečovat.

Proč to chceme my

Během prvního roku naší spolupráce se studenty psychologie se redakčním sítem neprosoukaly desítky vynikajících, ale příliš odborných materiálů. Mixovat akademické texty s běžnými články nejde, byl by to chaos, spokojeni by nebyli ani čtenáři ani odborníci. Proto nabízíme vytvoření druhého levelu Psychologie.cz.

Co na to vyučující

Konzultovali jsme záměr také s lidmi, kteří dobře znají své pappenheimské: „Nevím, nakolik studenti chtějí svou školku,“ napsal nám jeden z šéfů kateder psychologie. „Nebude to podobné jako oplocené hřiště v parku? V tom hřišti se drží dvouleté děti. Jakmile mají tři a více, už expandují za plot,“ varoval nás.

5. – 10. května 2020

Sebeuvědomění a vnitřní bdělost v praxi (seminář)

Pavel Špatenka

Redakce vazbí

Expanze „za plot“ by byla vítaná. Autorů z řad studentů psychologie si velmi považujeme. Na rozdíl od starší generace psychologů je obor baví, jsou kreativní, čtou a umějí psát. Redakce může v budoucnu z publikovaných seminárních prací vybírat zajímavá témata a aktivně pomáhat jejich autorům s vytvořením časopisecké verze, kterou budeme publikovat v hlavním redakčním obsahu. Ostatně právě takto už s mnohými studenty pracujeme.

Chcete to?

Aby mohla sekce s pracovním názvem Studenti sobě vzniknout, potřebujeme jasný pokyn od vás, budoucích uživatelů. Tedy:

Pokud si myslíte, že je tento projekt dobrý nápad, pošlete prosím do 20. června 2011 jednu svoji povedenou seminární práci, kterou byste u nás chtěli publikovat, k rukám šéfredaktora na mail jan.majer@psychologie.cz. Do předmětu zprávy uveďte heslo STUDENT.

Využívejte celý web.

Předplatné

Pokud nám dorazí dostatek textů, bude to pro projekt znamenat váš palec nahoru. Za týden vám dáme vědět, jak to dopalo.

Díky, že nám pomůžete udělat správné rozhodnutí, přátelé.

Vaše redakce Psychologie.cz

Jan Majer

Šéfredaktor a vydavatel Psychologie.cz