Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Thinkstock.com

Valentýnské typy osobnosti

Valentýn tady je a bude. Co s tím? Možnosti jsou v podstatě dvě: užít si ho, nebo ignorovat.

Ze seriálu: Psycho

Rok se s rokem sešel a s novým dnem nás přivítal svátek všech zamilovaných. Bude pro vás jiný než ten minulý?

Vyhnout se 14. únoru nejde. Jako všechny dny v kalendáři, s výjimkou 29. února, se opakuje každý rok. Můžete k němu zaujímat různé postoje. Můžete ho milovat, nenávidět, ignorovat. Váš osobní postoj ale nemá takovou váhu, aby se z Valentýna stal státní svátek nebo aby byl zakázán. Co ale váš postoj ovlivní, je, jak tento den prožijete vy a vaši blízcí.

Valentýnské typy osobností

  • Slavím, pokud mám partnera. Prvním typem valentýnské osobnosti jsou ti, kteří Valentýna slaví za podmínky, že jsou právě ve vztahu. Zastávají názor, že oslava lásky patří k partnerství. V případě zániku vztahu Valentýna slavit přestanou, a to do doby, než přeskočí nová jiskra. Tento typ osobnosti slaví valentýnský den společnou večeří se svou láskou a vzájemným obdarováním. Pokud momentálně nemají partnera, tráví tento den v tichosti doma.
  • Neslavím, neboť jsem zásadně proti. Druhý typ valentýnské osobnosti představují skeptici, negativně smýšlející lidé a lidé citově zranění. Tito lidé buď nechtějí podporovat komerci, která je s tímto svátkem spjatá, anebo přestali věřit v existenci lásky. Valentýna se snaží všelijakými způsoby, veřejně či soukromě, bojkotovat.
  • Neslavím, Valentýn je pro mě normálním dnem. Třetí typ valentýnské osobnosti nevidí důvod, proč by zrovna 14. únor měl být jiný než ostatní dny. Představitelé tohoto typu osobnosti v den svatého Valentýna buď ani neví, že je, nebo to ví, ale je to pro ně pouhá bezvýznamná informace. Tento den tráví stejně jako kterýkoliv jiný.
  • Slavím vždy, i když nemám partnera. Čtvrtý typem valentýnské osobnosti jsou všichni ti, kteří rádi oslavují cokoliv. Je jim jedno, jestli je Valentýna, Josefa, Štědrý den, zda jsou ve vztahu nebo singles. Milují život a rádi se baví. Pro tento typ lidí neexistuje žádný důvod proč neoslavit lásku. Den svatého Valentýna si rozhodně užijí.

Každý má právo na svůj postoj k Valentýnovi. Ale věřte, že všichni oslavující se dnes budou cítit o chlup lépe než v rádoby obyčejné dny.

Přidáte se k oslavujícím? Nebo to pro vás prostě není?

Psycho
Seriál

Vítejte v rubrice Psycho, kde se laskavý obor psychologie potkává s každodenní realitou a nabízí čtenářům krátké provokativní podněty k zamyšlení a diskusi.

Více autorů

  • Štěstí