Vrtěti ženou — archivovaná diskuse

Zpět na novou diskusi

Magri 23. 4. 2012 12:40 +5
Film jsem viděla před několika dny a jelikož jsem očekávala právě takovou pěknou, britskou historickou komedii, pokochala jsem se kostýmy, zasmála se a byla jsem spokojená :-) A trochu překvapená, protože vibrátor jsem považovala za výdobytek až tak doby poválečné. Na Nebezpečnou metodu se těším, každopádně děkuji za recenzi a za srovnání.
Marek Lenárd 23. 4. 2012 15:47 +3
Článek je psaný pěkně, to ano, ale nějak mi uniká jeho význam ve vztahu k tématům, která se zde obecně probírají. Nebo tu od teď budou i recenze na filmy? :-)
Jan Majer 23. 4. 2012 16:16 +12 v reakci na Marek Lenárd 23. 4. 2012 15:47
Film Hysteria, česky Vrtěti ženou, pojednává o tom, jak se kdysi léčily stavy úzkosti, melancholie apod. a jak se to změnilo. Kdo ví, jak legrační filmy se budou za pár desítek let natáčet o současných terapeutických postupech :) O filmech píšeme rádi a často, tady je pár mých tipů: http://psychologie.cz/mejte... http://psychologie.cz/osame... http://psychologie.cz/film-... http://psychologie.cz/10-fi... http://psychologie.cz/nebez... http://psychologie.cz/cerna... http://psychologie.cz/jsou-... http://psychologie.cz/velke... http://psychologie.cz/nejsm...
Jan Stránský 23. 4. 2012 23:46 +3
Je to přesně tak, viděl jsem oba filmy a Nebezpečná metoda je úplně jiná liga. Vrtěti ženou má přitroublý český distribuční název, který se ale k tomu dílu nakonec paradoxně docela dobře hodí - je lascivní, laciný a povrchní. Přesně jako ten film. Když o něm tak zpětně přemýšlím: zásadní a asi i jediné myšlenkové hnutí, které ve mně ten film vyvolal, by údiv, co to asi tak musí s mladým doktorem udělat, je-li ve své ordinaci denně nucen masturbovat zástupy, dámy prominou, obstarožních bobrů.