Online přednáška: Pavel Rataj
Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné
Foto: Thinkstock.com

Základní životní sexuální síla

Krátké a intenzivní milování potěší, ale když se naučíme zpomalit, získáme víc než jen uspokojení.

Masturbace i milování významně přispívají k pozitivnímu ladění vašeho vnímání světa. Přijímá‑li člověk svoji sexualitu, tedy je v souladu s tím, že je sexuální bytostí, je také mnohem víc v harmonii a psychické pohodě. Sexualita je základní lidská potřeba, pudová záležitost. Je tedy velmi důležité cítit v této oblasti naplnění.

Při milování či masturbaci věnujeme dnes většinu své pozornosti intimním partiím. Rychlé vzrušení a rychlé uspokojení je trendy. Kam se ale poděl celý zbytek těla? Ta spousta erotogenních zón? To dobrodružství jejich objevování?

Zkrátili jsme milostné předehry, omezili nebo úplně vynechali líbání, zrychlili jsme z pomalého, dlouhého a hlubokého prožívání slasti na rychlé a krátké uspokojení, vypuštění páry.

Kultivovaná sexuální síla je v harmonii

Ve východních zemích lidé věří, že lidské tělo je poháněno základní životní silou. A ta je velmi úzce spojena se sexualitou. Sexuální energie, nebo chcete-li životní sexuální síla, sídlí v pánevním dnu. Někdy podřimuje, někdy nekontrolovatelně proudí.

  • Podřimuje častěji u žen. Ženy jsou pak více unavené, nemají chuť na sex, mají výkyvy nálad nebo náhlé pocity prázdnoty.
  • Nekontrolovatelně proudí častěji u mužů. Puzení a sexuální myšlenky jsou všudypřítomné, mohou být obtěžující a vtíravé, atakovat v přemrštěné míře profesní i osobní život. Takoví muži pak daleko víc než na práci myslí na to, co by dělali se svou kolegyní, hodiny sledují porno a na partnerku mají přehnané nároky.

Kultivovaná sexuální síla proudí plynule a zdravě, je v harmonii. Ovlivňuje výrazně a pozitivně chuť do života, náladu i sexappeal. Je životodárná. Dokáže stvořit nový život.

Při milování či masturbaci lidé většinou energií plýtvají. Stimulací genitálií vybudují vzrušení, tedy obrovskou silnou energii. Vzrušením naplní celé své pánevní dno. Směřují rychle k cíli (orgasmu) a s vyvrcholením svoji sílu vydávají ven z těla (ejakulace), nebo nechají opadnout. Vybudovanou energii tedy nijak nezúročí, jen ji nechají odejít tak rychle, jak přišla.

Skrze dech ke zdroji

Představte si, že máte v podbřišku ohromný zdroj energie. Když jste vzrušení, neusnete. Když jste zamilovaní, můžete skály lámat. Máte pocit, že létáte metr nad zemí, potíže se jeví jako maličkosti, jste akční, máte "růžové brýle".

Chcete-li se takto cítit stále, uvědomte si svůj zdroj a berte si z něj.

  • Při milování nebo masturbaci zastavte a zhluboka se nadechněte. S nádechem nabírejte energii z podbřišku a rozvádějte ji do celého těla.
  • Vizualizujte si, jak obrovské množství energie proudí a naplňuje vaše srdce, vaši hlavu, vaše ruce, celé tělo. Přesně v té chvíli získáváte obrovský benefit do vašeho života. Nabíjíte se.
  • Vydechněte otevřenými ústy.
  • Sledujte svou sexuální energii. Kdy se rodí, kdy stoupá, pozorujte její sílu a hrajte si s ní. Tím ji budete kultivovat. Budete ji mít pod kontrolou. A budete jí plní. Nejen vaše pánevní dno, ale celé vaše tělo bude "živé". Vy budete "živí"!

Kultivací vaší sexuální energie se vaše tělo, a vlastně celkově váš život, rozjiskří. Vaše prožívání se zintenzivní. Vaše tělo bude citlivější a vzrušení bude rozprostřeno nejen v intimních partiích. Orgasmus bude hlubší a jeho doznívání delší. Milování si budete mnohem víc užívat a také ve vás bude dlouho doznívat. Při vzpomínce na něj ještě po několika hodinách, někdy i dnech, pocítíte příjemné záchvěvy slasti.

Místo obvyklé ztráty energie a chuti na spánek budete po vyvrcholení nabití, akční, uvolnění a vysmátí. Budete plní energie, kterou jste si nabrali ze svého zdroje. Rozváděním sexuální síly budou vaše prožitky barevnější. A vy se díky tomu budete cítit šťastnější, spokojenější a celkově naplněnější. Váš život se rozzáří.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Články k poslechu

Jak přežít lockdown

Rychlá a jednoduchá úleva se brzy obrátí proti vám. Jděte na to jinak, radí psychiatr …

7 min

Těhotná a nešťastná

Psychika může zareagovat nečekaně i na plánované a chtěné těhotenství.

8 min

Čas pustit se

Věkem jsou dospělí, nikdy ale nedostali šanci jednat samostatně. A tak tápou.

14 min

Konflikty v práci

Jak vycházet s kolegy, kteří mají odlišnou představu o dodržování psaných i nepsaných pravidel?

12 min

Opakováním proti depresi

Pravidelnost pomáhá předejít výkyvům nálady a snižuje stres z rozhodování.

12 min

Otevřít audio sekci