Život jako perpetuum mobile? — archivovaná diskuse

Zpět na novou diskusi

MichalF 6. 2. 2012 12:20 +7
O daném tématu jsem měl možnost něco načíst, zajímavě se o něm přemýšlelo a diskutovalo, utvořit si vlastní názor a výsledek je více než jednoduchý; osobně nevěřím a naprosto se ztotožňuji s odpovědí doktora Höschla.
Ondřej 6. 2. 2012 13:41 +6
Je to vůbec otázka víry? Pokud nejsou otevření nezávislému ověření toho co tvrdí, proč by to že žijí z prány někdo měl přijmout jen proto, že to breatharián tvrdí? Příliš velké riziko podvodu...
asdf 6. 2. 2012 15:40 +8
Tady jde spíš o to pochopit vůbec princip, jak je možné, že by někdo mohl žít bez jídla. Ano, z pohledu dnešní vědy se to opravdu vysvětli nedá, ale jsem přesvědčen o tom, že je to možné.
MichalS 7. 2. 2012 07:48 +2
Otázkou také je, proč ani jeden breatharián nechce pochybovače přesvědčit, když je to přesvědčení tak jednoduché. Nechat se prostě jen určitou dobu pozorovat a nedělat nic víc. Mělo by mu být přeci jasné, jak moc by toto ověřené zjištění otřáslo celou lidskou populací. Mohl by tím zachránit miliony životů, když by se lidé "naučili" žít bez jídla. Proč to tedy žádný breatharián neudělá? Možná je tak trochu podvodníkem... anebo nemá lidstvo vůbec rád a škodolibě se usmívá tomu, jak si hloupě hyne, i když hynout vůbec nemusí:)
Pavel V. 7. 2. 2012 10:03 +3
Asi se nejedná "jen" o nejezení jako takové, ale jakési přehodnocení žebříčku hodnot - celkově jako takového. Co má vlastně význam? Proč děláme to, co děláme a usilujeme o to, o co usilujeme... Pokud zřejmě přestaneme podléhat iluzi, že potřebujeme více, než máme, začneme zjišťovat, že potřebujeme méně a méně... A naše tělo se na tuhle frekvenci naladí... Po čase si uvědomíme, že vlastně nejíme, jako důsledek výše uvedené vnitřní proměny.... Nepleťme se příčinu s důsledkem a cílem, jak je naším zvykem... Díky.... A z věcného soudku: Sluneční elektrárny vyrábí energii z čeho, prosííím... :-)
Pavel V. 7. 2. 2012 10:10 +10
Asi se nejedná "jen" o nejezení jako takové, ale jakési přehodnocení žebříčku hodnot - celkově jako takového. Co má vlastně význam? Proč děláme to, co děláme a usilujeme o to, o co usilujeme... Pokud zřejmě přestaneme podléhat iluzi, že potřebujeme více, než máme, začneme zjišťovat, že potřebujeme méně a méně... A naše tělo se na tuhle frekvenci naladí... Po čase si uvědomíme, že vlastně nejíme, jako důsledek výše uvedené vnitřní proměny.... Nepleťme se příčinu s důsledkem a cílem, jak je naším zvykem... Díky.... A z věcného soudku: Sluneční elektrárny vyrábí energii z čeho, prosííím...
Jana 7. 2. 2012 18:54
Já si myslím, že dlouhodobí hladovkáři nejsou podvodníci. Chtějí na sebe upozornit. Z tisku ale vím, že někteří dopadli špatně.
PetrV 7. 2. 2012 21:50 +3
@MichalS: http://www.novinky.cz/kokte... Na otázky diskutujících může odpovědět video se zmíněným Henry Monfortem: http://www.youtube.com/watc... Zajímavé informace lze nalézt i na www.pust.cz.
vlak 8. 2. 2012 18:18 +3
Autor se v druhe casti snazi byt lacine ftipny, argumentaci ze by se v africe/indii hodilo zit ze slunce. A proto ze je to nesmysl. To rozhodne neni, tim duvodem a ja jsem zadny jint konkretni od autora clanku nepostreh. Krom toho, ze by to bylo neco, co se vymyka jemu dostupnym znalostem. Cekal bych preci jenom, nejaky vled s vyssi pridanou hodnotou, nez je ta hospodska.
Nikol 12. 2. 2012 12:07 +4 v reakci na Pavel V. 7. 2. 2012 10:10
Naprosto souhlasím s Pavlem V., myslím, že se k tomu vyjádřil lépe než samotný autor článku. Naše tělo se naladí na takovou frekvenci, jakou si zvolíme. Tělo bude vše pro to, aby přežilo ...
Nikol 12. 2. 2012 12:17 +2
Já být breathariánem, tak se rozhodně zaměřuji sama na sebe a ne nějaká tvrzení o "podvodech" ... Ať každý člověk věří, čemu chce. Vaše spekulace nikomu nic nepřinesou a je také nikterat neovlivní.
Jarek 19. 4. 2013 14:17
Brethariánství je podvod. Kvůli takovým podvodníkům umírají důvěřiví hlupáci, kteří jim na to naletí. Například v Maďarsku nechali rodiče umřít svoje dítě hladem, protože ho "živili" jen světlem: http://www.novinky.cz/disku...
Fewkes 28. 5. 2013 19:10 +2 v reakci na MichalS 7. 2. 2012 07:48
Naopak na sebe upozornovat nechteji, protoze vetsina lidi a to musim jeste opravit - drtiva! vetsina lidi je povazuje za blazny uz kdyz se o to pokouseji. Kdyz se jim to podari, stejne tomu pak nikdo neveri. Tak nac se tim jako trapit? Dyt to je Vas problem, a ne toho breathariana.