Foto: Jan Majer

Dětská společnost

Psychologie.cz a kino Přítomnost vás zvou na další setkání z cyklu sebepoznávacích a psychologických přednášek. Hostem večera je psychiatr Peter Pöthe.

Vstupenky koupíte ZDE.

Naše společnost je tak trochu jako malé dítě: nachází se ve fázi všemocného narcismu. Mnoho dospělých stále věří, že realita je podřízena fantazii a že existuje pouze jedna realita – ta jejich. Takové vnitřní nastavení netoleruje žádné objektivní podmínky ani překážky, nepřipouští vnější omezení.

Tento stav má své výhody. Přináší euforii z pocitu moci a kontroly nad sebou a nad světem, v němž neexistují žádné hranice ani stav frustrace. Přináší ale také intenzivní úzkost – být všemocný není žádná legrace.

Odlišování vnější a vnitřní reality je vývojovým úkolem, který vede k pocitu bezpečí, stálosti a sociální adaptace. V přednášce si vysvětlíme, jak s tímto vývojovým úkolem pracovat v raném a terapeutickém vztahu.

Peter Pöthe – Dětská společnost

Termín: 8. března 2023, 19.00–21.00
Omezená kapacita: 100 účastníků
Místo konání: Přítomnost, Siwiecova 1839/1, 130 00 Praha 3‑Žižkov
Cena: 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě. Vstupenky koupíte ZDE.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.