Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Thinkstock.com

Emoce a vztahy

Psychologie.cz přivítá na květnovém setkání v divadle NoD psychiatra Radkina Honzáka.

Emoce lze chápat jako řídící alternativní modely založené na fyziologii a evoluční psychologii, jejichž smyslem je naplňování základních potřeb, jakými jsou zajišťování živin, rozmnožování, spolupráce, vyhnutí se predátorům a obrana před nimi.

Do vědomí jsou překládány jako naše pocity. Emoce řídí naše fyziologické naladění a naše chování jak v situacích, kde jde o přežití, tak ve velmi příjemných interakcích. Působí ve třech základních úrovních: nabuzení (arousal) versus útlum, přiblížení versus oddálení a spolupráce versus soupeření.

Ve vztazích se projevují buď jako autentické pocity nebo jako ZOŠP = zástupné opakované špatné pocity. Zpřehlednění emoční, resp. pocitové složky vztahu je nezbytné pro jeho navázání, udržení, kultivaci, eventuálně jeho civilizované ukončení.

„Tyhle nudné plky hodlám oživit a předvést srozumitelně a zábavnou formou doplněnou zajímavými obrazy ze života našich předků i současníků ve svém sdělení nazvaném EMOCE A VZTAHY“, zve s nadsázkou na svou přednášku Radkin Honzák.

Místo konání: Experimentální prostor NoD, Dlouhá 33, Praha 1
Kdy: čtvrtek 22. května 2014 od 20.00 do 21.30
Kapacita: 100
Vstupné: 100,– (bez rezervací, dorazte prosím včas.)

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.