Festival Psychologie.cz jaro 2017

Koupit vstupenky

Zveme vás na jarní Festival Psychologie.cz. Během soboty a neděle 1. a 2. dubna 2017 vystoupí odborníci z oblasti psychologie, psychiatrie, sebepoznání a osobního rozvoje.

Časový harmonogram Festivalu:

SOBOTA 1. 4. 2017

10.00–10.45 Lucie Lucká: Řešení párových problémů
10.45–11.30 Slavoj Titl: Nevědomé sexuální fantazie
11.50–13.00 Lucie Lucká & Slavoj Titl – společná diskuze nad tématy partnerských vztahů
13.00–14.00 Přestávka na oběd
14.00–14.50 Lukáš Hána: Jak používat kritické myšlení
15.00–17.00 Vladimír Vavrda: Empatie z pohledu života a vědy (přednáška s diskuzí)

NEDĚLE 2. 4. 2017

10.00–11.20 Dalibor Špok: Recepty na změnu nás nezmění
11.40–13.00 Jan Vojtko: téma přednášky bude doplněno
13.00–14.00 Přestávka na oběd
14.00–14.50 Zuzana Krásová: Psychologie chování Čechů
15.00–16.00 Lukáš Dastlík: Popisná vs. hodnotící a srovnávající komunikace

VÍCE K JEDNOTLIVÝM PŘEDNÁŠKÁM


Lucie Lucká – Řešení párových problémů

S jakými problémy nejčastěji přicházejí páry do 
psychoanalyticky orientované terapie? Co je trápí a jak o tom mluví? Jak terapeut naslouchá, na které věci se ptá, o čem a jak přemýšlí, co klientům říká a proč? V co je možné doufat, že setkání klientům přinese, a v čem je  rozdíl mezi tím, kdy se pár snaží řešit věci pouze mezi sebou nebo když navštíví terapeuta?

Mgr. Lucie Lucká je psychoanalytický psychoterapeut, individuální a párový terapeut v soukromé praxi v Praze. Kontakt na L. Luckou

Slavoj Titl – Nevědomé sexuální fantazie

Jaký význam má sexualita v páru a jakou roli hrají naše nevědomé sexuální fantazie, o nichž sice nevíme, ale jsou určující podstatou spokojenosti/nespokojenosti našeho intimního života? Co se o nich můžeme dozvědět a jak se v konkrétním životě projevují? Přednáška prezentuje zkušenosti párového terapeuta, který se mimo jiné zabývá i těmito otázkami.

PhDr. Slavoj Titl je psychoanalytik, individuální a párový terapeut pracující v soukromé praxi v Praze. Kontakt na S. Titla

Zuzana Krásová – Psychologie chování Čechů

Češi o sobě říkají, že jsou vynalézaví, závistiví, pohodáři, vychytralí. Že nám smrdí sebechvála, řídíme se selským rozumem a máme specifický smysl pro humor. 
Co na to (interkulturní) psychologie? Kde máme svou „slepou skvrnu“ – to, co nevidíme, ale co vidí ostatní? A komu je vlastně naše národní povaha nejvíce podobná?

Dipl.-Psych. Univ. Zuzana Krásová se jako lektor, konzultant a kouč zaměřuje především na oblast interkulturního managementu, věnuje se také soukromé psychoterapeutické praxi. Osobní stránka Z. Krásové

Vladimír Vavrda – Empatie z pohledu života a vědy

Empatie je chápána nikoli jako výjimečná vlastnost, ale jako přirozená tendence jedince, která mu pomáhá uspět v sociálních skupinách. Je založena na schopnosti ovlivňovat lidi kolem sebe a nechat se jimi ovlivňovat. V přednášce se zaměříme na některé procesy umožňující toto vzájemné ovlivňování včetně „nakažlivosti emocí“.
Přednáška se také zaměří na empatický proces v kontextu poznatků soudobé vědy a na poruchy empatického procesu na všech jeho úrovních zejména ve vztahu k psychoterapii. 

Lukáš Hána – Jak používat kritické myšlení

Naše chování a rozhodování je neustále ovlivňováno desítkami tzv. kognitivních klamů (zkreslení, iluzí). Jsou podvědomé, a pokud na ně nejsme upozorněni, ani si často neuvědomíme, jaký na naše vnímání mají vliv. Blíže se podíváme na to, které jsou ty nejčastější a nejzákeřnější. Pokud totiž víme, jak fungují, můžeme jejich negativním důsledkům předcházet. 

Lukáš Hána je mentor, lektor, kouč, specializuje se na psychologii rozhodování. Převádí do praxe poznatky z oborů behaviorální ekonomie, sociální psychologie a neurověd. Osobní profil L. Hány

Lukáš Dastlík - Popisná vs. hodnotící a srovnávající komunikace

Co nám podle mých zkušeností možná nejvíce v životě škodí a co nás limituje a blokuje? Neschopnost prožívat svůj život a komunikovat o něm v popisném módu. Je potřeba sebe či jiné srovnávat a hodnotit? Pokud ano, kdy a jakým způsobem? Pokud ne, jak to ze sebe dostat? 

Jak oba módy vypadají, odkud se berou a kde všude nám škodí? Podíváme se do oblasti vztahu k sobě, partnerských i rodinných vztahů, do práce i výchovy dětí. Zrevidujeme pojmy dobré, špatné, lepší, horší, oblast cností a morálky.

Lukáš Dastlík je psycholog, terapeut, pedagog, kouč a supervizor. Působí také jako sportovní psycholog u týmů i jednotlivců. Je tvůrce integrativního konceptu rozvoje osobnosti Life Dynamic, ve své terapeutické praxi se zaměřuje na osobnostní rozvoj, vztahové a rodinné problémy. Osobní stránky L. Dastlíka


FESTIVAL PSYCHOLOGIE.CZ JARO 2017

Termín: víkend 1.-2. dubna 2017
Kapacita: 140 účastníků
Místo konání: Kino Atlas, Sokolovská 371/1, Praha 8 – Florenc (v budově České spořitelny, 50 metrů od stanice metra Florenc).
Cena: 1490 Kč. Možné platit i v EUR (zvolíte během platby). Vstupenky koupíte pouze na Psychologie.cz.

Otevřít diskuzi 0