Festival Psychologie.cz podzim 2018

Zveme vás na tradiční dvoudenní festival věnovaný praktickému využití poznatků psychologie v každodenním životě.

Radka Loja: Vnitřní nejistota

Proč si někteří lidé nedokážou vychutnat téměř nic z toho, co se jim podařilo? Proč je trápí pocity nejistoty, úzkosti a prázdnoty? Jednou z možných odpovědí na tyto otázky je narušený pocit vlastní hodnoty a z něj plynoucí destruktivní myšlenkové formy, emoce a nepřijetí sebe sama takového, jaký jsem. Na přednášce se také dozvíte, jak lze s těmito pocity a myšlenkovými formami pracovat.

Ing. Mgr. Radka Loja je lektorka, koučka a psycholožka se soukromou praxí. Kontakt

Peter Pöthe: Game Over – rozvod v duši dítěte

Emoční prožívání a důsledky rozchodu rodičů na dítě závisí na mentální reprezentaci rodičů v jeho mysli. Co si myslí dítě o rodičích před rozchodem a po něm? Kdy je vnímá dohromady a kdy odděleně? Odvozuje si svoje narození z rodičovského páru, anebo z vůle své matky? Kdy a proč se dítě považuje za zástupce anebo nástupce chybějícího rodiče? Na tyto a další otázky budeme hledat odpovědi.

MUDr. Peter Pöthe je dětský psychoanalyticky orientovaný terapeut. Kontakt

Janette Šimková: Kdo jsme, když se nikdo nedívá?

Kdo jsme, když se díváme sami na sebe? A kdo jsme, když se na nás dívají druzí? Poznat a pochopit, kolika lidmi ve skutečnosti jsme, nám umožňuje spřátelit se se všemi postavami, které obývají naší duši. Každá tato postava v naší psyché má však potřeby, které se nám a ostatním mohou zdát občas nepřiměřené. Proč se tedy potřebujeme ptát druhých, jací vlastně jsme? Proč o sobě tak často uvažujeme s představou, že jsme nedostateční?

Janette Šimková je koučka se soukromou praxí. Kontakt

Jan Kulhánek: Manipulace strachem

Manipulace veřejným míněním v médiích a na sociálních sítích se neobejde bez cíleného využívání strachu. Jak strach mění naše vnímání světa a naše postoje? Jaký vliv má strach na naše rozhodování? Proč jsou velmi manipulovatelní i lidé vzdělaní s vysokým IQ? Jaké další techniky manipulátoři využívají? Proč dnes více věříme zprávě „od přítele“ než z médií?

Mgr. Jan Kulhánek je klinický psycholog, psychoterapeut, supervizor a lektor. Kontakt

Petr Sakař: Spojité nádoby dětství a rodičovství

Rodičovství se nám nabízí jako významný impuls k psychickému růstu. Skrze rodičovskou péči a výchovu se nevyhnutelně znovu shledáváme s vlastními dětskými zážitky, které můžeme využít, pokud se jim odvážíme naslouchat. Porozumění vlastní dětské zkušenosti otevírá dveře k pochopení vnitřního světa našich dětí, poskytuje nám jedinečnou příležitost vyhnout se chybám našich rodičů a najít směr našeho dalšího vývoje. 

Petr Sakař, Ph.D., je psycholog a psychoterapeut pracující s dětskými i dospělými klienty. Kontakt

Dalibor Špok: Spoutáni svobodou

Žijeme v problému s vlastní svobodou. Nechceme se rozhodovat, protože rozhodnout se znamená zbavit se možnosti mít všechny možnosti. Ze stejného důvodu se nechceme vázat, v ničem dlouho zůstat, nic se učit do hloubky. Chceme totiž vše okusit. Bojíme se ztráty své svobody a toho, že zamítnuté možnosti mohou přinést mnoho příjemného. Raději si „necháváme otevřená vrátka“, čímž realizujeme nejhorší možnou volbu – nevolíme nic. Protože jsme nic nezvolili, nikým nejsme a nic hodnotného neprožíváme. Jsme hodně svobodní a následkem toho také hodně nešťastní.

Mgr. Dalibor Špok, PhD. je psycholog a psychoterapeut se soukromou praxí. Kontakt

Jáchym Gondáš: Spiritualita a současnost

Spiritualita je jednou ze základních charakteristik člověka. Jak se projevuje v době a prostředí, kde tradiční formy spirituality odumřely? Máme hledat návrat ke ztraceným podobám duchovnosti, nebo vyhlížet nové? 

Jáchym Gondáš je baptistický kazatel a učitel. Kontakt

Dan Heller: Historické osobnosti psychologie

Časový harmonogram:

Sobota
10.00 – 11.20: Jan Kulhánek
11.40 – 13.00: Dalibor Špok
13.00 – 14.00: obědová pauza
14.00 – 15.20: Petr Sakař
15.40 – 17.00: Radka Loja

Neděle
10.00 – 11.20: Dan Heller
11.40 – 13.00: Peter Pöthe
13.00 – 14.00: obědová pauza
14.00 – 15.00: Janette Šimková
15:00 – 16.00: Jáchym Gondáš


Foto: Martin Stranka, www.martinstranka.com

Organizační info

Termín: víkend 24.‑25. listopadu 2018
Kapacita: 140 účastníků
Místo konání: Kino Atlas, Sokolovská 371/1, Praha 8 – Florenc (v budově České spořitelny, 50 metrů od stanice metra Florenc).
Cena: do konce června 1390 Kč, poté 1590 Kč. Můžete platit i v EUR (zvolíte během platby). Vstupenky koupíte pouze u nás na Psychologie.cz.

Organizační informace připomeneme všem účastníkům e‑mailem týden před začátkem festivalu.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.