Foto: Jan Majer

Jak se tvoří duševní zdraví

Od sebeobjevování v psychoterapii k univerzálním pilířům zdraví. Psychologie.cz a kino Přítomnost vás zvou na další pokračování z cyklu sebepoznávacích a psychologických přednášek. Hostem večera je sehraná dvojice odborníků: kliničtí psychologové, psychoterapeuti a učitelé psychologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Miroslav Světlák a Adam Suchý.

Každá zlomená noha není nevědomou touhou někam nedojít. Posedlost nekonečným osobnostním růstem, zlepšováním sebe samých a sebezpytem je silným diktátem současné společnosti. Vývoj tímto směrem vede sice k žádoucí otevřenosti, pokud jde o téma duševního zdraví, a k destigmatizaci psychického strádání, přináší však také nadměrné patologizování a psychologizování. Pokud hledáte název pro své aktuální trápení, náš obor rozprostřený do nekonečné krajiny sociálních sítí vám jej rád vymyslí.

Pojďte si na chvíli odpočinout od fascinace vlastními procesy
s dvojicí odborníků, kteří si v souladu s vědeckými poznatky myslí, že psychologická péče by se měla výrazně změnit a že můžeme pro naše duševní zdraví udělat mnoho, aniž bychom trávili roky v psychoterapii.

Co se dozvíte:

  • Že se mezinárodní přístupy konečně začínají zaměřovat méně na nemoc a více na zdraví. A že lepší než preventivní přístup je ten proaktivní.
  • Že je naše psychika fluidní a může nabývat nekonečného množství zdravých i nezdravých podob, a to zvláště za přispění sociálních sítí.
  • Že je naše psychické zdraví významně ovlivňováno naší fyzickou kondicí – někdy je lepší vyměnit psychologa za kondičního trenéra a fyzioterapeuta.
  • Že si nemusíme za každou cenu dokonale rozumět, abychom mohli žít uspokojivý a kompetentní život.
  • A že nás někdy znalosti mohou podporovat v nekonečném pochybování a bránit nám ve zdravé akci.


Adam Suchý, Miroslav Světlák – Jak se tvoří duševní zdraví

Termín: 26. března 2024, 19.00–21.00
Omezená kapacita: 100 účastníků
Místo konání: Přítomnost, Siwiecova 1839/1, 130 00 Praha 3‑Žižkov
Cena: 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě. Vstupenky koupíte ZDE.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.