Jak zvládnout partnerskou krizi (seminář)

Zveme vás na jednodenní seminář párového terapeuta Pavla Rataje zaměřený na prevenci a řešení partnerských krizí.

Mnoho párů žije v nespokojeném nebo bolavém vztahu. Čelí řadě otázek, pocitů a varovných signálů, které ukazují na příchod nebo přítomnost partnerské krize. 

Důležitější než přesně diagnostikovat, zda je dvojice v partnerské krizi, je rychle porozumět tomu, co se právě v jejich jedinečném vztahu na vědomé i na nevědomé úrovni děje, a pokusit se vztah na základě tohoto porozumění rozhýbat, uvolnit a udělat ho uspokojivější. 

Hlavním cílem semináře bude ukázat partnerskou krizi jako vývojový krok, který je nepříjemný, ale je také velkou šancí a výzvou. Krize má svůj skrytý význam a smysl a nabízí vztahu paradoxně možnost zlepšení!

O čem seminář bude:

  • Dozvíme se, jak správně posoudit, zda náš vztah je v ohrožení nebo je již v partnerské krizi.
  • Ukážeme si, že partnerská krize je proces, který má své fáze, své zákonitosti, mechanismy a principy. A také co se vztahem dělá a s čím je dobré počítat.
  • Ukážeme si, že partnerská krize je jedinečným stavem jedinečného páru.
  • Podíváme se na krizi s odstupem a budeme ji moci zahlédnout nejdříve jako zákonitý symptom a následně i jako příležitost a šanci na zlepšení.
  • Pochopíme, proč krize tolik narušuje komunikaci, porozumění a blízkost. Proč se prohlubuje odcizení a vzniká tolik pochybností. Proč dochází k různým poruchám kontaktu mezi partnery. Proč má sílu měnit chování partnera.  
  • Pochopíme, proč se tolik partnerů krize bojí, proč před ní utíkají a proč se dokonce někteří raději rozvedou, než aby z ní vytěžili skrytý drahokam.
  • Zvědomíme naše copingové strategie pro zátěžové momenty ve vztahu.
  • Zkusíme najít vhodné individuální přístupy a podmínky pro zvládnutí krize.
  • … ale hlavně – podíváme se na efektivní postupy, které párům pomáhají krizi úspěšně zvládnout.

Seminář je určen těm, kteří chtějí krizi předejít, ale i těm, jimž krize vztah zničila a potřebují se v tomto tématu vyznat. Seminář je vhodný jak pro páry, tak jednotlivce.

Pavel Rataj ‑ Jak zvládnout partnerskou krizi

Termín: sobota 27. října 2018, 10.00–17.00
Kapacita: 20 účastníků
Místo konání: Pronájem Klimentská, Klimentská 1443/50, 110 00 Praha 1‑Nové Město
Cena workshopu: 1590,– Kč (včetně DPH). Možné platit i v EUR (zvolíte během platby).

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.