Kdy jsem v pořádku?

Mnozí jsme prošli terapiemi, které nám v mnoha ohledech pomohly. Došlo ale ke skutečné změně? K zásadnímu zlomu, k zahojení duše? Nejsme si jisti. Někteří jsme od terapeuta slyšeli něco ve smyslu „už jste blízko“. Jako by věděl, co my nevíme. Jako bychom někam směřovali – došli jsme ale do cíle? S výsledkem terapie jsme spokojení, ale nějakého finálního „aha“, které by nás změnilo, si nejsme vědomi. Přednáška Zbyňka Vybírala odpoví na otázky, které si zapomínáme klást.

Psychologie.cz a kino Přítomnost vás zvou na další setkání z cyklu sebepoznávacích a psychologických večerů. Přednášku jsme s prof. Zbyňkem Vybíralem připravili pro čtenáře, kteří chodí na psychoterapii, chystají se na ni nebo ji už ukončili. Podnětem nám byly mnohé komentáře a maily od našich čtenářů:

„Psychoterapie mi pomohla. Už pár let čtu web Psychologie.cz a lépe chápu svá zranění. Přemýšlím, že bych možná měl jít znovu do terapie a ty rány konečně dohojit. Samotné dohojení nebo zacelení si ale nějak neumím představit. Jaké to může mít podoby, že je hotovo?

O čem budeme společně přemýšlet:

  • Jak vypadá obvyklá změna poté, co podstoupím psychoterapii?
  • Kam můžu dojít, když jdu na terapii? Co je ten cíl?
  • Jak vypadá uzdravení? Jak poznám, že je vše dohojeno?
  • Co vlastně způsobilo, že je mi teď lépe? A jak dlouho mi to vydrží?
  • Proč jsou někteří klienti s výsledkem psychoterapie nespokojení?
  • A naopak: Z čeho plynou nadšení, vděčnost a velká spokojenost s terapií?

Do psychoterapeutického procesu nahlédneme i z druhé strany: Co se skrývá za metaforickými formulacemi, že se v psychoterapii vytváří polecosi třetího, ostrov a podobně? Jak psychoterapeuti vnímají stížnosti a zklamání ze strany klientů?

VSTUPENKY MŮŽETE KOUPIT NA MÍSTĚ.

Prof. Zbyněk Vybíral: Kdy jsem v pořádku?

Termín: 15. listopadu 2023, 19.00–21.00
Omezená kapacita: 100 účastníků
Místo konání: Přítomnost, Siwiecova 1839/1, 130 00 Praha 3‑Žižkov
Cena: 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě. Vstupenky koupíte ZDE.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.