Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Jan Majer

Kreativní psaní a sebepoznání (Brno)

Slova jsou naším každodenním společníkem a nástrojem. Když jim věnujeme trochu soustředěné pozornosti, bohatě se nám odmění. Workshop s Jitkou Cholastovou, editorkou Psychologie.cz, se tentokrát poprvé uskuteční v Brně.

Prostřednictvím psaní si vyzkoušíme tvořivý přístup k nejrůznějším situacím všedního života a vstoupíme také do světa představivosti.

Co od workshopu čekat?

  • Sebepoznání skrze zážitek
  • Inspiraci, nové nápady nejen pro práci s textem
  • Setkání a sdílení
  • Hru a zábavu

Budeme psát (někdy pět minut, někdy dvacet) podle metodicky fázovaného zadání – v každé chvíli před vámi bude pouze jeden krok. Většina textů se následně bude číst, pokud si ale něco chcete nechat jen pro sebe, respektujeme vaše rozhodnutí. To platí i pro následnou reflexi, v níž se zaměříme někdy na to, jak můžeme konkrétní techniku využít ve svém životě a práci, jindy na to, co jsme se prostřednictvím psaní o sobě dozvěděli.

Seminář je určen pro vás, jestliže:

  • Chcete se naučit lépe vyjadřovat své myšlenky a pocity.
  • Z vaší práce se slovy se vytrácí radost a ohrožuje ji rutina.
  • Pracujete s lidmi a rádi byste rozšířili svůj repertoár o nové postupy a nápady.
  • Baví vás přemýšlet, tvořit a hrát si.
  • Máte sami v sobě stále co objevovat.

Nečekejte zde rady pro začínající spisovatele, posuzování nebo výklad textů ani psychoterapii.

S sebou: psací potřeby a blok.

Nejsou třeba žádné větší zkušenosti s psaním ani literární talent.

Kdy: sobota 26. listopadu 2016 od 10:00 do 17:00 hod. (s hodinovou pauzou na oběd)
Kde: COWO BrnoMoravské náměstí 3, Brno, Dům Scala, 4.patro
Cena: 950 Kč
Kapacita semináře: 20 účastníků

O lektorce:

Jitka Cholastová absolvovala v roce 2001 na Masarykově univerzitě češtinu a občanskou výchovu. Má zkušenosti s vedením kurzů a dílen tvůrčího psaní ve školním a akademickém prostředí i pro veřejnost (dílny v rámci Festivalu tvůrčího psaní, Muzejní noci, semestrální kurz pro Univerzitu třetího věku, několik celodenních workshopů pro Psychologii.cz). Tvůrčím psaním se aktuálně zabývá také ve svém doktorském studiu. Na webu Psychologie.cz pracuje jako editorka.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.