Foto: Thinkstock.com

Kreativní psaní: hra – komunikace – sebepoznání

Už popáté vám nabízíme možnost setkat se prostřednictvím psaní a sdílení napsaného s druhými a také se sebou samým. Ponořit se do textu, objevit nové úhly pohledu, odreagovat se a pobavit.

Prostřednictvím psaní si vyzkoušíme tvořivý přístup k nejrůznějším situacím všedního života a vstoupíme také do světa představivosti, společně se vydáme za objevováním krajin vnitřních i vnějších. Workshop je založený na sérii volně navazujících textových cvičení.

Momentky z podzimního tvůrčího setkání čtenářů Psychologie.cz s Jitkou Cholastovou

  • Naučíte se lépe vyjadřovat své myšlenky a pocity
  • Skrze zážitek a jeho reflexi v sobě možná objevíte netušené
  • Vážně i hravě se nad texty setkáte s druhými
  • Odreagujete se a načerpáte inspiraci

Co se tedy celý den bude dít?

Budeme psát (někdy pět minut, někdy dvacet) podle metodicky fázovaného zadání – v každé chvíli před vámi bude pouze jeden krok. Většina textů se následně bude číst, pokud si ale něco chcete nechat jen pro sebe, respektujeme vaše rozhodnutí. To platí i pro následnou reflexi, v níž se zaměříme někdy na to, jak můžeme konkrétní techniku využít ve svém životě a práci, jindy na to, co jsme se prostřednictvím psaní o sobě dozvěděli.

Nečekejte rady pro začínající spisovatele, posuzování nebo výklad textů ani psychoterapii.

S sebou: psací potřeby a blok.

Nejsou třeba žádné větší zkušenosti s psaním ani literární talent.

Kdy: sobota 9. ledna 2016 od 10:00 do 17:00 hod. (s hodinovou pauzou na oběd)
Kde: Creative Gate, Jindřišská 5, Praha 1
Cena:
950,– Kč
Kapacita semináře: 20 účastníků

O lektorce:
Jitka Cholastová absolvovala v roce 2001 na Masarykově univerzitě češtinu a občanskou výchovu. Má zkušenosti s vedením kurzů a dílen tvůrčího psaní ve školním a akademickém prostředí i pro veřejnost (dílny v rámci Festivalu tvůrčího psaní, Muzejní noci, workshopu Psychologie okolo ohně, semestrální kurz pro Univerzitu třetího věku). Tvůrčím psaním se aktuálně zabývá také ve svém doktorském studiu. Na webu Psychologie.cz pracuje jako editorka.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.