Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Thinkstock.com

Kreativní psaní: hra – komunikace – sebepoznání

Už popáté vám nabízíme možnost setkat se prostřednictvím psaní a sdílení napsaného s druhými a také se sebou samým. Ponořit se do textu, objevit nové úhly pohledu, odreagovat se a pobavit.

Prostřednictvím psaní si vyzkoušíme tvořivý přístup k nejrůznějším situacím všedního života a vstoupíme také do světa představivosti, společně se vydáme za objevováním krajin vnitřních i vnějších. Workshop je založený na sérii volně navazujících textových cvičení.

Momentky z podzimního tvůrčího setkání čtenářů Psychologie.cz s Jitkou Cholastovou

  • Naučíte se lépe vyjadřovat své myšlenky a pocity
  • Skrze zážitek a jeho reflexi v sobě možná objevíte netušené
  • Vážně i hravě se nad texty setkáte s druhými
  • Odreagujete se a načerpáte inspiraci

Co se tedy celý den bude dít?

Budeme psát (někdy pět minut, někdy dvacet) podle metodicky fázovaného zadání – v každé chvíli před vámi bude pouze jeden krok. Většina textů se následně bude číst, pokud si ale něco chcete nechat jen pro sebe, respektujeme vaše rozhodnutí. To platí i pro následnou reflexi, v níž se zaměříme někdy na to, jak můžeme konkrétní techniku využít ve svém životě a práci, jindy na to, co jsme se prostřednictvím psaní o sobě dozvěděli.

Nečekejte rady pro začínající spisovatele, posuzování nebo výklad textů ani psychoterapii.

S sebou: psací potřeby a blok.

Nejsou třeba žádné větší zkušenosti s psaním ani literární talent.

Kdy: sobota 9. ledna 2016 od 10:00 do 17:00 hod. (s hodinovou pauzou na oběd)
Kde: Creative Gate, Jindřišská 5, Praha 1
Cena:
950,– Kč
Kapacita semináře: 20 účastníků

O lektorce:
Jitka Cholastová absolvovala v roce 2001 na Masarykově univerzitě češtinu a občanskou výchovu. Má zkušenosti s vedením kurzů a dílen tvůrčího psaní ve školním a akademickém prostředí i pro veřejnost (dílny v rámci Festivalu tvůrčího psaní, Muzejní noci, workshopu Psychologie okolo ohně, semestrální kurz pro Univerzitu třetího věku). Tvůrčím psaním se aktuálně zabývá také ve svém doktorském studiu. Na webu Psychologie.cz pracuje jako editorka.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.