Foto: Thinkstock.com

Kreativní psaní a sebepoznání

Slova jsou naším každodenním společníkem a nástrojem. Když jim věnujeme trochu soustředěné pozornosti, bohatě se nám odmění.

Workshop je založený na sérii volně navazujících textových cvičení. Prostřednictvím psaní si vyzkoušíme tvořivý přístup k nejrůznějším situacím všedního života a vstoupíme také do světa představivosti.

Seminář volně navazuje na dvakrát realizovaný Workshop kreativního psaní (leden a září 2014). Jde o nový program založený na podobných principech, ne však o přímé pokračování – přihlásit se může každý. Nejsou třeba žádné zkušenosti s psaním ani literární talent.

Co od workshopu čekat?

  • Sebepoznání skrze zážitek
  • Inspiraci, nové nápady nejen pro práci s textem
  • Setkání a sdílení
  • Hru a zábavu

Budeme psát (někdy pět minut, někdy dvacet) podle metodicky fázovaného zadání – v každé chvíli před vámi bude pouze jeden krok. Většina textů se následně bude číst, pokud si ale něco chcete nechat jen pro sebe, respektujeme vaše rozhodnutí. To platí i pro následnou reflexi, v níž se zaměříme někdy na to, jak můžeme konkrétní techniku využít ve svém životě a práci, jindy na to, co jsme se prostřednictvím psaní o sobě dozvěděli.

Seminář je určen pro vás, jestliže:

  • Chcete se naučit lépe vyjadřovat své myšlenky a pocity.
  • Z vaší práce se slovy se vytrácí radost a ohrožuje ji rutina.
  • Pracujete s lidmi a rádi byste rozšířili svůj repertoár o nové postupy a nápady.
  • Baví vás přemýšlet, tvořit a hrát si.
  • Máte sami v sobě stále co objevovat.

Nečekejte zde rady pro začínající spisovatele, posuzování nebo výklad textů ani psychoterapii.

S sebou: psací potřeby a blok.

Kdy: sobota 7. února 2015 od 10:00 do 17:00 hod. (s hodinovou pauzou na oběd)
Kde: Creative Gate, Jindřišská 5, Praha 1
Cena: 900,– Kč
Kapacita semináře: 20 účastníků

O lektorce:
Jitka Cholastová absolvovala v roce 2001 na Masarykově univerzitě češtinu a občanskou výchovu. Má zkušenosti s vedením kurzů a dílen tvůrčího psaní ve školním a akademickém prostředí i pro veřejnost (dílny v rámci Festivalu tvůrčího psaní, Muzejní noci, workshopu Psychologie okolo ohně, semestrální kurz pro Univerzitu třetího věku). Tvůrčím psaním se aktuálně zabývá také ve svém doktorském studiu. Na webu Psychologie.cz pracuje jako editorka.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.