Foto: Thinkstock.com

Radkin Honzák naživo

Zveme vás do kina Atlas na půldenní akci s psychiatrem Radkinem Honzákem a jeho oblíbenými tématy.

Témata jednotlivých přednáškových bloků:

Placebo

K tomuto pojmu se váže mnoho omylů a mýtů, které je na místě vyvracet. Počínaje chybným překladem svatého Jeronyma a konče výkladovými modely působení placeba. Nejde totiž o „vliv inertní látky na organismus“, jak se běžně traduje, ale o hojivý (v případě noceba pak škodlivý) vliv podmíněný široce biologicky, psychologicky, sociálně i kulturně.

Miniscénáře

Miniscénáře Mavis Kleinové jsou neurotické životní programy pro řešení každodenních záležitostí, jejichž zhoubné základy nám byly vloženy do hlaviček‑makoviček v raném období milujícími rodiči v dobré víře, že tak činí pro naše dobro.

Spánek

Ve spánku strávíme třetinu života a není to „bezvědomí“ ani generalizovaný útlum, nýbrž velmi aktivní úsek z celého dne. Od roku 1953, kdy byly objeveny mechanismy REM fáze, skončilo období spekulací a proběhl rozsáhlý výzkum.

Máme odpovědi na otázky co se děje během jednotlivých spánkových fází, jak se dívat na sny včetně toho, zda existují sny věštecké, které nám dovolují nahlédnout do budoucnosti. Známe výhody i nevýhody jak skřivánků, tak sov, umíme řešit obtíže vzniklé přeletem časových pásem a víme, pro koho jsou zcela nevhodné noční směny.

Emoce a stres

Bylo by bláhové se domnívat, že se rozhodujeme – od prkotin po závažné životní kroky – svobodně a při plném vědomí. Většina práce mozku běží v nevědomí a její výsledky jsou ovlivňovány mnoha skutečnostmi. Pod tlakem stresorů pak nerozhodujeme plně racionálně, ale většinou použijeme některou z preformovaných odpovědí.

Videozáznamy proběhlých přednášek Radkina Honzáka.
Články Radkina Honzáka
na Psychologie.cz.

Radkin Honzák naživo

  • Místo konání: Kino Atlas, Sokolovská 371/1, Praha 8 – Florenc (v budově České spořitelny, 50 metrů od stanice metra Florenc)
  • Termín: sobota 6. února 2016 v čase 10.00 – 14.00
  • Kapacita: 140 míst
  • Cena: 330 Kč (možné platit i v EUR)

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.