Foto: Jan Majer

Radkin Honzák naživo

Zveme vás do kina Atlas na půldenní akci s psychiatrem Radkinem Honzákem a jeho oblíbenými tématy.

Témata jednotlivých přednáškových bloků:

Psychopati

Pojem „psychopat“ byl vyškrtnut z medicínského i psychologického systému a je otloukán jako chudý sirotek v nectných hubách agresorů, ničemů a hulvátů, ačkoliv si zasluhuje lepší osud. Byli bychom rádi, kdyby se dostal znovu z oblasti nadávek do oblasti diagnostiky, kde by sloužil jako označení jednoho procenta našich spoluobčanů, jejichž odchylka se dá (jako jediná objektivně) prokázat a kteří se vyznačují tím, že nemají strach. To z nich činí zcela zvláštní bytosti, které často svým bližním škodí, ale mohou také velmi prospět.

Čím chytřejší telefon, tím slabší jeho uživatel

V rozhovoru uskutečněném v roce 1967, nazvaném Už jenom nějaký bůh nás může zachránit a otištěném posmrtně o deset let později, upozornil německý filosof Martin Heidegger na skutečnost, že člověk jednak nerozumí technologii, kterou vytvořil, ale navíc ji vůbec nezvládá a ta de facto ovládá jeho. Nad její tehdejší úrovní se dneska ošklíbáme. To, co v technologiích vzniklo, předčilo fantazii autorů sci‑fi těch dob. Zcela bláhová je domněnka, že tato technologie nám slouží, naopak: ti, kteří ji používají, jí otročí. Desítky studií navíc prokazují, jak pod jejím vlivem její vlastníci doslova blbnou.

Duše v břiše II.

Od objevu rozsáhlého společenství mikrobů v našem střevě a poznání jejich významu uplynulo pár roků, naše znalosti se však rozšířily a je možné už dnes některé z nich prakticky využít. Jde především o platné vztahy mezi stavem mikrobiomu (eubióza versus dysbióza) a zánětem, který je počátkem celé řady onemocnění. Z toho plynou také opatření, která mohou přispět ke zlepšení našeho celkového stavu.
(nejedná se o opakování nebo pokračování přednášky stejného názvu, ale o rozšíření tématu o nové poznatky a informace).

Radkin Honzák naživo

Termín: sobota 12. ledna 2019 v čase 10.00 – 14.00
Místo konání: Kino Atlas, Sokolovská 371/1, Praha 8 – Florenc (v
 budově České spořitelny, 50 metrů od stanice metra Florenc)

Kapacita: 140 míst

Cena: 420 Kč (včetně DPH) do 31. 10., poté 460 Kč. Možné platit i v EUR (zvolíte během platby). Vstupenky zakoupíte pouze na Psychologie.cz.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.