Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné
Foto: Thinkstock.com

Strach z medicínského hlediska

Emoce strachu patří mezi šest základních, z nichž se posléze skládá bohaté spektrum pocitů. Navzdory své malé oblibě je to emoce velmi užitečná a život zachraňující. Nicméně byla nastavena do podmínek biologického přežití a v současném světě nám její výskyt komplikuje občas život.

„Emoce jsou tělesné děje, a žádní efemérní motýlci. To však v důsledku platónského rozdělení člověka na tělo a duši spousta lidí neví a neoddělitelné somatické projevy strachu považuje za chorobné příznaky. Ve svém sdělení uvádím tyto nesmyslné představy na pravou míru,“ říká psychiatr Radkin Honzák.

  • Kde: Creative Gate, Jindřišská 5, Praha 1
  • Kdy: 11. ledna od 10 do 13 hodin
  • Cena: 420,– Kč (16,– EUR)
  • Kapacita: 20 účastníků
  • Kontakt: jan.smetanka@psychologie.cz

Přednáška a následná diskuse je rozšířenou verzí vystoupení Radkina Honzáka z Festivalu Psychologie.cz.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.