Foto: Thinkstock.com

Velikonoční Psychologie okolo ohně

Třídenní setkání s redakcí a odborníky Psychologie.cz v malebném prostředí polosamoty Buchov.

Moderní centrum Buchov, kde workshop proběhne, se nachází na Benešovsku, s výhledem na bájnou horu Blaník, zhruba 50 km od Prahy. K dispozici je velmi příjemné zázemí s čajovnou.

Video a názory účastníků minulé Psychologie okolo ohně najdete tady: Psychologie.cz naživo.

Lukáš Dastlík: Life Dynamic – komplexní rozvoj osobnosti a dosahování cílů

Jak přistupovat k rozvoji osobnosti a analýze potenciálů pro zlepšení či změnu? Jak tvořit naše cíle motivujícícm způsobem? Jaké jsou překážky v dosahování cílů a jak je překonat? Workshop se dále zaměří na úlohu naší mysli v kontrastu ideálů a reality.
Stránky Lukáše Dastlíka

Hana Krejsová: Nenásilná komunikace

Nenásilná komunikace je metoda jak řešit konflikty, založená na naslouchání skutečným potřebám a přáním, které se za našimi větami ukrývají, a to nejen na straně druhého člověka, ale i na té naší. Během workshopu budou představeny základní dva principy této metody. Účastníci budou mít šanci si je prakticky vyzkoušet a aplikovat na reálné situace. Budeme mluvit jak o výhodách používání těchto metod, tak o jejich úskalí.
Profil Hany Krejsové v Katalogu odborníků

Články a odpovědi v Příbězích čtenářů na Psychologie.cz

Michal Mynář: Umění odpočívat

Odpočívat je umění. A jako každé umění i umění odpočívat vyžaduje know‑how a trénink, aby člověk mohl dosáhnout mistrovství. A cesta k němu je plná svodů a lákadel, která nás mohou svést z cesty. Umění odpočívat vyžaduje i kus vnitřního hrdinství, protože znamená postavit se tváří v tvář svým myšlenkám, pocitům – těm příjemným ale i těm nepříjemným –  a najít skrze ně cestu “domů” – sám k sobě.

Tento program si klade za cíl pomoci vám na této svízelné cestě. Nepůjde zde ani tak o konkrétní techniky pro hledání vnitřního klidu. S několika se však přece jen seznámíte – samatha, aktivní poslech hudby, zvuková exprese, malování pocitů, … Cílem je především poznání a pochopení podmínek, které jsou pro správný odpočinek nezbytné. Jakmile jednou pochopíte principy, nebude již těžké najít a vyladit si vlastní jedinečné techniky pro odpočinutí těla i mysli. 
Profil Michala Mynáře v Katalogu odborníků
Č
lánky a odpovědi v Příbězích čtenářů na Psychologie.cz

Jan Majer: Život stručně a jasně

Buď napište něco, co někomu bude stát za přečtení, nebo žijte tak, aby to někomu stálo za napsání, radil Benjamin Franklin. Obvykle se ve svých seminářích věnuji právě psaní. Co když se ale přes principy tvůrčího psaní podíváme na vlastní život? Od chvíle, kdy jsem to zkusil, se na tenhle seminář těším.
Články Jana Majera na Psychologie.cz

Jan Smetánka:  Co nepoužíváš, to ztratíš

Víme, co chceme a co máme dělat, ale často to neděláme. A co víc, následně si to vyčítáme a cítíme se ještě hůř. Naše vlastní motivace může být komplikovaná, ale také až banálně jednoduchá a přímočará. Jako trenérovi a koučovi mi chvíli trvalo si uvědomit, že za motivaci klientů nenesu žádnou zodpovědnost. Přednáška doplní doprovodný program Bodylab.
Články Jana Smetánky na Psychologie.cz

Doprovodný pohybový a meditační program: 

Bodylab

Prakticky laděný program bude probíhat vždy ráno před snídaní a na konci odpoledního bloku. Zaměříme se především na:
‑ základy meditace vipassana, jak souvisí s naším každodenním životem a jaká je naše úloha „pozorovatele“ v tomto procesu,
‑ jednoduché pohybové techniky podporující naši tělesnou integritu. 
Cvičením vás provede Jan Smetánka.
Info o Bodylab

  • Termín: 18. – 21. dubna 2014 (pátek večer – pondělí odpoledne)
  • All Inclusive (zajištěno ubytování, strava, program)
  • Kapacita: 20 účastníků
  • Místo konání: Centrum Buchov u Benešova
  • Cena All Inclusive (ubytování, strava, program): 3400,– Kč

Cena workshopu (ubytování, strava, program) je 3.400,– Kč. Strava (660,– za 3 dny plné penze) se platí hotově na místě, 2740,– za ubytování a program níže v platební bráně.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.