Foto: Thinkstock.com

Workshop kreativního psaní

Psát nás naučili ve škole, nikdo nás ale nenaučil, že je možné dobrat se psaním něčeho podstatného, co může nejen oslovit naše okolí, ale také se to dotýká nás samých, naší pravdy o životě a o světě. Psaní je tvořivá činnost a je to i prostor osobní svobody. Přijďte si to vyzkoušet na vlastní kůži s Jitkou Cholastovou, editorkou Psychologie.cz.

Sebezkušenostní, zážitkový seminář nabídne cestu, jak dostat na papír to, co máme v hlavě i na srdci. Vedle osvědčených metod rozvíjejících tvořivé myšlení budeme také pracovat s příběhem, projdeme se pamětí a ukážeme si, že psaní může být nejen formou sebevyjádření, ale také nástrojem změny. Důležitou součástí je možnost sdílení v bezpečné atmosféře tvořivé dílny.

Seminář je určen pro vás, jestliže:

  • Chcete se naučit lépe vyjadřovat své myšlenky a pocity.
  • Z vaší práce se slovy se vytrácí radost a ohrožuje ji rutina.
  • Pracujete s lidmi a rádi byste rozšířili svůj repertoár o nové postupy a nápady.
  • Baví vás přemýšlet, tvořit a hrát si.
  • Máte sami v sobě stále co objevovat.

Nečekejte zde rady pro začínající spisovatele, posuzování nebo výklad textů ani psychoterapii.

Co se tedy přesně bude dít?

Seminář je založený na sérii volně navazujících tvořivých cvičení, každý ze čtyř bloků přitom má trochu jiné ladění a téma. Budeme tedy hodně psát – někdy pět minut, někdy dvacet. Cvičení jsou metodicky fázovaná, takže každým zadáním projdeme krok po kroku. Většina textů se následně bude číst – pokud si ale něco chcete nechat jen pro sebe, respektujeme vaše rozhodnutí. To platí i pro následnou reflexi, v níž se zaměříme někdy na to, jak můžeme konkrétní techniku využít ve svém životě a práci, jindy na to, co jsme se prostřednictvím psaní o sobě dozvěděli.

S sebou: psací potřeby a blok, přineste si také svoji fotografii z doby, kdy jste byli malí. Pokud takovou nemáte po ruce, najděte si a vytiskněte fotku dítěte, která vás něčím osloví (nevhodné jsou aranžované, ateliérové, reklamní apod. fotografie).

Kdy: sobota 20. září 2014 od 10:00 do 17:00 hod. (s hodinovou pauzou na oběd)
Kde: Creative Gate, Jindřišská 5, Praha 1
Cena: 900,– Kč
Kapacita semináře: 20 účastníků

O lektorce:
Absolvovala v roce 2001 na Masarykově univerzitě češtinu a občanskou výchovu. Má zkušenosti s vedením kurzů a dílen tvůrčího psaní ve školním a akademickém prostředí i pro veřejnost (dílny v rámci Festivalu tvůrčího psaní, Muzejní noci, workshopu Psychologie okolo ohně, semestrální kurz pro Univerzitu třetího věku). Tvůrčím psaním se aktuálně zabývá také ve svém doktorském studiu.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.