Letní seminář:  Tři dny pohybu a relaxace
Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné

Největší omyly rodičů

Jaké omyly dnešních rodičů dětem nejvíc ničí život? Odpovídá dětský psychoterapeut Peter Pöthe.

Ze seriálu: Jizvy po dětství

Jakou informaci nebo jakou oblast výchovy byste si přál, aby dnešní rodiče lépe chápali? Jaká změna by nejvíc prospěla dětem? Těmito otázkami jsme zahájili rozhovor s dětským psychoterapeutem Peterem Pöthem. Jeho odpovědi jsou z těch, které opravdu mohou mnohé změnit.

O počítačových hrách

Minecraft je úžasná, užitečná hra. Počítačové hry obecně jsou pro zdravý vývoj dítěte dobré. Špatný je jen pocit provinění, který děti při jejich hraní prožívají, protože jejich rodiče nepochopili, o co v nich jde.

O stresu kvůli učení

Když přijdete do třídy, hned poznáte děti, které mají a budou mít v životě problém. Nejsou to ty děti, co mají trojky, je jim to jedno a jsou v pohodě. Jsou to ty, které se nesmějí. Na nižším stupni by se škola i rodiče měli snažit jen o to, aby děti byly spokojené.

O kompetenci odborníků

Učitelé, vychovatelé i školní psychologové mnohdy vůbec nechápou příčiny chování dětí. Svými omyly a chybnými závěry děti poškozují. Nejvíc na to doplácejí děti nadané a kreativní.

O chybějící autoritě otců

Matky často devalvují pozici otce: je doma tím, který přichází pozdě, nepomáhá, nechává po sobě nepořádek. Tátové by měli brát děti i do práce a ukázat jim prostředí a vztahy, ve kterých si jich lidé váží pro jejich schopnosti. Děti by měly poznat otce i jinak, než jak ho vnímá a prezentuje matka.

Délka videa: 35 minut

Přednáška Petera Pötheho z Festivalu Psychologie.cz: Jak nás ovlivňují vzpomínky z dětství

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Články k poslechu

Nenechte se unést

V návalu emocí řekneme nebo uděláme něco, čeho vzápětí litujeme. Jak emoční únosy zvládat?

19 min

Rozchod s psychopatkou

K rozchodu dochází po sérii konfliktů. Jednoho dne se smíření nedostaví.

6 min

Vnitřní kritik

Odkud se vzal ten hlas, který vám neustále říká, že všechno děláte špatně?

10 min

Jak mluvit s dětmi

Proč děti kladou pořád dokola stejnou otázku a odkdy umí rozlišit mezi realitou a fantazií?

19 min

Vědomý vztah

Je možné zůstat v páru sám sebou?

4 min

Otevřít audio sekci
Jizvy po dětství
Seriál

Nezhojená zranění, pocity strachu, viny či zlosti ze skrytu ovlivňují celý náš život.

Více autorů

  • Rodina a děti