Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné
Poradna
Foto: Shutterstock.com

Co s manželem, když ho počítač zajímá víc než sex?

Jsem šest let vdaná za milujícího muže. Jenže kromě mě manžel miluje internet, programování a …

Barbara Hansen Čechová 28. 6. 2010

Poradnu zveřejňujeme bez audio verze.

Jsem šest let vdaná za milujícího muže. Jenže kromě mě manžel miluje internet, programování a počítače vůbec, a to tak moc, že sex je pro něj ztráta času a energie. Před šestým výročím svatby máme sex jednou měsíčně. Mě to absolutně nevyhovuje, já bych to potřebovala tak třikrát čtyřikrát týdně! Kromě toho, že pro manžela je sex ztráta času, má ovšem bujný sex ve spánku každou noc – několik hodin má erekci a „buší“ do poslele nebo do mě. On přece nemůže za to, o čem se mu zdá! Někdy se mi podaří ho k sexu ukecat před spaním a pak spí celkem v klidu. Mimochodem, manželovi je 32 a mě 26 let. Nejsem žádná obluda, aby se mě musel manžel štítit. I se snubákem nemám o ctitele nouzi, ale já husa chci manžela. A nechci skončit se sexem takhle mladá.

Anna

Názor odborníka

Dobrý den, Anno, děkujeme za důvěru a váš dotaz. Nesoulad v potřebě sexuálního soužití je poměrně častý a bohužel těžko řešitelný v přímočarém slova smyslu. V podstatě se musí vždy přizpůsobit ten partner s vyšší potřebou, protože není určitě možné někoho k sexu přemlouvat nebo dokonce nutit. Vy ale píšete, že manžel evidentně potřebu má, ale realizuje ji jinak. V tomto případě je to otázka partnerskěho ladění – navzájem otevřeně o problému hovořit a zkoušet hledat cesty, jež by vyhovovaly vám oběma.

Zmiňujete, že váš manžel je „milující“. Myslím, že máte velkou šanci nalézt společnou řeč a sladit se. Z vašeho emailu není jasné, jestli už jste o tom mluvili, každopádně doporučuju v komunikaci partnera neobviňovat, nestavět ho do role toho „zvláštního“, s nímž není něco v pořádku. Spíše se soustředit na popis svých potřeb a ptát se na jeho.

Považuju za důležité ještě zmínit, že partnerova potřeba sexuálního soužití není zřejmě příliš závislá na vašem vzhledu (jak v dopise naznačujete). Naprosto věřím, že se svému manželovi moc líbíte jste pro něj atraktivní. Budu vám držet palce.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Barbara Hansen Čechová

Psycholožka, lektorka, publicistka

Nenašli jste odpověď na svůj problém?

Pokud máte roční nebo dvouleté předplatné, můžete nám poslat svůj dotaz.