Poradna
Foto: Shutterstock.com
odemčené

Myslím, že jsem psychopat: Vyzkoušejte psychoanalýzu.

Dobrý den, četl jsem si spoustu vašich článků a odpovědí na příběhy čtenářů a nejvíce mě z…

Radkin Honzák

Poradnu zveřejňujeme bez audio verze.

9. 4. 2013

9. 4. 2013

Dobrý den,

četl jsem si spoustu vašich článků a odpovědí na příběhy čtenářů a nejvíce mě zaujaly vaše rady na problematiku lidí s psychopatickou poruchou.

Já totiž psychopat jsem.

Jsem dokonalý lhář a manipulátor, dokážu během prvních minut, co se s někým setkám, vytvořit přesně takovou osobnost, kterou on ve mně chce vidět. I když na většinu lidí působím altruistickým dojmem, jsem ve skutečnosti sebestředný a egocentrický narcista nekonečných rozměrů.

Jenže já jsem si to nevybral. Nevím, proč nedokážu nic cítit. Pocit, že žiju, mám jen když můžu někoho využívat, někomu ubližovat nebo s někým soupeřit.

Zajímalo by mě, jestli se takto člověk narodí a nebo jestli je to způsobené nějakým zážitkem z dětství. Jestli kdybych třeba zašel za odborníkem na danou problematiku, tak by ze mě udělal člověka, který by normálně cítil a žil normální život jako všichni ostatní.

Děkuji

Honza

Názor odborníka


Milý Honzo,

děkuji vám za důvěru. Dovolte mi zapochybovat o vašich skrznaskrz špatných vlastnostech. Když si je člověk umí přiznat, chce to přece jen jistou dávku poctivosti.

Co já vím, tak nejlepší výsledky hlásí psychoanalytici. Věřím tomu, že se v jejich systému léčení člověk dobere alespoň zčásti té „psychogenní“ podstaty své osobnosti. Věřím také tomu, že psychoanalytický proces může napomoci zdánlivě nemožnému, přestavbě některých struktur v mozku.

Doporučoval bych přečíst si knihu Normana Doidgeho: Váš mozek se může změnit, kde je jedna kapitola věnována právě této léčbě. Vzhledem k vašemu věku máte několikanásobně větší šanci než zde citovaný pacient.

Psychoanalýza je běh na dlouhou trať a vůbec nemám tušení, jak to vypadá s jejím hrazením pojišťovnou. Když už jste se obrátil na mě, jako na "kováříčka“, myslím, že by bylo v případě vážného zájmu výhodné, obrátit se na „kováře“. Těch najdete několik na stránkách České psychoanalytické společnosti.

Osobně a zblízka znám několik z nich. Pokud byste se chtěl na mne odvolat, můžete u Boreckého, Kocourkové, Mikoty nebo Šebka.

Přeju vám vytrvalost, úspěch i potřebnou dávku štěstí.

Radkin Honzák

Nenašli jste odpověď na svůj problém?

Pokud máte roční nebo dvouleté předplatné, můžete nám poslat svůj dotaz.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.