Nový audiobook: Kontrola mysli
Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné
Poradna
Foto: Shutterstock.com

Přítel hladí ve spánku sám sebe: Čím teď ve svém životě žije?

Dobrý den, už několik týdnů mě v noci budí můj přítel, který se ve spánku nevědomky hladí …

Zbyšek Mohaupt 25. 1. 2012

Poradnu zveřejňujeme bez audio verze.

Dobrý den,

už několik týdnů mě v noci budí můj přítel, který se ve spánku nevědomky hladí po břiše a ještě u toho tak nějak mlaská. Vždycky si lehne na záda, vyhrne si tričko a začne se hladit.

Nevím, jestli to něco znamená, ale připadá mi, jako by to byla nějaká kompenzace. A protože má přítel z mé strany něhy dost, nerozumím tomu.

Třeba je to naprosto v pořádku.

Ema

Názor odborníka


Dobrý den, Emo.

Máte‑li starost o svého přítele, povídejte si s ním o tom, co se mu děje, co se mu v noci zdává, případně čím teď v životě žije, o čem přemýšlí a co prožívá. Jde‑li o nevědomé, neuvědomované jednání, asi nebude snadné objevit jeho příčiny.

Pokud by to váš přítel považoval za významné či znepokojivé, může navštívit psychologa či absolvovat neurologické vyšetření. Není ovšem nezbytně nutné, aby jeho noční chování souviselo s množstvím něhy, kterou spolu zažíváte. Může jít třeba o vliv dřívějších zážitků. Spekulovat o konkrétních zdrojích však takhle na dálku nemá moc smysl.

Je také pravděpodobné, že noční projevy vašeho přítele po čase sami odezní.

Líbí se vám Psychologie.cz?

Máte dvě možnosti, jak s námi zůstat v kontaktu. Předplatné vám otevře přístup k obrovské knihovně článků, videí a audiobooků. Nebo si nechte ZDARMA zasílat to nejzajímavější z Psychologie.cz e‑mailem. Dáme vám také vědět, když něco zajímavého otevřeme pro všechny čtenáře.

Podpořit a připojit se:

Přístup ke všemu

Nejlepší myšlenky zdarma:

Novinky e-mailem

Nenašli jste odpověď na svůj problém?

Pokud máte roční nebo dvouleté předplatné, můžete nám poslat svůj dotaz.