Nový audiobook: Jednoduše
Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Poradna
Foto: Shutterstock.com

Řeším, co si kdo o mně myslí: Vaše vědomí a nevědomí si musí rozumět.

Dobrý den, mám problém s tím, že prakticky neustále řeším to, kdo si co myslí a jak v očíc…

Tomáš Rektor 2. 1. 2013

Poradnu zveřejňujeme bez audio verze.

Dobrý den,

mám problém s tím, že prakticky neustále řeším to, kdo si co myslí a jak v očích ostatních vypadám.

Nechci to řešit, chci žít svobodně a nebrat na to ohled, ale ať dělám, co dělám, tak to nejde. Ať je to v komunikaci, v tom, jak žiji nebo si zařizuji život, vzhledu, oblékání, chování.

Klidně to mohou být známí, ale i lidi, kteří mě neznají. Já je neznám a třeba je už ani neuvidím, ale i tak to řeším. Nevím, co s tím. Můžu si namlouvat, co chci, říkat si, co chci, ale stejně se toho nemůžu zbavit.

Je možné s tím něco dělat?

Děkuji

Jan

Názor odborníka


Milý čtenáři,

je mi až trapné, jak jednoduchou radu vám dám, ale posuďte sám – vy víte, že potřebujete změnu, dokonce i víte jakou. Nepotřebujete radu, potřebujete prostě zařídit, aby si vaše vědomí a nevědomí více rozumělo.

Jinými slovy potřebujete terapii. Nejen, že mě nenapadá nic jiného, ale navíc jste s tímto problémem přímo vzorovým adeptem pro psychoterapii. A byla by věčná škoda toho nevyužít.

Zdravím,

Tomáš Rektor

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Nenašli jste odpověď na svůj problém?

Pokud máte roční nebo dvouleté předplatné, můžete nám poslat svůj dotaz.