Řeším, co si kdo o mně myslí: Vaše vědomí a nevědomí si musí rozumět.

Dobrý den, mám problém s tím, že prakticky neustále řeším to, kdo si co myslí a jak v očíc…

Tomáš Rektor

Dobrý den,

mám problém s tím, že prakticky neustále řeším to, kdo si co myslí a jak v očích ostatních vypadám.

Nechci to řešit, chci žít svobodně a nebrat na to ohled, ale ať dělám, co dělám, tak to nejde. Ať je to v komunikaci, v tom, jak žiji nebo si zařizuji život, vzhledu, oblékání, chování.

Klidně to mohou být známí, ale i lidi, kteří mě neznají. Já je neznám a třeba je už ani neuvidím, ale i tak to řeším. Nevím, co s tím. Můžu si namlouvat, co chci, říkat si, co chci, ale stejně se toho nemůžu zbavit.

Je možné s tím něco dělat?

Děkuji

Jan

Názor odborníka

Milý čtenáři,

je mi až trapné, jak jednoduchou radu vám dám, ale posuďte sám – vy víte, že potřebujete změnu, dokonce i víte jakou. Nepotřebujete radu, potřebujete prostě zařídit, aby si vaše vědomí a nevědomí více rozumělo.

Jinými slovy potřebujete terapii. Nejen, že mě nenapadá nic jiného, ale navíc jste s tímto problémem přímo vzorovým adeptem pro psychoterapii. A byla by věčná škoda toho nevyužít.

Zdravím,

Tomáš Rektor