Foto: Thinkstock.com

Útěk od sebe

Z beznaděje a prázdnoty nás nevytáhne práce, vztahy ani cestování. Lékem je odvaha být sám se sebou.

Zuzana Daňková

Zuzana Daňková
Publicistka

29. 9. 2015

Ze seriálu: Je to deprese?
Při našich každodenních povinnostech, zájmech a aktivitách jsme většinou "tam venku", s ostatními lidmi ve světě, kde se po nás žádá jak pracovní nasazení, tak udržování partnerských i přátelských vztahů. To je samo o sobě v pořádku, ale problém nastává ve chvíli, kdy se vnější aktivita stává útěkem před námi samými – před našimi vlastními pochybnostmi, otázkami a hledáním životního smyslu.

Jistě to nejsem jenom já, kdo je často zvyklý utíkat sám od sebe a od svých vnitřních otázek, nedořešených problémů a nevyjasněných bolestí. Utíkat se dá všemi možnými způsoby – k přátelům, k partnerům, k práci nebo k zábavě.

Odemknout celý web

od 104 Kč měsíčně

Články k poslechu

Rozštěpená duše

Stalo se, já o tom ale nesmím mluvit. Takové vědomí člověka hluboce promění.

17 min

Diagnóza mého dítěte

Odcházíte od odborníka s větším strachem, než s jakým jste přišli?

12 min

Stesk po tom, co nikdy nebude

Bolí mě vidět šťastné rodiny. Tátu, jakého jsem nikdy neměla.

12 min

Kruh v písku

Umělecký obraz v člověku s odstupem může otevřít další nečekané dveře.

9 min

Smích a nevědomí

Humor je nejzralejší psychickou obranou. Dokáže nás osvobodit od tíhy života.

13 min

29. 9. 2015

Načítá se...
Načítá se...
Načítá se...

Nejlépe hodnocené články Citáty z Psychologie.cz

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.