Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Thinkstock.com

Cyklus zrání a dospívání osobnosti

Vývoj vědomí či růst osobnosti směřující od psychického dětství až k psychické dospělosti lze přirovnat k proměně housenky v motýla. Tato jednoduchá metafora však zdaleka nepostihuje všechny psychické proměny, které se v člověku odehrávají během životního procesu vývoje osobnosti.

Osobní pozvání MUDr. Pavla Špatenky:

„Přirozený přírodní proces duševního zrání (transformace), odehrávající se v každém z nás, nazývá analytická literatura Velkým cyklem duše. Tento cyklus má u každého své individuální proměnné, ale rovněž vykazuje zákonitosti, jež přesahují jednotlivce.

Pojďme se společně podívat na to, jak vypadá obraz vnitřních proměn v jednotlivých fázích Velkého cyklu zrání osobnosti, jak na sebe tyto fáze navazují a čím se vyznačují.

Mít informace o tom, jak zraje naše vědomí, myšlení a prožívání v návaznosti na moudrý hlas přírody, který určuje přirozený rytmus vývoje každého z nás, může člověku pomoci vyvarovat se zbytečných chyb a omylů, které díky neuvědomělosti tento proces blokují a přinášejí do našeho života zbytečnou bolest.

Seminář bude mít  také praktickou část. Každý si bude moci namalovat mandalu a provést jednoduchou analýzu vlastního procesu zrání. Pastelky a papír na kreslení si prosím vezměte s sebou.“

Kdy: sobota 1. března 2014 od 10:00 do 17:00 hod.
Kde: Creative Gate, Jindřišská 5, Praha 1
Cena: 1100,– Kč
Kapacita semináře: 22 účastníků

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Pavel Špatenka

Hlubinná analytická terapie, sebepoznání.

www.jogasebepoznani.cz