Ilustrace: Ondřej Roubík, www.ondrejroubik.com

Festival Psychologie.cz podzim 2017

Koupit vstupenky

Zveme vás na tradiční dvoudenní festival věnovaný praktickému využití poznatků psychologie v každodenním životě.

Zbyněk Vybíral: Rizika v psychoterapii

Psychoterapie nenabízí vždy to, co by měla. Přednáška se zaměří na většinu nejčastějších možných rizik, která se mohou objevit během psychoterapie. Zazní příklady, a to jak z historie psychoterapie a psychoanalýzy, tak z nedávných i zcela současných výzkumů negativních dopadů psychologické léčby.

Prof. PhDr. Z. Vybíral, Ph.D. je psycholog, v současné době působí jako pedagog a vedoucí Katedry psychologie FSS MU v Brně. Kontakt

Lenka Šulová: Moderní rodičovství

Rodičovství se výrazně mění. Je odsouváno do vyššího věku, na péči o dítě se podílejí oba rodiče, zároveň realizují svou profesní kariéru. Velkou roli v oblasti rodinných vztahů sehrávají nové komunikační možnosti, kontakt s neživými médii, navazování vztahů prostřednictvím internetu. Změny zažívá rodina také z hlediska interkulturního. Velkým tématem je i porozvodové uspořádání formou střídavé péče o dítě a naplňování této zcela nové podoby rodičovství.

Prof. PhDr. Lenka Šulová, CSc. je česká psycholožka. Vedle soukromé praxe vede oddělení sociální psychologie na Katedře psychologie FF UK v Praze. Kontakt

Aleš Borecký: Odlišnost jako dar

Kdo z nás nepoznal někdy pocity, že v něčem nesplňujeme představu společnosti, rodičů či svou vlastní? Lišíme se a trápí nás to? Všichni jsme v něčem queer, ale jde odlišnost vnímat i jinak? Může být požehnáním? Otevírá dveře k hledání duše či Boha? Co si může 96 % lidí vzít od některých gayů, kteří nalezli ve své odlišnosti základ pro svou spirituální cestu?

Mgr. et Mgr. A. Borecký je psycholog a psychoterapeut. Kontakt

Zuzana Krásová: Psychologický výklad chování Čechů

Češi o sobě říkají, že jsou vynalézaví, závistiví, „pohodáři“, vychytralí. Že nám smrdí sebechvála, řídíme se selským rozumem a máme specifický smysl pro humor. Co na to interkulturní psychologie? Proč jsme takoví, jací jsme, z psychologického pohledu? Kde máme svoji slepou skvrnu – to, co nevidíme, ale co vidí ostatní? A komu je vlastně naše národní povaha nejvíce podobná?

Dipl.-Psych. Univ. Zuzana Krásová je psycholožka a pychoterapeutka. Kontakt

Michal Mynář: Umění být šťastný

Štěstí není přirozený stav mysli, je to umění. Životní lehkost nepřijde sama – rodí se ze zkušeností na cestě životem. Štěstí – to jsou naše návyky, naše vzorce myšlení, naše schopnost odmítnout vábení pohodlnosti, vzdorovat přirozenému sklonu naší mysli k pesimismu. Vyžaduje nepodlehnout pokušení zaručených jistot a ochotu „ušpinit si ruce životem“. Dobrá zpráva je, že to vše se dá naučit.

Mgr. Michal Mynář je psychoterapeut. Kontakt

Pavel Král: Mechanika lidského chování

Mgr. Pavel Král je psycholog a psychoterapeut, používá metodu KBT. Kromě psychoterapie nabízí také diagnostiku a hypnoterapii. Kontakt

Jan Vojtko: Jsou dva málo?

Mgr. Jan Vojtko je terapeut, lektor a kouč. Kontakt

Jména dalších vystupujících a časový harmonogram Festivalu budou doplněny v průběhu června.

Organizační info

Termín: víkend 25.-26. listopadu 2017
Kapacita: 140 účastníků
Místo konání: Kino Atlas, Sokolovská 371/1, Praha 8 – Florenc (v budově České spořitelny, 50 metrů od stanice metra Florenc).
Cena: do konce června 1390 Kč, pak 1690 Kč. Můžete platit i v EUR (zvolíte během platby). Vstupenky koupíte pouze u nás na Psychologie.cz.

Organizační informace připomeneme všem účastníkům e-mailem týden před začátkem festivalu.

Otevřít diskuzi 0

Nejlépe hodnocený komentář: