Nový audiobook: Posílení vůle
Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné

Jak jsem se naučil mít rád sítě (přednáška)

Psychologie.cz a kino Přítomnost vás zvou na další setkání z cyklu sebepoznávacích a psychologických přednášek Rozumíme si. Hostem večera je psycholog Pavel Pařízek.

Proč jsou Facebook a Google tak velké společnosti? Proč youtubeři chtějí, abychom vždy dali like a sledovali jejich kanál? Proč potřebuje velryba vzhledem ke svému tělu méně energie než luční koník? Proč je v současnosti slovo diverzita tak časté? Proč se neustále bavíme o životním prostředí? Proč se celebrity stávají politiky? Proč lidé chodí ve městech rychleji než na vesnici? Proč si stále více lidí myslí, že se svět zhoršuje a je více chaotický?

Souhrnná odpověď na všechny tyto nesouvisející otázky je jedním slovem: sítě. Co jsou to ale sítě? I když nás fascinuje konektivita moderní společnosti a všichni znají sociální sítě jako Facebook či Twitter, sítě jsou mnohem starší a širší fenomén, než si běžně představujeme.

Mnohem důležitější ale je, že přes svoji rozdílnost nacházíme v chování sítí stejné zákony, které platí pro sítě jako města až po sítě, které tvoří samotné buňky.

Přednáška se zaměřuje na to, jak za současnými společenskými událostmi můžeme vidět zákony chování sítí.

Pavel Pařízek – Jak jsem se naučil mít rád sítě

Termín: 31. května 2022, 19.00–21.00
Omezená kapacita: 100 účastníků
Místo konání: Přítomnost, Siwiecova 1839/1, 130 00 Praha 3‑Žižkov
Cena: 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě. Vstupenky koupíte ZDE.