Foto: Thinkstock.com

Podzimní Festival Psychologie.cz

Zveme vás na Podzimní Festival Psychologie.cz. Během soboty a neděle 22.‑23. listopadu 2014 vystoupí 12 odborníků z oblasti psychologie, psychiatrie, sebepoznání a osobního rozvoje.

Lukáš Dastlík: Využití zenových principů v partnerství

Přijde vám zen jako něco, co má do naší civilizace daleko a je přínosný jen pro hrstku meditujících nadšenců či mnichů? Lukáš Dastlík vám ukáže, kolik zajímavého si může každý z nás ze zenové praxe odnést  do svých vztahů a kde všude lze vidět paralely zenového učení a jiných běžně známých principů z psychologických škol. Věnovat se také budeme zásadní odlišnosti zenu od jiných škol a technik rozvoje osobnosti.
Osobní stránka Lukáše Dastlíka

Lucie Kolaříková: Dary temných životních období

Štěstí, hojnost a spokojenost bývají obvyklé lidské mety. Naopak smutku, strachu, selhání a neúspěchu se většina snaží obloukem vyhnout. Člověk touží po světle a odmítá temnotu. V temnotě však strávíme alespoň 20 let svého života, protože má pro člověka důležité funkce. Je dobré pochopit přínosy a dary temnoty a umět z ní těžit. Kdy se temnota zaručeně objeví? Jaký potenciál se v ní skrývá? Proč je pro osobní rozvoj tak přínosná? Jak si temnotu vychutnat a užít?
Osobní stránka Lucie Kolaříkové

Laura Janáčková: Co je považováno za erotické v neverbální komunikaci

Osobní stránka Laury Janáčkové

Miroslav Krejčíř: Gramatika řeči těla

Je vzhled člověka pouze doménou vizážistů, stylistů a módních tvůrců, nebo může být v něčem přínosný i pro psychologa? Co o sobě nevědomky sdělujeme úpravami svého vzhledu? Je možné tyto informace číst? Rád bych se s vámi ponořil do dosud utajeného světa příběhů, které o sobě na svém zevnějšku píšeme pomocí barvitého světa obrazů a symbolů. Pokusíme se společně zažít onen fascinující pocit dosud negramotného člověka, jenž se konečně naučil porozumět psanému textu, který pro něj byl pouze nesourodou a nepochopitelnou směsicí různých čar, tvarů a barev.
Osobní stránka Miroslava Krejčíře

Pavel Rataj: Cesta z partnerské krize

Budeme si povídat o tom, co každý ví a jen málokdo dělá. O tom, že dlouhodobý partnerský vztah není procházka růžovou zahradou a že bez práce nejsou koláče. Cesta z krize‑ stejně jako samotné bytí ve vztahu – potřebuje naši pozornost, naše snažení, naši sebereflexi, otevřenost,  aktivitu,  schopnost pracovat s odlišnostmi i s emocemi a zraněními. Vztah potřebuje naši náklonnost, odvahu a uvědomění,  že se pohybujeme ve dvou subjektivních realitách, kde touha po pravdě nemá své místo. Vztah potřebuje naši schopnost pohybovat se v tomto prostoru čtyřma očima a dvěma srdci. Vztah je neuvěřitelným prostorem k sebepoznání!

Kamila Ženatá: Dospělost / separace / vnitřní nezávislost

Nedávno jsem měla po dlouhé době cestu do jedné Základní školy na Praze 4. Hned při vstupu do budovy jsem si nemohla nevšimnout výrazného nápisu na dveřích jedné z kanceláří. Nápis hlásal: KAŽDÝ MÁ MÍT ŠANCI BÝT ÚSPĚŠNÝ. Chvíli jsem stála v údivu. Tak takovou afirmací vítá škola své návštěvníky! Moje překvapení bylo ještě větší, když jsem pochopila, že tyto dveře vedou do pedagogicko‑psychologické poradny zmíněné školy. Ozvaly se ve mně silné hlasy nesouhlasu. Měla jsem velkou touhu vytáhnout z kabelky černý fix a napsat pod ten nápis několik doplňujících otázek. A má taky každý šanci být šťastný? A má taky každý šanci být poctivý? A má taky každý šanci být svobodný? I dalších otázek se rojilo mnoho, ale ta nejdůležitější zněla: Proč motivujeme naše děti závislostí na úspěchu? Zdál se mi sen, že jsem vstoupila do školy, kde děti vítal nápis: ZDE MÁ SVÉ MÍSTO KAŽDÉ DÍTĚ. SOUTĚŽ NENÍ SMYSLEM ŽIVOTA.
Osobní stránka Kamily Ženaté

Pavel Král: Proč jsem sám?

Čím to je, že jsou lidé, kteří nikdy nepocítí samotu, a jiným se dlouhodobě nedaří navázat vztah? Jak se stane, že někteří lidé mají kolem sebe vždy spousty přátel a jiní jsou pořád sami? A dá se to změnit? V rámci přednášky se zamyslíme nad schématy a (mylnými) přesvědčeními, které lidi odsuzují k samotě.
Osobní stránka Pavla Krále

Martin Jára: Ideální muž – na oltář nebo do sběru?

Ať už si to přiznáváme nebo ne, každý z nás si vytváří svůj mužský ideál. Na jedné straně motivuje, na druhé straně překáží – mužům, ženám i jejich vztahům. Rodiče, učitelé, vrstevníci, starší muži či média nás zásobují pokyny, které produkují supermany, gentlemany, macho, metrosexuály, retrosexuály, hippstery… Kdo se v tom má vyznat a hlavně – jak z toho ven? Ideály přece nejsou víc než osobní svoboda!
Osobní stránka Martina Járy

Tereza Zahrádková, Markéta Jarolímková: Proč zůstáváme ve vztazích, které nám nevyhovují

Vyhovuje partner vašim představám, nebo má nedostatky, které vám dlouhodobě vadí? Jste s kýmkoli, jen abyste nezůstali sami? Cítíte, že vás partner už nepřitahuje a psychicky se vám vzdaluje? Přednáška se zaměřuje na důvody a pochopení, proč setrváváme v nefunkčních vztazích. Poukazuje na důsledky a nabízí možná řešení.
Osobní stránka Terezy Zahrádkové

Osobní stránka Markéty Jarolímkové

Ladislav Dvořák: Já jsem já a ty jsi ty

Gestalt přístup posiluje uvědomění klientů a pomáhá rozlišit autentický kontakt od vztahových her a scénářů. Pomáhá také odhalit projekce minulých bolestí do současných vztahů i to, co ve vztahu nefunguje. Dává tak šanci rozhodnout se, zda a jakým způsobem ve vztahu pokračovat. 
Osobní stránka Ladislava Dvořáka

Martin Konečný: Práce s mocí v osobním životě

Často je pojem moci spojován s tématy jako je leadership nebo vedení lidí. Náš profesní a osobní život mají v rámci tématu zacházení s mocí společného více, než by se na první pohled mohlo zdát. Téma přednášky proto vychází z praktické zkušenosti a výzkumu v oblasti vedení lidí. Tyto poznatky budeme přenášet a aplikovat do oblastí našeho osobního života. Budeme mluvit hlavně o vztahu mezi mocí a rozhodováním. Dále o tom, jak může zacházení s mocí ovlivňovat naše interpersonální vztahy a jak téma moci prakticky uplatnit například v rodině při výchově dětí. Podíváme se také na to, jaký může mít vliv neadekvátní užívání moci na motivaci a osobní rozvoj. Cílem přednášky není pouze přinášet odpovědi, ale také klást otázky a vést k zamyšlení: Jak každý z nás pracuje s mocí a jak to ovlivňuje náš život a životy našich blízkých?
Osobní stránka Martina Konečného

 

  • Místo konání: Kino Atlas, Sokolovská 371/1, Praha 8 – Florenc (v budově České spořitelny, 50 metrů od stanice metra Florenc).
  • Termín: sobota 22. a neděle 23. listopadu 2014
  • Časový rozvrh: 10 – 17 (sobota i neděle, 13–14 pauza na oběd).
  • Kapacita: 135 míst.
  • Cena vstupného (oba dny): 1190,– do konce zaří, od října 1290,–.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Jan Majer

Šéfredaktor Psychologie.cz

Jan Smetánka

Vydavatel Psychologie.cz

Jan Majer

Šéfredaktor Psychologie.cz

Jan Smetánka

Vydavatel Psychologie.cz

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.