Nový audiobook: Jednoduše
Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Thinkstock.com

Podzimní Festival Psychologie.cz

Zveme vás na Podzimní Festival Psychologie.cz. Během soboty a neděle 22.‑23. listopadu 2014 vystoupí 12 odborníků z oblasti psychologie, psychiatrie, sebepoznání a osobního rozvoje.

Lukáš Dastlík: Využití zenových principů v partnerství

Přijde vám zen jako něco, co má do naší civilizace daleko a je přínosný jen pro hrstku meditujících nadšenců či mnichů? Lukáš Dastlík vám ukáže, kolik zajímavého si může každý z nás ze zenové praxe odnést  do svých vztahů a kde všude lze vidět paralely zenového učení a jiných běžně známých principů z psychologických škol. Věnovat se také budeme zásadní odlišnosti zenu od jiných škol a technik rozvoje osobnosti.
Osobní stránka Lukáše Dastlíka

Lucie Kolaříková: Dary temných životních období

Štěstí, hojnost a spokojenost bývají obvyklé lidské mety. Naopak smutku, strachu, selhání a neúspěchu se většina snaží obloukem vyhnout. Člověk touží po světle a odmítá temnotu. V temnotě však strávíme alespoň 20 let svého života, protože má pro člověka důležité funkce. Je dobré pochopit přínosy a dary temnoty a umět z ní těžit. Kdy se temnota zaručeně objeví? Jaký potenciál se v ní skrývá? Proč je pro osobní rozvoj tak přínosná? Jak si temnotu vychutnat a užít?
Osobní stránka Lucie Kolaříkové

Laura Janáčková: Co je považováno za erotické v neverbální komunikaci

Osobní stránka Laury Janáčkové

Miroslav Krejčíř: Gramatika řeči těla

Je vzhled člověka pouze doménou vizážistů, stylistů a módních tvůrců, nebo může být v něčem přínosný i pro psychologa? Co o sobě nevědomky sdělujeme úpravami svého vzhledu? Je možné tyto informace číst? Rád bych se s vámi ponořil do dosud utajeného světa příběhů, které o sobě na svém zevnějšku píšeme pomocí barvitého světa obrazů a symbolů. Pokusíme se společně zažít onen fascinující pocit dosud negramotného člověka, jenž se konečně naučil porozumět psanému textu, který pro něj byl pouze nesourodou a nepochopitelnou směsicí různých čar, tvarů a barev.
Osobní stránka Miroslava Krejčíře

Pavel Rataj: Cesta z partnerské krize

Budeme si povídat o tom, co každý ví a jen málokdo dělá. O tom, že dlouhodobý partnerský vztah není procházka růžovou zahradou a že bez práce nejsou koláče. Cesta z krize- stejně jako samotné bytí ve vztahu - potřebuje naši pozornost, naše snažení, naši sebereflexi, otevřenost,  aktivitu,  schopnost pracovat s odlišnostmi i s emocemi a zraněními. Vztah potřebuje naši náklonnost, odvahu a uvědomění,  že se pohybujeme ve dvou subjektivních realitách, kde touha po pravdě nemá své místo. Vztah potřebuje naši schopnost pohybovat se v tomto prostoru čtyřma očima a dvěma srdci. Vztah je neuvěřitelným prostorem k sebepoznání!

Kamila Ženatá: Dospělost / separace / vnitřní nezávislost

Nedávno jsem měla po dlouhé době cestu do jedné Základní školy na Praze 4. Hned při vstupu do budovy jsem si nemohla nevšimnout výrazného nápisu na dveřích jedné z kanceláří. Nápis hlásal: KAŽDÝ MÁ MÍT ŠANCI BÝT ÚSPĚŠNÝ. Chvíli jsem stála v údivu. Tak takovou afirmací vítá škola své návštěvníky! Moje překvapení bylo ještě větší, když jsem pochopila, že tyto dveře vedou do pedagogicko-psychologické poradny zmíněné školy. Ozvaly se ve mně silné hlasy nesouhlasu. Měla jsem velkou touhu vytáhnout z kabelky černý fix a napsat pod ten nápis několik doplňujících otázek. A má taky každý šanci být šťastný? A má taky každý šanci být poctivý? A má taky každý šanci být svobodný? I dalších otázek se rojilo mnoho, ale ta nejdůležitější zněla: Proč motivujeme naše děti závislostí na úspěchu? Zdál se mi sen, že jsem vstoupila do školy, kde děti vítal nápis: ZDE MÁ SVÉ MÍSTO KAŽDÉ DÍTĚ. SOUTĚŽ NENÍ SMYSLEM ŽIVOTA.
Osobní stránka Kamily Ženaté

Pavel Král: Proč jsem sám?

Čím to je, že jsou lidé, kteří nikdy nepocítí samotu, a jiným se dlouhodobě nedaří navázat vztah? Jak se stane, že někteří lidé mají kolem sebe vždy spousty přátel a jiní jsou pořád sami? A dá se to změnit? V rámci přednášky se zamyslíme nad schématy a (mylnými) přesvědčeními, které lidi odsuzují k samotě.
Osobní stránka Pavla Krále

Martin Jára: Ideální muž - na oltář nebo do sběru?

Ať už si to přiznáváme nebo ne, každý z nás si vytváří svůj mužský ideál. Na jedné straně motivuje, na druhé straně překáží – mužům, ženám i jejich vztahům. Rodiče, učitelé, vrstevníci, starší muži či média nás zásobují pokyny, které produkují supermany, gentlemany, macho, metrosexuály, retrosexuály, hippstery… Kdo se v tom má vyznat a hlavně – jak z toho ven? Ideály přece nejsou víc než osobní svoboda!
Osobní stránka Martina Járy

Tereza Zahrádková, Markéta Jarolímková: Proč zůstáváme ve vztazích, které nám nevyhovují

Vyhovuje partner vašim představám, nebo má nedostatky, které vám dlouhodobě vadí? Jste s kýmkoli, jen abyste nezůstali sami? Cítíte, že vás partner už nepřitahuje a psychicky se vám vzdaluje? Přednáška se zaměřuje na důvody a pochopení, proč setrváváme v nefunkčních vztazích. Poukazuje na důsledky a nabízí možná řešení.
Osobní stránka Terezy Zahrádkové

Osobní stránka Markéty Jarolímkové

Ladislav Dvořák: Já jsem já a ty jsi ty

Gestalt přístup posiluje uvědomění klientů a pomáhá rozlišit autentický kontakt od vztahových her a scénářů. Pomáhá také odhalit projekce minulých bolestí do současných vztahů i to, co ve vztahu nefunguje. Dává tak šanci rozhodnout se, zda a jakým způsobem ve vztahu pokračovat. 
Osobní stránka Ladislava Dvořáka

Martin Konečný: Práce s mocí v osobním životě

Často je pojem moci spojován s tématy jako je leadership nebo vedení lidí. Náš profesní a osobní život mají v rámci tématu zacházení s mocí společného více, než by se na první pohled mohlo zdát. Téma přednášky proto vychází z praktické zkušenosti a výzkumu v oblasti vedení lidí. Tyto poznatky budeme přenášet a aplikovat do oblastí našeho osobního života. Budeme mluvit hlavně o vztahu mezi mocí a rozhodováním. Dále o tom, jak může zacházení s mocí ovlivňovat naše interpersonální vztahy a jak téma moci prakticky uplatnit například v rodině při výchově dětí. Podíváme se také na to, jaký může mít vliv neadekvátní užívání moci na motivaci a osobní rozvoj. Cílem přednášky není pouze přinášet odpovědi, ale také klást otázky a vést k zamyšlení: Jak každý z nás pracuje s mocí a jak to ovlivňuje náš život a životy našich blízkých?
Osobní stránka Martina Konečného

 

  • Místo konání: Kino Atlas, Sokolovská 371/1, Praha 8 - Florenc (v budově České spořitelny, 50 metrů od stanice metra Florenc).
  • Termín: sobota 22. a neděle 23. listopadu 2014
  • Časový rozvrh: 10 - 17 (sobota i neděle, 13-14 pauza na oběd).
  • Kapacita: 135 míst.
  • Cena vstupného (oba dny): 1190,- do konce zaří, od října 1290,-.

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Jan Majer

Šéfredaktor a vydavatel Psychologie.cz

Jan Smetánka

Vydavatel a manažer Psychologie.cz, lektor