Vyberte si své téma Využívejte celý web: Předplatné
Foto: Thinkstock.com

Psychologie okolo ohně: konflikty vnitřní a vnější

Setkání s redakcí a odborníky Psychologie.cz v malebném prostředí polosamoty Buchov. Jedním z hostů bude tentokrát i šedá eminence zdejších diskusí Oldřich Dotovský osobně.

Tři dny a tři večery se budeme společně zamýšlet nad tématy sebepoznání, komunikace, konfliktů a rozhodování. Při tom všem se budeme poznávat a bavit. 

Moderní centrum Buchov, kde workshop proběhne, se nachází na Benešovsku, s výhledem na bájnou horu Blaník, zhruba 50 km od Prahy. K dispozici je velmi příjemné zázemí s čajovnou.

Mirka Čejková: Jak se nebát vlastních rozhodnutí

Naše rozhodování podléhá stereotypům. Podívejme se společně na systémy přesvědčení, jež máme spojeny s rozhodováním, a najděme svůj vlastní způsob, který nám bude vyhovovat a ve kterém se budeme cítit bezpečně. Čtenáři Psychologie.cz Mirku dobře znají, ale osobní setkání s ní je ještě trochu jiné kafe :)

Jan Vojtko: Inteligence těla

V praktickém workshopu se pokusíme odkrýt, jak naše mentální procesy působí na ty fyzické. Jak naše tělo reaguje na to, co si mysíme. Pokusíme se objevit, kde hledat naše bloky či traumata, která si s sebou neseme převážně z dětství a z dospívání.

Jan Majer, Jan Smetánka: Peacemaker

Spory odčerpávají energii lidem, kteří mají spolupracovat. Způsobují bolest těm, kteří se chtějí milovat. Budeme si povídat o naší nedokonalosti a o poznání, které usnadňuje komunikaci. Zažijeme situace, do kterých v běžném životě vstupujeme nepřipraveni.

Alena Večeřová Procházková: Střet, emoce a tělo

Jak vlastně vzniká konflikt ? Jaké emoce prožíváme při konfliktu  a co se děje v našem těle? Jak rozpoznáváme signály těla a jak s nimi pak zacházíme? Lze proměnit střetnutí v setkání? V prakticky orientovaném workshopu budeme v bezpečném kontextu prožívat naše emoční a tělové reakce na střetnutí.

Oldřich Dotovský: Debata o debatování

Proč komentujeme a diskutujeme? A co nám přináší a bere anonymita? Na tato a další témata se tentokrát budeme bavit tváří v tvář. (A podobně jako na webu bude i tentokrát připraven zasáhnout moderátor diskuse Jan Majer :)

Doprovodný program: Jan Smetánka – Bodylab

Každý den otevřeme meditací, zaměřenou na spojení s naším tělem a našimi myšlenkovými pochody. Odpoledne se můžete připojit k pohybově a relaxačně laděnému tréninku s důrazem na kompenzaci našich sedavých životů a pochopení základních pohybových vzorců.

  • Termín: 13. – 16. února 2014 (čtvrtek večer – neděle odpoledne)
  • All Inclusive (zajištěno ubytování, strava, program)
  • Kapacita: 20 účastníků
  • Místo konání: Centrum Buchov u Benešova
  • Cena All Inclusive (ubytování, strava, program): 3400,– Kč

Cena workshopu (ubytování, strava, program) je 3.400,– Kč. Strava (660,– za 3 dny plné penze) se platí hotově na místě, 2740,– za ubytování a program níže v platební bráně.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.