Foto: Jan Majer

Radkin Honzák naživo

Zveme vás do kina Atlas na půldenní akci s psychiatrem Radkinem Honzákem a jeho oblíbenými tématy.

Témata jednotlivých přednáškových bloků:

Láska očima neurověd

Na všechno, co se lidem přihodí, můžeme nahlížet z různých úhlů, od pohledu spirituálně orientovaného až po pohled pozitivistický, ryze biologický. 

V souladu s výrokem Stuarta Kaufmana, který říká, že zamilovaný pár kráčející po břehu Seiny je skutečně a reálně zamilovaný pár, nikoliv pohybující se soustava částic, chceme ukázat na některé neurochemické děje odehrávající se v organismu lidí, které (k jejich štěstí) tato choroba – nechoroba postihne.

Hysterie včera a dnes

Hysterie byla vyškrtnuta ze seznamu lékařských diagnóz. Co je po jméně? Co růží zvou i zváno jinak, vonělo by stejně. Moudře nám vzkazuje přes čtyři století nejlepší znalec lidské povahy. 

Hysterii jsme tedy přejmenovali, což nemění nic na skutečnosti, kterou popsal kdysi Hippokrates, že to je proteus, neboli měňavka, jejíž projevy jsou dnes takové a zítra zcela jiné, přičemž podstata (která nám uniká) zůstává stejná.

Duše v břiše

Vědy o člověku, pokud chtějí vycházet z dosažené pravdy, musí zásadně přestavět své koncepce. Lidské tělo totiž není monolit, který funguje jako „rozumný stroj“, jak doporučil kdysi René Descartes, ale složitý ekosystém, na jehož činnosti se podílí miliardy bakterií (ze všech pak nejvýznamněji střevních = střevní mikrobiom), jejichž existence a působení byly odhaleny před několika lety, poté co byl zmapován lidský genom a stala se dostupná technika sekvenování. 

Stále toho o nich více nevíme než víme. Ale i to málo, co víme, mění zásadně fyziologické i patofyziologické teorie týkající se jak tělesných tak psychických dějů, které dosud platily jako dogma.

Videozáznamy proběhlých přednášek Radkina Honzáka.
Články Radkina Honzáka na Psychologie.cz.

Radkin Honzák naživo

Místo konání: Kino Atlas, Sokolovská 371/1, Praha 8 – Florenc (v
budově České spořitelny, 50 metrů od stanice metra Florenc)
Termín: sobota 14. ledna 2017 v čase 10.00 – 14.00
Kapacita: 140 míst
Cena: 360 Kč (včetně DPH) do 12.10., poté 390. Možné platit i v EUR (zvolíte během platby). Vstupenky zakoupíte pouze na Psychologie.cz.


Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.