Foto: Jan Smetánka

Shit audit: pryč se zbytečnostmi (seminář)

Během jednodenního semináře vám psychoterapeut Michal Mynář představí své know how, díky kterému nebudete marnit tolik času činnostmi, které vám nic nepřinášejí.

Před pár lety jsem si uvědomil, že mi ze života úplně zmizel ten slastný pocit, že mám čistý stůl a žádné resty. Za studentských let bylo takových chvil mnoho, ale pamatoval jsem si je i z doby pozdější. 

Začal jsem přemýšlet, kdy a jak se stalo, že mi došel čas. Kdy souhrn všech nároků a povinností, které mi navíc často nepřinášely žádný pocit uspokojení ani smyslu, přerostl mou schopnost je plnit. A jak se z restů dočasných staly ty chronické? 

Usoudil jsem, že to tak nechat nechci a že především nechci marnit čas svého života činnostmi, které mi nic nepřinášejí. Tehdy vznikl první koncept shit managementu. Založil jsem si svůj první shit‑list, kam jsem si začal psát činnosti, které mě nenaplňují a nedávají mi smysl, a začal jsem s nimi systematicky pracovat. Také jsem záhy začal pracovat na vytvoření konkrétní představy kýženého stavu, kterého chci dosáhnout, tedy jak se chci ve svém životě cítit. 

Tato představa mi pomohla (a stále pomáhá) přesně vyhodnotit, zda to, co dělám, mě přibližuje kýženému životnímu pocitu, nebo zda mě od něj vzdaluje a kdy plýtvám energií na něco, co s mými cíli vůbec nesouvisí. 

Díky těmto dvěma jednoduchým technikám teď už zase občas zažívám ten pocit, kdy mám hotovo a žádné resty a… je to užasné.


Pokud se v mém příběhu taky poznáváte, rád se s vámi o své know‑how podělím.

Na semináři…

  • si řekneme, proč je důležité mít jasnou a konkrétní osobní vizi i to, jaký je rozdíl mezi cíli a vizí

  • získáme baterii otázek, které nám pomohou si svou vizi zkonkretizovat

  • na základadě osobní vize provedeme základní analýzu našeho life‑flow a identifikujeme činnosti, které nás okrádají o čas a energii

  • vysvětlíme si strategie zbavování se zbytečností a to, jak s nimi pracovat s pomocí baterie sebekoučovacích otázek

  • předvedeme si postupy pro preventivní shit monitoring  


Michal Mynář ‑  Shit audit: pryč se zbytečnostmi

Kdy: sobota 14. září 2019 od 10:00 do 17:00 (s hodinovou pauzou na oběd)


Kde: Pronájem Klimentská, Praha 1Cena: 1590 Kč. Možné platit i v EUR (zvolíte během platby).
Kapacita semináře: 20 účastníků


Kontakt: jan.smetanka@psychologie.cz

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.