Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Foto: Thinkstock.com

Významné psychologické pokusy

Dvacáté století přineslo řadu poznatků o lidské psychice díky experimentům na zvířatech i na lidech. K pravdám, které dnes bereme jako samozřejmosti, nebylo někdy úplně jednoduché se dopracovat.

Na přednášce si připomeneme a popíšeme zásadní psychologické experimenty 20. století a jejich tvůrce:

Pavlov – podmíněný reflex

Skinner – radikální behaviorismus
Harlow – časná deprivace
Sherif – skupinová morálka
Darley a Latané – bystander effect
Milgram – riziko poslušnosti
Zimbardo – sociální role
Rosenhan – mýtus diagnózy
Greene – železniční dilema

Místo konání: Experimentální prostor NoD, Dlouhá 33, Praha 1
Kdy: pondělí 16. února 2015 od 20.00 do 21.30
Kapacita: 100
Vstupné: 100,– (bez rezervací, přijďte prosím včas)

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

Kapacita akce již byla naplněna. Pokud máte o akci zájem, zanechte nám svůj email a my vás budeme informovat o dalších termínech.