Čirá radost

Stačí na ničem nelpět, nic neočekávat, a nebudeme se trápit. Ale jde to vůbec?

4:45
Kdybychom se tolik nesnažili být nešťastní, byli bychom šťastní. Kdybychom nelpěli na tom, co a jak má být, nepodmiňovali své štěstí okolnostmi, lidmi, věcmi, byli bychom prostě v pohodě a spokojení. Toto tvrdí – ve zkratce – Anthony de Mello ve své knize Čirá radost. V knize, která mne nadchla, aby mne posléze naštvala a přiměla k nesnadnému zamyšlení, jak to tedy je.

Můžeme být šťastní i v neštěstí? Když se nám nedaří, když do života zasáhnou různé náročné věci? Nemoci, smrt, problémy s financemi, problémy se vztahy, nejistota... Co když se věci nakumulují a je toho víc, než je únosné? Nebo když situace není až tak vážná, ale stejně si s ní neumíme poradit?

Odemknout celý web

od 104 Kč měsíčně

Články k poslechu

Kruh v písku

Umělecký obraz v člověku s odstupem může otevřít další nečekané dveře.

9 min

Smích a nevědomí

Humor je nejzralejší psychickou obranou. Dokáže nás osvobodit od tíhy života.

13 min

Konflikty s klidem

Asertivita je protipólem agrese a submisivity. Jak na zralou komunikaci?

19 min

Paralelní světy

Mezi rodiči a dětmi dnes není jen generační propast. Máme tu zmatení jazyků.

18 min

Hádkou k blízkosti

Když projevíme svoje emoce a potřeby, dáváme druhému příležitost, aby nás uviděl.

14 min

8. 10. 2021

Načítá se...
Načítá se...
Načítá se...

Nejlépe hodnocené články Citáty z Psychologie.cz

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.