Miluju tě, když tu nejsi

Dynamiku vztahů komplikuje naše potřeba přibližovat se a zase vzdalovat.

16:26
Nela G. Wurmová

Nela G. Wurmová
Psychoterapeutka

10. 1. 2020

„Když je partner pryč, myslím na něj, chybí mi a těším se. Jakmile přijede, leze mi na nervy a jsem na něho protivná...“ Znáte to? A co teprve tu ještě bolavější formu, kdy se rozejdete po nešťastném vztahu, ale jakmile jsou kufry sbalené, dali byste všechno za to se k sobě vrátit. Co nám to mysl dělá, že leckdy toužíme po druhém jen tehdy, když je nedostupný?

V reakci na dotaz do poradny přišel redakci námět: Podobně jako autorka dotazu mám vztek na manžela, který mne v podstatě nikdy moc nechápal a nerespektoval. To mne přivádělo ke vzteku a agresi, což jsem předtím nikdy nedělala. Teď, když jsme od sebe, mi velmi chybí, mám ho ráda.

Odemknout celý web

od 104 Kč měsíčně

Články k poslechu

Rozštěpená duše

Stalo se, já o tom ale nesmím mluvit. Takové vědomí člověka hluboce promění.

17 min

Diagnóza mého dítěte

Odcházíte od odborníka s větším strachem, než s jakým jste přišli?

12 min

Stesk po tom, co nikdy nebude

Bolí mě vidět šťastné rodiny. Tátu, jakého jsem nikdy neměla.

12 min

Kruh v písku

Umělecký obraz v člověku s odstupem může otevřít další nečekané dveře.

9 min

Smích a nevědomí

Humor je nejzralejší psychickou obranou. Dokáže nás osvobodit od tíhy života.

13 min

10. 1. 2020

Načítá se...
Načítá se...
Načítá se...

Nejlépe hodnocené články Citáty z Psychologie.cz

Nastavení soukromí

Můžeme povolit některé další služby pro analýzu návštěvnosti? Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat.

Více informací.