Nový audiobook: Milování
Vyberte si své téma Přístup k hlavnímu obsahu
Poradna
Foto: Shutterstock.com

Před spaním si představuji, že jsem muž.

Mám přítele a s největší pravděpodobností jsem heterosexualní, ale když není u mě, tak si před…

František Matuška 6. 9. 2010

Poradnu zveřejňujeme bez audio verze.

Mám přítele a s největší pravděpodobností jsem heterosexualní, ale když není u mě, tak si před spaním představuji, že jsem muž a souložím se ženou. Většinou jsem to já sama (tohle mě také trochu děsí) a moc mě to vzrušuje. Co to může znamenat?

Hana

Názor odborníka


Ve svém dotazu se ptáte: „Co to může znamenat?“ Jaký význam mohou Vaše představy mít? Zdánlivě jednoduchá otázka navozuje pro profesionála situaci, kdy je obtížné se vyjádřit. Ve svém výkladu smyslu Vašich fantazií se mohu trefit, ale také – a to je dosti pravděpodobné – zcela minout s jejich skutečným významem. 

Ze všech rozličných výkladů se nakonec v mé mysli zabydlela a převládla tato verze: Obraz, v němž souložíte jako muž sama se sebou, který, jak píšete, je pro Vás vzrušující, může zobrazovat naplnění Vašich potřeb. Může Vám ukazovat, co a jak od partnera ve vztahové a sexuální oblasti skutečně potřebujete i jaké vlastní (ženské) jednání chcete (potřebujete) realizovat ke své (u)spokojenosti. Nakolik se tyto Vámi představované (a pro Vás ve výsledku vzrušující) obrazy (ne)shodují s běžnou praxí Vašeho intimního partnerského soužití, můžete posoudit jen Vy sama. No a – pokud byste našla nějaké rozdíly mezi tím, o čem sníte, a tím, co skutečně zažíváte, určitě najdete také způsob, jak inspirace ze svých představ při milování s přítelem realizovat a obohatit tak svůj (i váš společný) intimní život. A nezapomeňte – někdy „udělat to“ je účinnější, nežli „mluvit o tom“.

Pak je tu ale ta na počátku avízovaná možnost, že jsem se s tímto svým výše uvedeným výkladem minul. To je dost možné. Pokud by to pro Vás i nadále představovalo závažné životní téma, doporučuji Vám obrátit se na některého ze zkušených psychoterapeutů ve Vašem okolí a rozvést s ním konverzace, které Vám pomohou objevit, o co jde.

Přeji hodně úspěchu a pěkné dny.

Psychologie.cz je společným dílem...

...psychologů a psychoterapeutů a vás, čtenářů. My píšeme, natáčíme, radíme, upřímně sdílíme naše profesní i osobní zkušenosti. Vy nám posíláte náměty a skládáte se na honoráře autorů a provoz webu. Díky tomu můžeme psát a mluvit jen o věcech, které dávají smysl. Nemusíme brát ohled na vkus masového publika ani na zájmy inzerentů – na našem webu nenajdete jejich reklamy ani PR články.

Jako předplatitelé získáte neomezený přístup k hlavnímu obsahu, budete moci kdykoli sledovat naše online kurzy a přednášky, otevře se vám možnost využívat naši poradnu a také ulevíte očím, protože články budete moci nejen číst, ale i poslouchat. Platba je jednoduchá a bezpečná. Pro představu: roční předplatné vás vyjde na 31 korun týdně, to je jako deci vína nebo jedno malé pivo. Připojte se k nám a podpořte nás. Děkujeme.

Varianty předplatného

František Matuška

Psychoterapeut, hypnoterapeut, kouč, supervizor

www.hermesgroup.cz

Nenašli jste odpověď na svůj problém?

Pokud máte roční nebo dvouleté předplatné, můžete nám poslat svůj dotaz.